Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 99

Thread: Разни работи по колата.

  1. #31
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    То аз катализатора мисля да го махам.За чий ми е,иначе прегледо си го минавам в Плеен ДагиеА какво представлява това проходно гърне?
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #32
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    То аз катализатора мисля да го махам.За чий ми е,иначе прегледо си го минавам в Плеен ДагиеА какво представлява това проходно гърне?
    Права тръба , с много дупки и изолация.

    ...

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Анджък, за туй говорим.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Гледам че ги продават тия гърнета комплект с аспуха.Ба те искат майкаси и бащаси за тях.Едно око хвърлих на цените на бързо,почват от 150 евро.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 04-03-2015 at 22:59.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #35
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    70 лв тука взех моето, преди две години.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #36
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Добре де,ако го купа ново и не ми хареса звука,едва ли ще искат вече използвано да ми го заменат за друго.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми имах един познат, дето се занимаваше с ауспуси та той имаше някакви познания и наблюдения и съответно имаше гърнета с които експериментираше та така.Между другото задното ми гърне е същото като конструкция като това от снимката на драго.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #38
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Искам да е Remus,не ме кефат прекалено пърдящите,искам да е тих и жилещ нещо като на Ферари.Като има пясък отзад,така леко като чукна газтъ и да подухва пясъкаМоя човек в сервиза ги чатка тия тунинзи,мисля да му възложа тая бойна задача
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 04-03-2015 at 23:38.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #39
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тъй начи оня ден направих и врътките на климатика.Да кажа и тук.Махнах ламбите с цоклите, за целта за по лесно като се свали целия блок се развива задния капак.Държат две еврейски болчета ма сатава и с клещи.Така по лесно се свалят оригиналните цокли.При мене единият беше припоен за платката, другите сесвалят както тези на уредите обаче са по-особени.Но ако се разширят отворите с райбер или пиличка с 1-1,5 мм могат да станат и цоклите от уредите.За по лесно обаче обаче запоих три бели светодиода 5мм с последователно вързани съпротивления 680 ома направо на платката.Предварително още докато не са разкачени куплунзите трябва да установите с мултицет или с наплюнчен пръст на лявата ръка а дясната хваната за маса/обратното не става , имат значение ръцете коя къде е хваната / кое е плюс и кое минус че за светодиодите има разлика.Може да си почистите врътките и вентилаторчето.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Много добре се е получило. Браво!

    Имам само една забележка. Стрелките ми се струват малко тъмни. Но може и да е илюзия от снимката.
    Last edited by ecotronic; 12-03-2015 at 21:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    За стрелките има начин по един диод в центъра (в основата) червен или дори оранжев ще е по-яко ориентиран на 7 часа или примерно 40км/ч и ще осветява чак до 150 и после ще отслабва светлината , ако искате до края трябват два диода. Така ми се получи с една "Брава" сложих плазмени километражи и накрая всичко хубаво ярко , ама стрелките хич ги нямаше.
    http://media.snimka.bg/s1/3540/033323516.jpg?r=0
    AR 156 1.8 TS + LPG

  12. #42
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Много добре се е получило. Браво!

    Имам само една забележка. Стрелките ми се струват малко тъмни. Но може и да е илюзия от снимката.
    Не са тъмни но не са така ярки щото синя светлина през червена стрелка става малко кофти.Вътре, там дето се слагат оригиналните крушки има едни призми дето улавят светлината и като световоди я закарват до стрелката, обаче лампата свети на 360 градуса а светодиода има насочена светлина и трябва да се изкриви към призмата на 90 градуса обаче няма място и тогава пък не свети циферблата, тоест свети ама и на тъмно едва едва.Затова съм сложил на километража и оборотомера 6-7 светодиода освен тези на мястото на крушките.Колегата е прав, за светодиод до самата стрелка вътре.За уредите на часовника, бензина и температурата съм сложил широкоъгълни светодиоди, ще пробвам със обикновенни/като тези от запалките, разсейващите са по-къси,пак 5мм диаметър ама по-късо фокусно растояние имат и разпръскват светлината/Там с допълнителен диод на стрелките ще е ебати часовникарската работа.Има един резервен уред ще пробвам със червен диод на стрелката и светодиодна лента на цифрите, че иначе с тая паяжина от диоди и съпротивления вътре е тегава работа, не толкова с монтажа колкото с нагаждането за равномерно осветяване.Ама и така ми харесва повече от ламбите.Пък и снимките не са 100% достоверни цветовете, поне при мен не излизат, пък и аз съм пишман фотограф и не умея да използвам настройките на фотото, но е верно че стрелките леко дразнят.Ще пробвам както каза колегата със допълнителен диод и ще споделя.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Мога да ти дам такива (червени):



    а също такива:



    Скалата е в милиметри.

    Имам някъде такива и двуцветни (зелено/червено):

    Last edited by ecotronic; 13-03-2015 at 15:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Така, почвам да обяснявам няма а повтарям.Значи почвам с копчетата за стъклата.Първо трябва ги снемете от вратата и си ги занисете у къщи.Как са свалят знайте.Второ трее ги разглобите, затва ви са нужни пинсети, щило или тънка отверка.Разглобявате ги на минимум три части.От снимките се вижда де съм означил плюс и минус на светодиодите, даже плюса съм го посочил с шилото.На следващите две снимки съм означил плюса и минуса на шасито, демек на изводите отдоле.Ше ви трее кога запоете новите диоди да пробвате дали свети.Пробва са с батерийка 3,7 волта, не повече от 5 волта, може и с пакета батерийки от некоя запалка, ма сакън не от контакта.После отпоявате стария диод с поялник с тънка човка и да не е много мощен, 40 вата стигат.След туй запоявате новите диоди, може смд, може и 3 мм обикновени за тия дет им треперят ръцете от чикий.После пробвате дъл свети, ако да, добре, ако не, пак така.Ако свети събирате трите части на копчето в едно цяло как си е било и повтаряте упражнението още 7 пъти като в тва число влиза и бутона за заключване на задните стъкла.И той така се прави само дето вътре има 3 мм светодиод на спицялна подложка, една такава стърчи у средата.Снимки не му правих щот забравих.
    Накрая ако всичко свети отивате си ги набивате по вратите.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dimitar_vd62; 14-03-2015 at 02:03.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #45
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ся като сте си го туреле на вратите, мое са изпикайте зад колата и продължаваме със копчеата за огледалата и фаровете за мъгла - предни и задни.За целта трябва и тях да свалите, ма за да ги свалите трее изкъртите панела дет е дотлево на ръчната спирачка.За целта удобен инструмент се явява щанга за гуме от Жигули, може и от Москвич ама е груба.Пак си ги носите в къщи докат не истинал поялника.Копчето за огледалата са разглабя на две части.Има две светодиодчета 3 мм вързани последователно - плюса на единия за минуса на другия.Плюса съм го посочил с пак с шилото.После отпоявате целата конструкция и я оглеждата как е конструирана.Почвати значи да я наподобявате, по платката има места дет се закрепват диодите огледайте убаво да знаете ко праите.По късия трее му завиете изводите още от тялото щото в горната част влиза едно прозрачно легълце и ако стърчи мноо може се счупи като ги сглабяте.Другия светодиод си стърчи настрани, огледайте хубаво преди да махнете старите да няма после мамата и т.н.После щраквмате фнимателно двете части и почвате бутоните за мъгла.От снимките е видно че трее се рязвият две винчета с кръстата отверка.Общо са 6 обаче четирите на по дългите страни държат едно като кутийка и нема смисъл са абите, развиват се само двете на късите страни.Като махнете платката се виждат двата бутона и под тях са диодите означил съм пак поляритета.Махате ги с поялника и запоявете новите.Събирате чаркалаците и бегате до калата да ги монтирате.Само да отбележа че язи си сложих бял светодиод за фаровете за мъгла отпреде и червен светодиод на копчете за задните светлини за мъгла.Тва щот ги бъркам.Ся жените с алфи ако искат да им светя с цвят праскова, кайсия или пепел от рози, еми няма такива светодиоди.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •