Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 99

Thread: Разни работи по колата.

  1. #61
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Праскаш по един ограничител за да не се въртят духалките безконечно (това далеч не е необходимо) и набиваш гривна от плексиглас а светодиодите лепиш на нея и ги свързваш с гъвкави проводници.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #62
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ако набия гривна от плексиглас, трябва да разширя дупките на таблото.То и сега има гривна със борд в която се върти духалката.Обаче тази гривна има разни забчета, щипки и други неща и е трудна за наподобяване.Има някакъв вариант да се изработи от плексигласова тръба на струг, без зъбчетата и щипките и духалката да се пъхне "мазно" в нея и пак да се върти.Тез дни ще потърся такава тръба.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #63
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Защо да имитираш цялата тръба около въздуховода?
    Евентуално можеш да намалиш външния диаметър, и да попълниш с плегсигласова "шайба". Това като идея просто, ще си я доразвиеш ако ти допада.
    Ок, това с кръглите въздуховоди донякъде е възможно по един или друг начин, но ще трябва и нещо за другите.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #64
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тва за шайбата и на мен ми хрумна днеска докато разглеждах таблото, духалките са лееко навътре от нивото на таблото.Може би една подложка/шайба/ ще свърши работа, примерно 1-1,5 мм, даже ще стои дискретно и не толкова дразнещо когато свети.Предния вариант с имитиране на тръбата отпада защото стои кофти, като заносано или обелено.Абе не ми хареса, за проба сътворих нещо ама не.За другите духалки не знам, не съм мислил, аз и за тия се двоумя дали няма да стане прекалено със светлинните ефекти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нещо се присетих за тоя виц:

    Мутра отива да го татуират и казва:
    - Искам да ми изтатуирате една змия, ама не каква да е, ами кобра и да й личат всички люспи. И да има чаша, обаче да е от шампанско, да има орнаменти по нея и тук там някой кристал Сваровски. Чашата да е пълна с кръв, ама кръвта да е по-скоро цинобър. И змията да е увита около столчето на чашата, обаче така, че опашката й леко да стърчи под 45 градусов ъгъл. Главата на змията да е над чашата и да е с отворена уста и леко подаващ се език, който обаче да не пречи да се виждат зъбите.
    Тату-менът пита:
    - А да се вижда ли, че езикът е раздвоен?
    - Абе да не стане много кичозно?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Дали ще е прекалено или не, важното е на теб да ти харесва.
    Аз лично не бих си го направил, защото духалките са 2,( примерно при 166 има още 3 в средата и там ще има ефект), докато тук ще трябва да се върже идеята с другите а те са коренно различни по форма.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #67
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми ако не ме мързи ще опитам да сътворя нещо, което да не се набива на очи, пък който иска да си го монтира.Всъщност намерих случайно една акрилна втулка с почти същия размер, осветих я и я наденах в дупката за духалката, която демонтирах, а дупката на втулката запуших с кръгче от черен картон.Ми не ми се върза нещо на интериора , не стана тъй както си го представяхНа светло няма ефект освен че стои като обелена пластмаса, на тъмно/ в паркинга на мола/дразни светлината.Пада се в периферното зрение и мен ме дразни, освен другото.Това с подложна шайба ще трябва да си поиграя с един стар компакт диск и ще видим как е.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #68
    Алфист по душа ivencio's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    19

    Default горна половина табло червена,,,долната синя :)

    колеги и аз ще се включа.понеже радиото ми свети червено и не исках да сменям червените уреди с други ,направих само долната половина на таблото с сини диоди и ми харесва така.има разлика в нюанса на синия цвят но тематично светят идеално в различни нюанси.ето някоя снимка дори диодчето в малкия борд компюьр вече е синьо.
    Attached Images Attached Images
    [SIGPIC]

  9. #69
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Аз този проект със светещите духалки го пратих в кошчето преди година именно заради тези часовникарски мъки със шайбите от плексиглас. Направих една като първо разпробих плочка плексиглас около милиметър и нещо дебела с боркоронка и като я надянах на клапата очертах външния диаметър после внимателно с ъглошлайфа първо на многоъгълник и накрая на кръг стана. Ама нещо не ми хареса пък и нямаше място за поне 3 диодчета и като си помислих да повтарям упражнението по 4, отказах се.

    ---------- Post added at 01:28 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

    Забравих да кажа че дръжките са станали яки , единствената разлика в технологията е че за процепа аз използвах шлайф с тънка и малка (износена) шайба вместо свредло и съжалявам че нямам окабеляване отзад за да осветя пепелниците там
    AR 156 1.8 TS + LPG

  10. #70
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    За пепелниците и осветяването на дръжките взех захранване от копчетата за стъклата,плюса е в средата надлъжно минуса от някоя от другите клеми ма не помня коя беше.Прореза опитах с дремел и шайбичка за метал и още една с диамантено покритие ама топят и кофти, затова ползвах свредло.От духалките и аз се отказвам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #71
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    38

    Default

    Ето и при мен какво се получи с оборотомера.Остана да сложа един червен диод под стрелката ... голямо търкане падна на тая боя по шаблона
    Attached Images Attached Images

  12. #72
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ето с какво се сдобих днес - комфорт модул, тайвански.От Димитровград, ако някой проявява интерес ще дам телефон за връзка на ЛС.Има за два/12лв/и за четири прозореца/15лв/.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #73
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Имам интерес!
    Как работи и как се свързва ?

  14. #74
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Вече е монтиран и работи комфорт модула.Обаче свързването не е баш както е на дадената схема, явно е някаква универсална.Ма не е съвсем така.Този който ми я монтира категорично отказа да прави други подобни изпълнения, така че ако някой си поръчва да си търси начин да си я свърже.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #75
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Вече е монтиран и работи комфорт модула.Обаче свързването не е баш както е на дадената схема, явно е някаква универсална.Ма не е съвсем така.Този който ми я монтира категорично отказа да прави други подобни изпълнения, така че ако някой си поръчва да си търси начин да си я свърже.
    Това е така, защото този модул е проектиран за коли с най-простите ел стъкла, при които има само една защита по ток и с девиаторни ключове се комутира напрежението към моторите. При тях винаги има шаси на единия от изводите на мотора а се комутира плюса. Поради това именно този извод се прекарва през модула за да може и той да го комутира.

    В колите в които има специализиран модул за управление на стъклата, както при АР и двата извода на мотора са неутрални в покой. Оттам иде проблема при свързването му в АР.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •