Results 1 to 12 of 12

Thread: Алфа 156 2.4 JTD 20V-Съвет за части

  1. #1
    Младши алфист Straho's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Gabrovo
    Posts
    17

    Default Алфа 156 2.4 JTD 20V-Съвет за части

    Проблемът е следният наскоро си купих горе посочената Алфа.Много ми харесва ,много върви обаче потъна педала.В крайна сметка се оказа ,че помпата на съединителя е заминала защото лагера загрява.А той загрява защото маховика,съединителя и притискателя са заминали защото са правени от човек ,които не са му се давали пари и е минал с втора ръка.Но станалото станало.Въпросът е ,че пълния комплект в БГ струва къмто 3000 лева а това е много.За това искам съвет от каде е най-евтино дали някаде от италия да търся имам познати или от сайтове като е-bay или amazon.com там изглеждат много евтини ,но не знам за колко време ще дойдат какви ще са...В крайна сметка ще съм много благодарен за някакви добри идеи.Колата е краят на 2003 та двигателят е 2.4 20в то 175 конски сили.Двигателя е с Номер:841J000

    Ето и снимки на всичко чудя се дали е на алфа защото имаше предположения ,че е опелски маховикът.
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?
    attachmentid=133734&stc=1&d=1403516377
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/a...1&d=1403516377
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20140617_155136.jpg   20140617_155324.jpg  

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    доколкото съм чел и помня,кутията се води F40 и е опелска...доста са скъпи,но може и да се намери някъде по евтино от колеги които имат големи отстъпки...
    Let those Germans dream on about Alfa Romeo

  3. #3

    Default

    В mister-auto маховик, комплект съединител + долна помпа излизат 1860 и стотинки. Според марката може и "малко" повече.

    http://www.mister-auto.bg/bg/alfa-ro...igatelen-otsek

  4. #4
    Младши алфист imi's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    15

    Default

    Здравей,колега наистина маховика с този номер излиза за Опел,Фиат,Сузуки и Сааб,които са с Фиатски мотор,но проблема е ,че този маховик е за 1,9 до 150к.с.а,най вероятно и съединитела е за 1,9.
    Твоя маховик е с Код: LUK 415 0423 10 и се монтира Само на Алфа и Ланча 2,4 -163к.с; 175к.с; 180к.с. и 185к.с.
    Last edited by imi; 23-06-2014 at 20:09.

  5. #5
    Младши алфист Straho's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Gabrovo
    Posts
    17

    Default

    Факт е ,че кутията е F40 и се слага на този мотор като по- издържлив вариант.Те казаха ,че са сложили маховик от опел които бил същия.Обаче това е май грешката и той е поддал защото мотора доста по мощен от тези на който се вгражда.От амазона 1000 лева излиза комплекта ама не знам дали да се доверя.Не знам и аз вече...

  6. #6
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    абе зимай си оргинал за модела и колкото толко. да не мислиш че друго ще издържи повече от тая мизерия дето е била сложена?
    JTDm 170+

  7. #7
    Младши алфист Straho's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Gabrovo
    Posts
    17

    Default

    То това е ясно ,че ще е оригинално.Ама да не е на такива космически цени....

  8. #8
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    ми ако си купиш рено ще имаш на разположение части с отстъпка за източна Европа, ама си си зел 175 коня алфа
    JTDm 170+

  9. #9
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колега, вариантите от къде да го земеш са много и аз съм със същата кола .. Но според мен свържи се с някои клубен сервиз и виж какво могат те да ри предложат , какво могат да намерят и на каква цена .. нищо не губиш .. пари така и така ще се дават ясно е . За сервизите виж в " Общ технически раздел " който и сервиз да избереш няма да сбъркаш . Успех !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #10
    Младши алфист Straho's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Gabrovo
    Posts
    17

    Default

    Благодаря за инфото колеги! Мисля да го поръчам от един приятел тук с отстъпки и може и да звънна и кадето ми казахте.Благодаря отново! То вярно че ще се дават пари ама гледах опелски и много евтини изглеждаха явно и предишния собственик се е подлъгал и е станала беля..

  11. #11
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Виж в ЕПЕР по номер на рама и си поръчай правилните части, че в Булгаристан к'ви чудесии правят ..... м@м@та си еб@ло

  12. #12
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Ето ти решение колега --> http://olx.bg/ad/keramichen-saedinit...tml#88ae089db3
    Успех
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •