Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: Акумулатор

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    3. какво ви е мнението за Бош S5?
    Tъкмо му свърши гаранцията и се предаде...

  2. #17
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Аз го притежавам от май 2013г. един S5.
    А съм му втори собственик.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #18

    Default

    Според мен избирай между:

    - Мутлу силвър (има го и 2 и 3 години гаранция в зависимост от кого го купуваш) https://maxcar.bg/akumulatori/mutlu-...fb-78ah-780a-r

    -Тудор (три години гаранция, графит-въглеродна технология, тоест хибрид между акумулатор и кондензатор).Зарежда уж до 150% по -бързо. https://maxcar.bg/akumulatori/akumul...ch-77ah-760a-r

    -МАCHT silver - след заверка дават 5 години гаранция.Такава му е гаранцията и в Румъния и в Германия.Без тестване на колата и заверка - 2 години мисля.

    Ако не ти е спешно и мислиш, че можеш да изчакаш на "Черния петък"(края на ноември) пускат добри промоции някои търговци и тогава миналата година имаше 80 амперчаса АГМ акумулатор за 211 лева.

    Най-тежък е Мутлу, след него мисля е Тудор-а, който на практика е Ексайд.

    За тази година не гарантирам, но Макскар нямат намаления на Черен Петък, а цените им са постоянно ниски, без да правят "промоции" .

    А този Шнайдер съм сигурен, че е обслужваем с обща шина отгоре и съм още по-сигурен, че двете крайни клетки са с малко електролит и в тях са се показали плочите и са без електролит във въздуха.

    Според мен го свали отново, свали му отгоре общият капак - подпорваш с две плоски/обикновенни отверки от двете страни в единия край и с една малка мушиш върха в дупката острани и надигаш - капака поддава, хващаш и го махаш и допълваш всяка клетка с предварително закупен дестилирана/дейонизирана вода.

    След това зареждаш отново.Ако обаче си зареждал акумулатора, докато плочи в някоя клетка които са стърчали във въздуха без електролит, акумулатора няма да е никога същият.


    При добро зареждане ще пали и при отрицателни температури, но ще трябва зимата да му биеш 1-2-3 заряда в зависимост от продължителнноста и суровостта/студенината на зимата .
    Last edited by alfa racer GTA; 01-10-2018 at 16:16.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Много благодаря за съвета за Шнайдера. Ще пробвам тези дни и ако успея да го отворя, ще действам съгласно препоръките.

    Разгледах им сайта, като в ценови диапазон до 185-190 лв., могат да се вземат и някои премиум марки, разликата между които е едва 2-3лв.:

    -Exide Prmium 77 Аh
    - Bosh Silver S5 77Ah
    - Varta Silver 77Ah
    - Brga Power 77Ah
    както и препоръчаните от колегата:
    - Tudor 77Ah
    - Mutlu 77Ah

    А въобще 77 Ah акумулатор дали ще влезне при 1.9 двигателите?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  5. #20

    Default

    Защо не прегледаш в темата за 159-ката - имаше някъде написано какви акумулатори влизат, а най-добре е да премериш на място, или ако сегашния акумулатор ти пасва и запълва на 100% мястото за акумулатор да погледнеш каква марка и модел(Шнайдер по спомен) и капацитет е и да видиш какви са му размерите без да ходиш и мериш до колата.След това търсиш в нета акумулатор с такива максимални размери и си сигурен на 100% че ще пасне.Е, сравняваш и с други търговци размерите за избраният акумулатор, да не би някой да е сгрешил при въвеждането в нета размерите му.


    На 2.4 двигателя пишат, че влизат до 315мм акумулатори, тоест 31 сантиметра и половина.В момента съм с 305 или 306 милиметров акумулатор на дължина и мисля че влиза плътно, но знам ли.Ако реша да купувам отивам до Макскара или друг търговец на Акумулатори, казвам му какви марки, модели и амперчасове искам и да ги вади 2-3 акумулатора които съм набелязал и отиваме до колата свалям настоящит и се опитвам/слагам новият акумулатор - 315мм на дължина, ако пасне купувам.


    ===============================================




    И още нещо - ако купиш нов го сваляш и с едно "умно" зарядно(от ЛИДЛ става перфектно) му "биеш" един нов заряд за отскок в началото на зимата ...


    Те акумулаторите и без това стоят по 6-12-15 месеца по складове/магазини, та си имат разряд по време на това стоене - например АГМ мой познат си закупи и при пършоначално замерване със специализиран уред му дада 83% зареденост и 99% "здраве" на акумуалатора.А и някои хора казват, че за достигане на 100% капацитет на акумулатора е необходимо да се зареди в началото 1-2 пъти със зарядно догоре, за да е с пълен капацитет акумуалтора, защото на колата алтернатора никога не го зарежда на 100% и така се губи незареденият му капацитет ...

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

    Махни лепенката отгоре на Шнайдера, за да видиш отдолу къде "върви" общата шина - то е една плоскост с цилиндърчета отдолу които се мушат в дупките на всяка една клетка - 6 клетки= 6 цилиндърчета.


    Отстрани в дупката муши отверка кръстачка която е горе долу дебела колкото да влезе в дупката.Мушиш колко може да влезе без да натискаш/напъваш.След това отстрани и когато повдигнеш/подпориш отстрани напъваш от дупката нагоре с кръстачката.




    Успех.
    Last edited by alfa racer GTA; 01-10-2018 at 17:50.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тези умни зарядни никога не зареждат акумулатора на 100% от съображения за безопасност.
    Но въпреки това, такъв заряд е много полезен за акумулатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Имах Ексайд 77Ач, умря от веднъж една сутрин без да саде никакви признаци за предстояща смърт. Вероятно може да влезе и по-голям защото остава ~5см място на стойката, но моята е 2.4 все пак.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тези умни зарядни никога не зареждат акумулатора на 100% от съображения за безопасност.
    Но въпреки това, такъв заряд е много полезен за акумулатора.
    Еко, моят го сложих вчера ,на 159- ката след поредният "заряд"- Macht classik 80ah 720a начален ток.Не е за 159-ка според мен -за нас задължително премиум акумулатор.Двигателя е едно на ръка, навигации, аудио системи, ел.стъкла, огледала, парктроници...

    С този я купих, като ми каза че е купен преди 3 месеца.Палеше само с погалване.Сега акумулатора се поумърлуши...Ще купувам нов.

    За Мутлу има големи суперлативи, но за съжаление не се внася "сибирската" версия Мутлу Силвър Еволюшън - руснаците от северните части го хвалят.

    Моят след заряд до 14'4 или 14'7 волта го държа още 2-5 дни, та дори 10 съм стигал миналата зима.Първоначално зарядното го "пуска" да падне за 10-25 минути и след това започва ново зареждане с около 200 вата.Така моят го е вдигал и държал на "плаващо" зареждане до 13'8 волта.Като го изключа си пада до състоянието на акумулатора, но си се чуват мехурчетата през време на плаващото зареждане.Единствено ми е чудно дали след първоначално зареждане до 14'4 или 14'7 волта, като го пусне и започне с 0.200 вата дали ще го качи до 14'4/14'7 вата или ще го държи на 13'8 волта максимум.???
    Last edited by alfa racer GTA; 01-10-2018 at 19:21.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Стойността на плаващото напрежение, което е на "финалната права" на зарядния цикъл зависи от температурата на акумулатора. От тази стойност пък зависи дали акумулаторът ще се зареди до 100, 95, 85....% Грешна стойност на това напрежение може да има отрицателен ефект и да скъси живота на акумулатора. В най-добрият случай зарядните устройства мерят околната температура, което пак е нещо, но далеч не е достатъчно. Поради това, както вече казах, производителите на зарядни предпочитат да не рискуват, като непременно гонят 100% заряд. Така или иначе, ако имаш запас от капацитет, дали батерията е заредена на 100 или на 95% не е толкова важно. Много по-важно е това тя да има максимално дълъг живот.

    Накратко - зареждането на батерията до 100% от капацитета и е форма на техническа еквилибристика, която не винаги си струва риска.
    Last edited by ecotronic; 01-10-2018 at 19:49.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    За да не отварям нова тема, ползвам настоящата за няколко въпроса:
    1. Какъв е максималнния ампераж, който е добре да се сложи на 1,9 дизел?
    2. Вярвате ли на индикаторите с лампичка при нeобслужваемите модели?
    3. какво ви е мнението за Бош S5?

    Както съм писал по-горе в темата, 2014 взех един Schneider, който малко преди да му изтече гаранцията сдаде багажа - замениха ми го с нов ( но съответно вече няма гаранция). Онзи ден поглеждам индикатора му - свети съвсем слабо зелено, по-скоро черно. Заредих го 24 часа, нямаше особена разлика в отчитането на индикатора. При палене няма проблем, нямам грешки, но според мен при застудяване, акумулатора ще се предаде. Има ли начин да го тествам?
    Максималния ампераж е този който се побира на мястото за акумулатора.Колкото е по-голям пусковия ток,толкова по-добре.
    Относно проверката:
    Има едни "умни" дигитални уредчета специално за тестване на акумулатори ,подобни са на мултицет и показват колко е зареден и колко процента е амортизиран,също и дали колата зарежда както си е по устав. У нашето село са ми мерили няколко акумулатора заради гаранцията на всеки 6 месеца с такова и ясно се вижда как с времето умира.
    Относно " лампата" -
    Ако не е зелена,значи акумулатора си отива скоро.Кога точно ще откаже не може да се каже ,но обикновенно е въпрос на месеци след като "почернее",над година може да издържи така изключително рядко.Всъщност " лампичката" е едно супер високотехнологично зелено топче което го виждаш когато плува над електролита ,стига да е наличен до нужното минимално ниво и със съответната минимална плътност.Не се ли вижда,имай готовност за нов.В твоя случай вероятно нивото на електролита е по-ниско и е близо до минималното,щом след зареждане нищо не се променило.Може и да избута зимата.
    Бош и Варта не бих си купил.

    И още нещо интересно:
    Един от гурутата по ДВГ на тукашния Технически университет ми каза преди време,че на някои съвременни коли (по-скъпичките и маркови) ЕКУ-то директно командвало " плочката с четките" колко и как да се зарежда акумулатора според сезона и температурата,ставало "оргиналната" да се замени и със стандартна за параметрите на алтернатора,но се губела тази екстра . Сега ,дали се е бъзикал или не, не се чувствам компетентен да преценя,но би било хитро,ако това би удължило живота на батерията и надеждността.
    Last edited by 546; 02-10-2018 at 04:58.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Максималния ампераж е този който се побира на мястото за акумулатора.Колкото е по-голям пусковия ток,толкова по-добре.
    Мии... не.
    Колкото по-голям е "пусковия ток", толкова по-кратък е живота на акумулатора.
    Стартовия ток трябва да е достатъчен за стартирането на двигателя.

  12. #27
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Е не е точно така,казвали са ми, че броя на запуски е по-малък.
    Живота е съвкупност от куп неща.
    При акумулаторите е като при гумите -обикновенно получаваш само каквото плащаш.Като има и опцията плащаш повече от това което получаваш ,но пък е с надпис на известна марка.
    При екстремно ниски и високи температури евтините не вършат работа.
    При трудно палеща кола също.
    При наличие на консуматори при изгасен мотор се ползват полутягови,ама са по-скъпи.
    Ако колата има дори и малка консумация и я караш през няколко дни така ,че редовно да се стига до разреждане над 25% и да стои така (особено при минусови температури) калциевите не се препоръчват.Но ако почти няма консумация може да се оставя да стои със седмици или месец ,тогава калциевите са незаменими!
    При всички обикновенни акумулатори е важно алтернатора да осигурява зареждане над 90% при гасене.Оставянето на акумулатор да стои с дни полузареден ,особено зимата е крайно нежелателно ,дори и да е МОЛЛ пак ще погине за един сезон.
    Когато си купиш скъп акумулатор който е подходящ за колата и начина ти на употреба може кара с години,ако си купиш бюджетен си има риск да стигнеш до смяна преди да изтече гаранцията.Някои търговци ги сменят без да задават въпроси,други увъртат.Така, че при ниския клас е от значение и от къде пазаруваш.
    Last edited by 546; 02-10-2018 at 13:04.

  13. #28
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това със зареждането на 100% е малко "шах с пешката".
    Едно време ни учиха че един акумулатор по-бързо умира от преразреждане и презареждане. Както всички знаем, това е част с гаранция която в повечето случай, живота и приключва с края гаранцията. Няма смисъл да теглим локуми и да показваме кой колко знае или интерпретира разбиранията си за тази материя. Можеш да си направиш справка в мануала какъв препоръчва производителя като параметри. Но все пак сме българи, затова отиваш в магазина, слагаш най-големия възможен с най-дългата гаранция, мерят колко зарежда динамото и газ без да го мислиш повече.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #29

    Default

    Хората/Производителят си пишат/е какви са експлоатационните характеристики на акумулатора, ама кой да чете.


    Всички които съм чел Он-лайн брошурите им и на Банер и на Варта си имат класификация на презното средство/автомобила според уредите за консумация:


    - минимални изисквания - без електродвигател на волана, без аудио уредба(дамо радио), без навигация, парктроник, ел.стъкла, ел,огледала, отопление на седалки, без ел.седалки, след това



    - със средно ел.оборудване , да кажем аудио уредба, ел,стъкла и огледала, навигация


    - високо оборудване с навигации и всичко в средното оборудване отопление на седалки, хладилни мини барове, печки, и всяка екстра която се сетите че консумира ток....




    Отделно посочват и за какво ползване е като климат - топъл, умерен, студен, и



    И препоръчват акумуалтор.


    А когато производителят е проектирал 159-ката не е имало изискване за целодневно включени дневни светлини , които сега при липсата на проектирани такива вървят със задни габарити= 2х55 вата къси светлини + 4х5 вата задни габарити - при мен поне светят по 2 крушки във всеки стоп фар и се получава едно =130 вата + конуматори в купето(екран на навгацията/радиото) едно сигурно 10-15 вата ги лапа и той, разни крупки по километражи, копчета и отиват на едно близо 200 вата постоянна консумация само за осветление, като сложиш и климатроник или печка ...


    Та според мен повече сега е по-добре.Това си личи зимата.


    Е, ако имате пари за трошене = АГМ или Оптима акумулатор, то тогава можете да минете и с 60-65, амперчаса, та дори и с 50-55 амперчаса.Оптимата 50 или 55 амперчаса има 830 или 850 начален ток...


    Та, мануала е писан когато е нямало изискване за фарове/дневни светлини в светлата част на деня ...


    А онзи ден познат с магазин за авточасти ми каза, че вносителят на една от марките акумулатори му казал при закупуване на акумулатор за кола без проектирани дневни светлини, която се движи на къси, да казва на купувача, че всеки месец трябва да му прави заряд със зарядно ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    +1

    Карането на къси светлини в градските задръствания си е проблем за акумулатора и не само.

    Слагайте си LED дневни светлини и инвестицията ви бързо ще се върне откъм разходи за акумулатор.

    Едни LED дневни светлини консумират около 5 W двете. Това е 26 пъти по-малко в сравнение с варианта за който писа колегата по-горе.

    Ето и малко сметки:

    1 kWh енергия се добива от изгарянето на 0,083 kg бензин (0,114 л.).

    Ако приемем, че кпд - то на ДВГ + алтернатор е 33 %, това озвачава, че 1 kWh електроенергия в колата ви се добива от 0,341 л. бензин.

    Това означава, че карането в продължение на 1 час на къси светлини, ви струва 0,78 лв. Без да броим крушки, рефлектори и пр.

    Аз имам около 3К км годишно градски пробег. При средна скорост от 30 км/h (което си е мечта в София), това прави 100 часа.

    Ако карах на къси светлини, това би ми коствало 78 лв. , което си е 1/3 от стойността на един акумулатор.

    С LED дневни, това ми коства 3 лв.
    Last edited by ecotronic; 02-10-2018 at 12:52.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •