Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблеми с климатик на 147-ца

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default Проблеми с климатик на 147-ца

    Здравейте.
    Имам проблем с климатика.Проверен е фреона,пресостата,компресора също работи.
    Компресора започва да работи принудително от релето,но не тръгва перката и налягането отива на 30 бара...Щом се извади релето,перката тръгва(!)
    При диагностиката показва грешка в компресора "Прекъснат".Излиза грешка B 1793,но не се дава обяснение,какъв точно е проблема.Изчиства я,но щом запали колата,тя се появява отново.Прегледах няколко теми тук,но нищо не намерих.Порових се и в нета,но нищо...
    Въпроса ми е,какво точно е B 1793?

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 16-07-2015 at 14:09.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Благодаря колега.Утре пак съм в сервиза и дано тръгне

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 16-07-2015 at 14:09.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Преди месец я пуснах тази тема,оттогава досега съм похарчил доста пари,загубих няколко дни,за ядовете няма да говоря,а резултата е нулев...
    Ходих и до Ауто Италия,където ми казаха,че дава грешка в пресостата.Двама монтьори го проверяваха и казаха,че работи.И понеже и релето е здраво,онзи ден проверихме и кабелите на буксата,която влиза в пресостата.С кабел,от минуса на релето(в този минус,когато се подаде минус директно от акумулатора,системата работи без проблеми)проверихме всичките 4-ри кабела на буксата(5-тия е минуса,който влиза в пресостата).Та кабелите не са прекъснати.Тоест,от пресостата не се връща импулс...
    Пак върнах на положение,той да не работи.Поръчах нов,днес го монтирах и познайте - няма никой....Номера на стария е 28 30 08,а на новия е 28 30 00,като в магазина ме увериха ,че това е датчика.Иначе са абсолютно еднакви.Даже и гумичките им за уплътнение е с един и същ,зеленикав цвят.
    Нямам си идея какво да правя."Параграф 22"...
    Дали и този пресостат,който е на колата е друг?Някой има ли идея?

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    А пробва ли с друго табло за управление?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Ако имаш предвид "модула" на конзолата,то той си работи.Когато пуснахме принудително системата,настроих градусите на двете зони при максимално допустимата разлика от 5 градус(27 от едната и 22 от другата)и си работят без проблеми.Днес ми казаха,че имало и втори датчик за налягане,някъде около акумулатора.Единия бил за ниското,а другия за високото.Аз знам само за този под десния фар(за него не знам,кое налягане мери).

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Пресостата който е на филтъра под десния калник мери високото налягане .Когато системата започне да дига налягане трябва да ти тръгнат перките да охлаждат фреона и налягането започва да спада .

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Пресостата е проверен,и то няколко пъти.Въпроса ми е дали има втори освен него?Днес още един човек я проверява и той ми каза,че има възможност да има втори датчик.Днес излезе някаква грешка P0530."Грешка на датчик за налягане".Провери пресостата и каза,че работи....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •