Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Алфа Ромео 147 - относно cd player-a

  1. #1

    Default Алфа Ромео 147 - относно cd player-a

    Купих си наскоро алфа ромео 147 2002 година и искам да попитам някой, който има същата дали може да ми каже cd player-a какви дискове ми чете ( вградено си е радиото не съм го сменяла ) и изобщо дали на всички е еднакво или си е специфично и трябва сама да си го разгадая? Благодаря

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Аудио диск.

    CD-R или CD+R или матрични (оригинални) дискове.

    Ако искаш да слушаш MP3 - http://bgcaraudio.com/prodykti_usb-i...odykt-848.html

  3. #3

    Default

    Благодаря силно се надявах да чете Mp3, но и с това ще се задоволя а всички аудио дискове ли събират по 18 песни или има значение дали диска е CD-R , CD+R или матричен?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Броят на песните зависи от тяхната продължителност. Общата продължителност на диска е около 80 минути.
    Разликата между CD-R и CD+R касае само това, че при CD+R преди записа може да се укаже, че в последствие ще се добавят записи, ако има място.
    Матричните дискове са със същото времетраене, но имат по-контрастен образ и са по-трайни във времето.
    По-контрастният образ пък ги прави по-нечувствителни към вибрации и замърсени оптики при възпроизвеждане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    А има ли някакъв лек за прескачащо CD? Като чета в английския форум е доста масов проблем.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    А има ли някакъв лек за прескачащо CD? Като чета в английския форум е доста масов проблем.
    Почистване на оптиката (лещата). Почистващите дискове не вършат добра работа. По добре е да се разглоби и почисти. Това обикновено дава резултат. Но ако дозата (лазерът) е изтощен, трябва да се подмени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Тази процедура във всеки сервиз ли може да се направи? По принцип финансово заслужава ли си пред ново CD? Като изключим развалянето на визията на интериора, естествено. Ако не се разваляше толкова интериора, отдавна да съм решил проблема

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 16-07-2015 at 14:04.

  9. #9

    Default

    Купи си yatour който ще играе ролята на changer, но с разликата че ще е с флашка и мп3-ки. Но не от този сайт, който ти е посочил колегата по-горе. Вземи си го от eBay, излиза 95лв. А тези като гледам ги дават на двойна цена. Хух

  10. #10
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ако ще гоним цена има и за 80лв..... ама занимавка е голяма...

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by rayya View Post
    Купих си наскоро алфа ромео 147 2002 година и искам да попитам някой, който има същата дали може да ми каже cd player-a какви дискове ми чете ( вградено си е радиото не съм го сменяла ) и изобщо дали на всички е еднакво или си е специфично и трябва сама да си го разгадая? Благодаря
    Хич не се мъчи. Още на първия ден се отказах да го ползвам. Потърси си Blaupunkt USB/Bluetooth Interface Kit. Запазваш интериора и си имаш usb/bluetooth. Другия вариант е Yatour - usb/sd/aux, но не помня дали имаше Bluetooth връзка.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Ако ще гоним цена има и за 80лв..... ама занимавка е голяма...
    Така е. Но аз го смятам с доставка от Германия до БГ и от БГ с еконт до нас

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Тази процедура във всеки сервиз ли може да се направи? По принцип финансово заслужава ли си пред ново CD? Като изключим развалянето на визията на интериора, естествено. Ако не се разваляше толкова интериора, отдавна да съм решил проблема
    Почистването чрез разглобяване могат да ти го направят във всеки сервиз и не вярвам да е скъпо.

    Смяната на дозата в момента не знам какви пари е, но преди години беше 1/3 от стойността на ново устройство.

    Аз лично бих пробвал едно почистване и ако това не реши въпроса, ще мина на някакъв емулатор от сорта на Yatour.

    CD устройствата смятам за отживелица що се касае до автомобилно озвучаване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Може ли някой да ми поръча, аз ще изпратя пари, не е проблем ?

  15. #15
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    колега ecotronic СД-тата може и да са отживелица, но и аз както теб бих опитал да запазя оригиналното, вместо да сложа някое пазарско, да не забравяме и линията която се описва от оригиналното СД в 147-цата. А и с тези преходи високо ниско-ниско ниво може и усилвател да се закачи, не намирам смисъл да се подменят. За момента към оригиналното СД имам два херца за бас вързани и си свири, тази седмица ще слагам и средите да видим какво ще стане.
    Аз лично не си го сменям за нищо въпреки, че чете само аудио формати, не ми пречи.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •