Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 99

Thread: Разни работи по колата.

  1. #76
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И той така каза.Освен това откри оня модул, естествено оказа се че талянеца дето навремето е оборудвал колата с кабели и музика нещо е сътворил както му е удобно.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И той така каза.Освен това откри оня модул, естествено оказа се че талянеца дето навремето е оборудвал колата с кабели и музика нещо е сътворил както му е удобно.
    Къде го откри - зад жабката ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Там някъде,изчанчен и завит с някаква изолация.Не му се пречках щото нещо не му беше ден.Сега си е на правилното място.Ма това доста го забави да го въстанови и утре ще ходя да довърши дясната врата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #79

    Default

    Предварително се извинявам, че не е съвсем по темата, но имам един въпрос относно подобрение на моята алфа 156 и се надявам тук да получа отговор. Искам да поставя халогени, като фабрично няма такива. Питането ми е ако си взема халогени и панел (който е до скоростния лост с управлението на огледалата и халогените) дали ще се получи свързването. Отворих моя панел, но не виждам допълнителни кабели. Дали заводски предвиждат такива и са дянати някъде по-навътре или просто няма такива?
    Алфа Ромео 159 2.4 JTDm

  5. #80
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе никъде не са дянати просто ще трябва да прекарваш и съответните релета да сложиш, пестят от всичко.Не съм се заглеждал по 1.6 имат ли нямат ли халогени ама ако ще слагаш оригинални вземи си една броня с място за такива или направо броня с халогени че има там едни ушички за захващане дето трудно се наподобяват.Както и да е, каквото решиш да правиш опиши после, желателно и със снимки как си го сътворил щото за това е тоя раздел да има на едно място разни подобрения по колите ни дето могат да се намерят лесно а не да се губят някъде из страниците.В този смисъл монтажа на халогените е подобрение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #81
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    За халогените да отговоря на колегата.
    Колата е подготвена ,има си всичко кабели и релета някъде в жабката цъкат сякаш , единствено трябва да се потърси отпред ниско около радиатора кабела за фарчетата. Моята беше така без халогени и си купих панелчето с копчето куплунга е същия като на този с едното копче ,включих го и чух релето да цъка. Само че аз ги ползвам за диоди за дневни светлини.
    AR 156 1.8 TS + LPG

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by nightsurfer View Post
    За халогените да отговоря на колегата.
    Колата е подготвена ,има си всичко кабели и релета някъде в жабката цъкат сякаш , единствено трябва да се потърси отпред ниско около радиатора кабела за фарчетата. Моята беше така без халогени и си купих панелчето с копчето куплунга е същия като на този с едното копче ,включих го и чух релето да цъка. Само че аз ги ползвам за диоди за дневни светлини.
    Колега включих новия куплунг, но не чувам никакво цъкане от жабката, а на всичкото от горе не намирам буксата на кабела на халогените, къде да я включа. Ако можеш да опишеш по подробно, къде по-точно около радиатора е този кабел. Проследявах кабелите, които отиват към мигачите и фаровете, но не намирам друг такъв. Може би трябва да взема и кабел допълнително (то стана голяма играчка) Иначе буксите на куплунга са същите.
    Алфа Ромео 159 2.4 JTDm

  8. #83
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    София
    Posts
    14

    Default Монтаж на подлакътник

    Колеги искам да се допитам.Искам да си монтирам подлакътник на моята Алфа 147,която оригинално няма такъв.Намерил съм си оригинален,дават ми го със стойка за монтаж и болтове,плюс барче(каквото и да е това).Въпроса ми е може ли да се направи без да изглежда отвратително и играчка ли ще да бъде.

  9. #84
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Малко акъл ми требе.Значи имам едно хладилниче на 12 в., с елемент на Пелтие 12703.Подмених елемента с такъв само че 12706.Т.е. два пъти по мощен.Проблема ми е с охлаждането, понеже съществуващия вентилатор явно не е достатъчен.Някакви идеи за вентилатор с по-голям капацитет с размери 90/90 или максимум 100/100 на 12 волта, или някакви други решения.Очевидно с водно охлаждане не става.Подмених елемента понеже със стария много бавно охлаждаше и става така че докато се охлади водата в шишетата вече съм пристигнал, което очевидно обесмисля начинанието.Горе-долу поне 3,5-4 часа трябват да се охлади.С новия елемент същата раута само дето харчи два пъти повече ток.Проблема е охлаждането на топлата страна на елемента.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #85
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само с вентилатор резултатът ще е мижав. Мисли за по-сериозен радиатор в комбинация с вентилатор.

    Доста голям избор от вентилатори има тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #86
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Митак можеш ли да качиш снимка на охладителя - радиатора . Вероятно е малък за 12706 .
    Освен това и термоотвеждащата паста също играе голяма роля в случая
    Вентилатори както каза Еко от Елимекс . Най близо до теб Елимекс има на спирката срещу Дом Младост .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #87
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Малко акъл ми требе.Значи имам едно хладилниче на 12 в., с елемент на Пелтие 12703.Подмених елемента с такъв само че 12706.Т.е. два пъти по мощен.Проблема ми е с охлаждането, понеже съществуващия вентилатор явно не е достатъчен.Някакви идеи за вентилатор с по-голям капацитет с размери 90/90 или максимум 100/100 на 12 волта, или някакви други решения.Очевидно с водно охлаждане не става.Подмених елемента понеже със стария много бавно охлаждаше и става така че докато се охлади водата в шишетата вече съм пристигнал, което очевидно обесмисля начинанието.Горе-долу поне 3,5-4 часа трябват да се охлади.С новия елемент същата раута само дето харчи два пъти повече ток.Проблема е охлаждането на топлата страна на елемента.
    Това да ти охлади бирите забрави,слагай и от ония пластмасови елементи пълни със спирт,дето ги охлаждаш предварително във фризера.Авто хладилника с ток може само да поддържа охладени предварително питиета или каквото там имаш,но не охлажда както газовите .Едно лято се разхождах с такова хладилниче на 12В,че и един 180 АЧ акумулатор мъкнех ,но си е слабичко.

  13. #88
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    В момента не мога да кача снимка понеже хладилника е в колата и не ми се слиза.Вентилатора е 92/92 и е по-малък от радиатора.По виртуален спомен радиатора да е 110-120 мм на страна, и 20 мм височина на ребрата.По дебел не може да се сложи.Проблема с вентилаторите е че не им достигат обороти.Мисля да импровизирам с четково моторче и перка от стар вентилатор.Само че много ще бръмчи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #89
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тъй, след като ми наби една грешка в компютъра на колата, хладилника беше позорно изхвърлен на боклука.Прибрах си само елемента с радиатора и вентилатора за не знам си кво, може би да правят компания на други прибрани чарколяци.Не върши никаква работа, трябва му охлаждане, сиреч трябва най-добре да си е на открито.Проблема е че харчи много ток - към 7 ампера, това заедно с климатика, вентилатора на радиатора и фаровете явно предизвика пад на нпрежението и грешката гласеше - ниско напрежение на бобините.В Златоград намерих диагностик който я изтри и повече нямах проблеми.Абсолютно безмислена "екстра", бавно охлажда и то незадоволително.По-добра работа свършиха едни термокалъфи за бутилки - съхраняват водата хладка до около 2,5-3 часа, в допълнение можеш да си носиш на рамо като слезеш от колата.Отделно из Родопите има изворна вода буквално на всяка крачка или може да си купиш студена вода от къде ли не.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #90
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Преди около 30 г. взех един такъв "хладилник" (руски), сложих вътре 3 кг. дълбоко замразено месо и 2 лед студени загорки, сложих го на горния багажник, захраних го електрически и тръгнах за яз. Широка поляна. През целия път живях със светлата мисъл, как ще пристигна на язовира, как ще извадя една лед студена бира и как ще я изпия.
    С пристигането светлите мисли бързо се изпариха и това, че бирата беше станала на пикня беше най-малкият проблем. Месото се беше полу-сварило и се наложи да го метнем.

    Сигурен съм, че една проста хладилна чанта, щеше да свърши много по-добре работата.
    Last edited by ecotronic; 07-08-2019 at 13:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •