Results 1 to 9 of 9

Thread: Сравнение с други марки (вървеж;дизел)

  1. #1

    Default Сравнение с други марки (вървеж;дизел)

    Колеги да попитам някой от вас сравнявал ли е как върви 1.9JTD и някоя друга кола с подобни параметри? Аз единствено съм карал едно ауди 1.9TDI 110hp. И за жалост няма абсолютно нищо общо с моята 145-ца. Та моля споделете ако имате някакви наблюдения, че ми е интересно в моя автомобил ли е проблема или толкова си могат.

  2. #2
    Bryan O'Conner
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Ловеч
    Posts
    37

    Default

    Колега, не съм карал дизел. Но ако може да се вярва на това, което съм чувал сток толкова си може jtd-то :/

  3. #3
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    JTD-то е много хубав мотор...особено в купето на 145...Имах такава и вървежа си беше идеален.В старта беше малко мудна,но от 2-ра нагоре ускорението беше задоволително като се има впредвид,че колата тежи 1200кг.В момента карам Пежо 206 2.0 HDI 90 к.с.Като цяло съм супер доволен и от двете коли въпреки,че това са двете най-оплювани марки автомобили...та да се върнем на сравнението...Пежото е много по-пъргаво и "палаво" за сметка на устойчивоста.Прекалено леко е и понякога бързото ускорение в комбинация с кофти завой може да ти изиграе някой номер.Алфата съм я газил до 200км/час(по километраж)и се чувствах сигурен и спокоен,докато пежото още при 150-160км./час почваш да се замисляш дали да настъпваш още...и тук идва още един любопитен момент...спирането...И двете коли са с АБС и 4 дискови спирачки и...145-цата спираше мноооооого по-бързо и безпроблемно...
    Накратко...
    Ускорение-206 HDI
    Максимална скорост-145 JTD
    Устойчивост-145 JTD
    Комфорт-145 JTD
    Удоволствие-145 JTD
    P.S.Сравнявам напълно стокови автомобили без никакви подобрения.

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by maksi View Post
    JTD-то е много хубав мотор...особено в купето на 145...Имах такава и вървежа си беше идеален.В старта беше малко мудна,но от 2-ра нагоре ускорението беше задоволително като се има впредвид,че колата тежи 1200кг.В момента карам Пежо 206 2.0 HDI 90 к.с.Като цяло съм супер доволен и от двете коли въпреки,че това са двете най-оплювани марки автомобили...та да се върнем на сравнението...Пежото е много по-пъргаво и "палаво" за сметка на устойчивоста.Прекалено леко е и понякога бързото ускорение в комбинация с кофти завой може да ти изиграе някой номер.Алфата съм я газил до 200км/час(по километраж)и се чувствах сигурен и спокоен,докато пежото още при 150-160км./час почваш да се замисляш дали да настъпваш още...и тук идва още един любопитен момент...спирането...И двете коли са с АБС и 4 дискови спирачки и...145-цата спираше мноооооого по-бързо и безпроблемно...
    Накратко...
    Ускорение-206 HDI
    Максимална скорост-145 JTD
    Устойчивост-145 JTD
    Комфорт-145 JTD
    Удоволствие-145 JTD
    P.S.Сравнявам напълно стокови автомобили без никакви подобрения.
    Само да вметна, че стокова 145 Jtd няма шанс да вдигне 200 даже и по километраж
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Само да вметна, че стокова 145 Jtd няма шанс да вдигне 200 даже и по километраж
    Мое,45° ,по надолнище......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #6

    Default

    Благодаря за инфото... ще си знам вече да не очаквам повече.

  7. #7
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    има разлика с други автомобили, защото жтд набира малко по-плавно, без дръпване към облегалката след 1800 об., не като коли с по- голяма турбина или с променлива геометрия, но след 2200 об си върви вече по-здраво сравнено с подобни мотори.това създава една илюзия за тромавост , но докато свикнеш, просто набира като бензинова кола.Разбира се един лек ремап придава по-различно усещане при натискане на педала.Специално за колега с пежото, на мазда3 слагат мотор пежо, 90 кс не знам, но 1.6 110 кс създава чувството, че много върви , но каталожните му данни от 0- 100 са с 1 сек под алфата и след първоначалното дръпване бързичко умира.същото усещане имам и с октавия 110, аудито 110 кс помпа -дюза е най- тромаво, но съм карал а-4 повече, а3 може да е по-лекичка и да върви повече.Като цяло не са бегачки, но като здравина на мотора и ниски разходи са № 1 за мен в тоя ценови клас.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Специално за пежото 206 2.0 съм се качвал един път, защото гледахме такова за жената и мнението ми е "бахти куция кон" дали пежото беше редовно не знам, ама като му дам газ 1 секунда се чуди дали не съм натиснал спирачката и чак тогава разбира, че е газта...
    П.с. Не знам дали пежото не е било нещо развалено, защото не сме го закачали, просто се качихме да го видим как е

  9. #9
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    то не е като съвсем да не върви, но просто усещането е различно при коли с променлива геометрия, в ниските дръпва и лъже , че много върви и после си умира. Яките дизели са от 140 кс нагоре, но аз карам само в града така че не ми трябва такава кола. Идеята ми беше че 105 кс с ремап си е достатъчно приличен мотор без никакви наклонности за бегачка, но пък му е много сладък разхода на гориво.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •