Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Покупка на Алфа

  1. #1
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default Покупка на Алфа

    Здравейте! Не съм имал Алфа досега, но от известно време се замислям да си взема една алфа. Искам да подчертая, че не ми тр като основна кола и съм наясно, че няма как среден клас кола да се поддържа за 50 лв плюс лепило. Но тъй като колата я търся повече за занимавка, отколкото за редовно ползване - не ми се дават много пари )))) Знам, че не става с малко пари, ама все пак.

    Забелязах една колица в Пловдив, http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=6tljcs . Продават я от известно време... Май тия двигатели са с малък ресурс, но за кеф тр да е повече от 150 коня ))) Някой случайно да има информация за тази колица?
    Иначе 3.0 няма никъде газ не приемам по определение, като ми тр ми кола с нисък разход - имам си дизел.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    искаш да си купиш кораб който да караш за кеф ?! по-добре виж някое gtv. а за пръв път чувам че в6 бил с малък ресурс
    точка

  3. #3
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    искаш да си купиш кораб който да караш за кеф ?! по-добре виж някое gtv. а за пръв път чувам че в6 бил с малък ресурс
    Харесвам да ми е широко, а и не карам мн бързо. За ресурса няма да споря, доколкото знам на 2.0 е най-зле, а на дизелите е най-добре в това отношение, разбира се има значение поддръжката, но говоря средностатистично, ама вече си имам дизел за работа и искам леко по-мощен бензин за да си правя кефа )))

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Я ни осветли по своите размисли за разход дизел,бензин,че и газ?Ако си мислиш че дизела ще ти лапка 4 на сто си в мнооооооооооо голяма грешка,казвам ти го от опит защото черпя инфо от извора дет се вика.

  5. #5

    Default

    Са пак се почне един спор....дизел или бензин.
    Тва не сте ли го разисквали вече....

  6. #6
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Той човека пише, че си има друг дизел за икономии, а Алфата я търси за кеф... Всъщност, можеш да пробваш и с дизелова Алфа за кеф... Те май всичките след ремап са над 150 к.с. ...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  7. #7
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    Въпроса изобщо не е в избора на горивото, всеки би си карал бензин, ако не излизаше толкова скъпо при нас. Сега няма да изброявам какви коли в момента имам и да ги сравнявам, само ще кажа, че ако е само за кеф - тр да е бензин, или поне аз не мога да разбера "мънкането" на дизела, впредвид това, че в момента имам френски и при това сравнително нов. От практична гледна точка, ако колата се използва не само за разходка - задължително дизния вариант, дори май ще погледна един, излезе в Бургас. Основния ми въпрос беше, ако някой знае колата от Пловдив какво представлява, защото по телефона е била топ състояние, ама аз вече се нагледах на топ състояния, които не могат да излязат извън града )

    п.с. ще погледна дизела, защото са му сменени емблемите, което ме навежда на мисълта, че е гледана... може би

  8. #8
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Smile

    Дали колата е в добро състояние можеш да разбереш само на място.Двигателя като ресурс е перфектен ще ти достави необходимото удоволствие.Като гледам има и много системи за стабилност-още по-добре. Моето мнение е иди виж,харесай,вземай! Ако пък не ти хареса има и други Алфи! УСПЕХ и дано се похвалиш скоро !

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Dr Z View Post
    Но тъй като колата я търся повече за занимавка, отколкото за редовно ползване - не ми се дават много пари )))) Знам, че не става с малко пари, ама все пак.

    Забелязах една колица в Пловдив..
    Всичко това е много хубаво само, че тази дето си я посочил 2500лв и е само първата вноска, ако ме разбираш какво искам да ти кажа. След 2-3г като си набил по нея 1 торба с пари ще си кажеш "мале колко съм прост, за тия пари каква кола щях да си взема, пък било то и по-скъпа 166-ца" Т.е. няма никаква занимавка - всичко е пари Може да се занимаваш да я разваляш, много хора го практикуват освен, ако не си някакъв капацитет разбира се, няма как да знам.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    Не знам, ама има хора, които си продават колите с години. Според някои - ако си вкарал в тая кола една торба пари - тр да получиш за нея също толкова... Това нее точно така според мен, но и за 2 хил не очаквам да е злато, но като се замисляш, ако се вземе кола за 5-6 хил лв, което не е проблем, проблема е друг - тази кола пак има голяма вероятност да затропа някъде, та към една кола за 2 хил като и сложиш едни 4 хил и "нещо", тр да е съвсем смляна да не лъсне.

    Иначе имам малка бензинова кола и харчи по-малко от дизела ми )))) но колкото повече се замислям колко струва километър пробег на една дори средно мощна бензинова кола май кефа няма да стане, защото иначе тия коли са доживот като си ги направиш )))) Утре ще гледам новата в Бургас http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=6u94n8 , за нея казах, че е с нови емблемки

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Аз само се обаждам като черна станция,но нали обяснябаше че искаш бшнзинова кола и т.н,имаш си малка дизелова която не харчи много,пък сега линка койти си дал е за JTD?

  12. #12
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    ама то няма бензинови освен в Пловдив, ще я видя разбира се и това е то. Тя и твоята щеше да ми е много интересна, ако не беше пипана откъм газ

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Моята е в съвсем друга лига и няма нищо общо с колите от линковете,казвам го най чистосърдечно и не искам да засегна някой.

  14. #14
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    В никакъв случай не искам да давам оценка на кола, която не съм виждал, единственото, което съм казал е - не приемам наличието на газ, затова и писах, че твоята кола изглежда доста добре, но не подхожда на мен по горепосочения показател, а и не съм казал, че повече от 2 хил не мога да отделя, просто не виждам смисъл

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ела ще ти я дам да я покараш някой друг ден на бензин и тогава пак ще те питам за газта ,но да не разпалваме пак стария спор дизел,бензин или газ,всеки има глава на раменете и си взима решенията.
    П.С За парите нищо не съм казал,само ще спомена че за 2 000лв. не очаквай кола и накрая един съвет,търси кола от форума.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •