Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Въпроси преди да купя 147

  1. #1

    Lightbulb Въпроси преди да купя 147

    Здравейте, алфисти. Това ми е първия пост тук, надявам се да не е последен.
    Ако съм сгрешил раздела за темата ми, моля да я преместите, защото тук ми се видя най-удачно.

    Причината да съм тук е, че от няколко седмици ми е влязла в главата 147-цата. Карам Мазда 323F BA, която вече гние с пълна сила и трябва да се спасявам.

    Всички знаем, какво се говори за италианските коли, още повече алфите, но според мен няма лоша кола. Много ми харесва модела и се замислям дали да не скоча на 147-ца.

    Момчета, вие трябва да помогнете, защото не знам слабите места на тези коли.

    Какви са слабите места ?
    Избива ли ръжда и на какви места?
    Кои двигатели бихте препоръчали?
    Какви са възможните причини, цената на някой модели да е по 2500 - 3500 лв?

    Ей такива неща ... Всеки съвет ще е ценен за мен, защото, като за втора кола ми се иска да направя добър избор.

    Много благодаря за отделеното време!

  2. #2
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Здравей и аз от скоро съм със 147-ца. Не ги слушай кой какво говори за алфите, говорят тези, които не разбират.

    Ръжда не трябва да има по никакъв начин, никъде по колата. Ако има някъде ръжда, значи е ходила при калпав тенекеджия, бог знае по каква причина. Относно двигателите, зависи дали си се насочил към дизел или бензин. Аз лично върху дизеловите нямам наблюдения. Моята е с 1,6 105к.с., но не само според мен а и според много хора този мотор е муден за това купе. по добре се ориентирай към 1,6 120кс или 2,0 150кс. Само че при последните два трябва да се ослушваш за тракащ вариатор. Относно цената - не винаги е определяща. Моята не беше много скъпа, но се случи добър екземпляр. Най добре по възможност преди да я вземеш - направете една диагностика и преглед на ходова част. Водих моята в сервиз на бош - цените са 30лв диагностика и 10лв оглед на ходова. От мен толкова, нека и някой по компетентен да се изкаже. Успех с покупката.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  3. #3

    Default

    страхотен избор !!!
    1. предно окачване (не е болка за умиране, вече се прави евтино)
    2. забравяш за ръжда
    3. 1.9 жтд
    4. предполагам слабо търсене и тва че бай Ганьо има предразсъдъци към марката
    Успех

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:40.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    159 за 5000-5500?
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:40.

  7. #7
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Едната от които е с фалшиви снимки другата с най-малко гърмял бег на волана. Читава 159 за 5-6000 все още няма.

  8. #8
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Да. В www.mobile.bg има две - едната за 4900 лева, другата за 5400 лева, които поне по обявите изглеждат съвсем прилично. Има и по автосалоните - поне около Пловдив в посока село Труд, а и на други места.
    Аз за 5000лв Алфа GT нафта не се намира читава, та камо ли 159.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-07-2015 at 00:41.

  10. #10
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Това, че едната кола е снимана до Smart с италиански номера все още не означава, че снимките са фалшиви, а и фалшиви да са, нали никой няма да я купи без да я види на живо. А на другата не знам как разбра, че бега на волана е гърмял, но и гърмял да е, ако всичко друго е в изправност, офертата не е за изпускане.

    ---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:07 ----------



    ''Човек ако търси - намира.'' Стара българска пословица.
    Щом си казал...

  11. #11
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Характерна българска черта е да търсиш под вола теле, да гледаш най-ниската цена и да даваш неоносновани определения. Нормално е такава кола да се купи за над 3500, ама има много хора които им прави кеф да гледат осрани тапицерии и да правят основен ремонт преди да са потеглили.
    156 Sportwagon 02'

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Човекът пита за 147. Не го обръщайте на пазар!
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    Като цяло не са лоши автомобили. Окачването като цяло не е голям проблем - за 300 лева го сменяш цялото и го забравяш. Иначе горните носачи са си проблемни. Ръжда единствено може да се открие по гърнето, но на други места не трябва да има !!! Като недостатък бих казал големия радиус на завиване, но за сметка на това волана много бързо отговаря. Като препоръка- не гледай автомобилите под 3500 и се оглеждай за дизел, че туинспарка е малко особен за поддръжка и не всеки майстор може да работи по него.

  14. #14
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    ВЗИМАЙ И НЕ СЕ ЧУДИ-това е моят съвет, от както се качих на Алфа приятелю повярвай ми, разбрах какво е да караш кола!Лукс,дизайн,пъргавина,возия ,ниска цена,устойчивост в завойте това е Алфа-според мен иди виж и вземи и да се похвалиш !!!! Поздрави!

  15. #15
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by NeverBackDown View Post
    ВЗИМАЙ И НЕ СЕ ЧУДИ-това е моят съвет, от както се качих на Алфа приятелю повярвай ми, разбрах какво е да караш кола!Лукс,дизайн,пъргавина,возия ,ниска цена,устойчивост в завойте това е Алфа-според мен иди виж и вземи и да се похвалиш !!!! Поздрави!
    ако опишеш колко коли по марка си имал и колко километра си навъртял със всяка от тях ще ме изкефиш, с тоя пост изглеждаш като пубер
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •