Results 1 to 3 of 3

Thread: Монтаж на климатик

  1. #1
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default Монтаж на климатик

    Здравейте, мислех да не пускам тема, но нямам много време да чакам отговори в темата "общи приказки"
    Колата ми от подписа е без климатик, изпадна ми обаче такъв с цялата система радиатор, компресор, тръби.. и т.н. на много изгодна цена. Разпитах насам натам и ми казаха че една от пречките ще е 2-я радиатор вътре в купето някой коли имали такъв оставен за евентуален монтаж.. дали нашите имат или си имат само 1 радиатор за парното.
    И трудно ли се разглобява таблото за да се сложи 2ри радиатор?
    Поздрави
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вътрешния "радиатор" на климатика се казва изпарител и седи в тялото на парното. по-добре е да сложиш цялото тяло барабар със средната конзола защото и копчетата са различни. работата е страшно много.ето тук можеш да видиш как се стига до него
    http://forum.alfa145.com/index.php?showtopic=11263
    освен това ти трябват и тръбите, а и ел. инсталацията също мисля е различна заради управлението на вентилатора на радиатора отпред.
    аз не бих се захващал.
    точка

  3. #3
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Знам че работата е много, но невъзможни неща няма сега ще видя линка, отностно тръби и т.н имам всичко от работещ климатик само трябва да го сложа в моята колица хахах a дали имам място за компресора някой ако му се правят няколко снимки да ми покаже как е захванат и изобщо отпред в коша как минават тръбите и т.н.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •