Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Алфа Ромео 147

  1. #1
    Младши алфист Georgi_147's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Сандански
    Posts
    8

    Default Алфа Ромео 147

    Да поговорим малко за 147 общи приказки. Знам че вече сигурно има 10 такива теми, но съм нов във форума

  2. #2
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Добре дошъл, но си сгрешил раздела- Общи приказки се приказват на друго място и не виждам защо да ти се прощава, само заради това, че сега си се регистрирал.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #3
    Младши алфист Georgi_147's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Сандански
    Posts
    8

    Default

    Ясно, извинявам се

  4. #4
    Младши алфист Georgi_147's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Сандански
    Posts
    8

    Default

    Снимки ?

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Добре дошъл, но си сгрешил раздела- Общи приказки се приказват на друго място и не виждам защо да ти се прощава, само заради това, че сега си се регистрирал.
    Ти пък много строг ще дойдеш нещо...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  6. #6
    Младши алфист Georgi_147's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Сандански
    Posts
    8

    Default

    Качвайте малко снимки пичове не се карайте

  7. #7

    Default

    Здравейте,
    искам да попитам дали мога да сложа фарове от по-новата 147-ца на мойта 2003 г. че това е нещото което изобщо не ми харесва в нея.
    Благодаря

  8. #8
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Може, но предполагам трябва да смениш броня, калници, капак и сигурно още някои неща.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  9. #9
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Добре дошъл, но си сгрешил раздела- Общи приказки се приказват на друго място и не виждам защо да ти се прощава, само заради това, че сега си се регистрирал.
    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Ти пък много строг ще дойдеш нещо...
    Е кво много строг, специално в тоя раздел "Алфа Ромео" мине не мине седмица и се появява по някой нов дето си пуска тука я темата за технически проблем, я въпрос за обява и покупка, я тема за общи приказки за 147.
    Начи да те е домързяло да прочетеш правилата на форума го разбирам и може да се прости, ама да те домързи да скролнеш със мишката и да разгледаш кви други раздели има надолу, поне ей тъй от любопитство да видиш кво друго пише на уеб-странциата на която си в момента, щот представи си по надолу има голи жени... Тва вече е несериозно и не би следвало да се прощава шот то вече е съвсем подигравка То за тва форума е на тва дередже, от мноо толерантност
    Ся, то един два пъти ОК, ама то секи дето се регистрира да си пуска по една тема в тоя раздел дето или не е за тука или е тотално безмислена (както настоящата) малко почва да идва в повечко в един момент...
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  10. #10

    Default

    Здравейте. Харесах си една Алфа 147 бензин , 1.6i , 120 к.с. 2007г . Искам мнение , моля Ви!

    Тъй като от няколко месеца гледам само алфи 147. Бях се спряла на дизел 1,9 jtd..даже от тук извадих тел на сервиза на Румен и го питах ..каза че съм избрала хубав модел. Не ми е удобно пак да му звъня, понеже сег агледам бензин..колата не е в моя град, намерих сервиз да я погледнат. Бил сменен ремъка каза собстевеника, но от сервиз ами казват че само ремък без ролки и водна помпа е безмислено..като попитах дали ще е проблем ако всичко друго и е ок и я взема да мина около 150-200км с нея до моя град , з ада си я закарам при Румен да ми смени тези неща- каза незная..без да видя ролките и помпата незнам..а з ада ги види трябвало д асвали ремъка, после пък трябвало нещо д асе настройва..хубаво, ма то тогава излиза по-добре там д асменя и ролките и помпата..обаче после си отивам и ако нещо се прецака е на 150км че да го търся...стана малко объркано..искам мнение з амодела и вярно ли е това което ми казаха..да рискувам ли да я докарам и тогава да ги сменявам, до колко е възможно да изгърми нещо по пътя

  11. #11

    Default

    Ае мой кви са тия глупости??? Като вземаш кола сменяш всичко !!! Няма ама той е сменян нз си какво...за да ти е мирна главата, сменяш всичко!!! За бензинката мога да кажа,че си е супер поне за сега на мене ми е кеф с нея. Вариатора ако дрънка си приготви 500 лева със смяната, че иначе ще трака като дизел. Със ремонтни комплекти не си играй..не издържат много. Аз моята съм си я направил за мене си и пръснах 11к по нея..ама следващата Алфа ще е 147 след 2008 нали ДИЗЕЛ! Просто този двигател не се чупи туко така.. и много доволно върпа. Ама ако ще ти е първа кола, вземи си бензин след време си вземи дизел. Това е от мене
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  12. #12
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by bijju View Post
    Здравейте. Харесах си една Алфа 147 бензин , 1.6i , 120 к.с. 2007г . Искам мнение , моля Ви!

    Тъй като от няколко месеца гледам само алфи 147. Бях се спряла на дизел 1,9 jtd..даже от тук извадих тел на сервиза на Румен и го питах ..каза че съм избрала хубав модел. Не ми е удобно пак да му звъня, понеже сег агледам бензин..колата не е в моя град, намерих сервиз да я погледнат. Бил сменен ремъка каза собстевеника, но от сервиз ами казват че само ремък без ролки и водна помпа е безмислено..като попитах дали ще е проблем ако всичко друго и е ок и я взема да мина около 150-200км с нея до моя град , з ада си я закарам при Румен да ми смени тези неща- каза незная..без да видя ролките и помпата незнам..а з ада ги види трябвало д асвали ремъка, после пък трябвало нещо д асе настройва..хубаво, ма то тогава излиза по-добре там д асменя и ролките и помпата..обаче после си отивам и ако нещо се прецака е на 150км че да го търся...стана малко объркано..искам мнение з амодела и вярно ли е това което ми казаха..да рискувам ли да я докарам и тогава да ги сменявам, до колко е възможно да изгърми нещо по пътя
    По добрият двигател е JTD не се вкарвай във филмът с ТС.
    За 150км нищо не би трябвало да стане на колата ако е читава, не ходи при майстори в друг град само могат да те подведат. Ако я харесаш и купиш закарай я направо при Румен! Аз бих те посъветвал по-малко доверие да имаш на случайни майстори, особено като им караш алфа в сервизът им!
    Тъй или иначе ще сменяш ремъци след като я вземеш поради незнанието на старият собственик кога и какво е сменял освен ако не ти покаже фактури с описаните части с дата и пробег. Пак казвам, че шансът да скъса ремък или да затегне ролка е сигурно под 0.1% за тези 150км. Може да дадеш линк и на самата обява все пак може да ти спестим доста ходене и нерви.
    Успех с търсенето, ако имаш други въпроси може и на лично да пишеш! Ще помогна!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    По добрият двигател е JTD не се вкарвай във филмът с ТС.
    За 150км нищо не би трябвало да стане на колата ако е читава, не ходи при майстори в друг град само могат да те подведат. Ако я харесаш и купиш закарай я направо при Румен! Аз бих те посъветвал по-малко доверие да имаш на случайни майстори, особено като им караш алфа в сервизът им!
    Тъй или иначе ще сменяш ремъци след като я вземеш поради незнанието на старият собственик кога и какво е сменял освен ако не ти покаже фактури с описаните части с дата и пробег. Пак казвам, че шансът да скъса ремък или да затегне ролка е сигурно под 0.1% за тези 150км. Може да дадеш линк и на самата обява все пак може да ти спестим доста ходене и нерви.
    Успех с търсенето, ако имаш други въпроси може и на лично да пишеш! Ще помогна!
    Благодаря заотговорите. Вчера се свързах и с Румен неговото мнение е за дизела, заради двигатела..
    Естествено,че ще сменя и ремък и ролки и помпа..въпросът е дали дса го правя в Плевен, тъй като ако блокира ролка, дори да е наистина сменен ремъка , пак ще остана на магистралата . А от сервиза в Плевен казаха, че за да кажат ок ли са ролките и помпата, трябва да свалят ремъка .. свалят ли го е по-добре там д асменя..от друга страна ако неработят качествено, после от София до там ли да ходя - хахаха .. нестава. Иска ми се на едно място д а еподдръжката.
    Ето линк към обявата :
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=a793dw

    Има всички екстри които искам и е 2007. Но ако много им се прецакват двигателите ще поема сериозен риск з ана късмет.

    Днес мернах тази :
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...1&slink=a793dw
    Дизел е но е 2006г .. пък и ми казват , че Дизел зимата замръзвал при много ниски температури.. да има специален дизел..ма на една приятелка колата цяла седмица и седя пред блока а слага най-скъпия дизел.. вярно не е алфа нейната..незнам..всеки ми говори някакви неща и ми стана каша..на дизелите някакви дюзи постоянно заминавали..

    Просто исках от хора които са фенове на алфа..това карат..да кажат мнение..не чули и пр.. дизел или бензин..

    п.п. И питането ми е конкретно за 147-цата.. 1,9 jtd ли да си търся или и бензин 1.6 става.
    Last edited by bijju; 29-07-2015 at 12:17.

  14. #14

    Default

    Бензинката няма БОСЕ , но то това да и е каръка. Иначе е супер като цяло. Аз не съм фен на кожата ама всеки има вкус. Изглежда окей, ама на живо ще си покаже кое как е. Тфа за дизела дето замръзвал не знам как горешават при положение, че бащата имаше Рено Лагуна на времето 2.2 дизел и нито един път не е замръзвала. Има си добавки за дизелака, така че споко За обявата на дизеловата..бягай от тая..гола водя..дет се вика даже климатроник нямаш. Гледай дизели и не го мисли Казва го човек със бензинова алфа! И дори 2005 да е..гледай да е читава и запазена..тя и 2008 може да е ама ако не е гледана ще си във филма Успех с намирането на читава мадама
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Hristiyan View Post
    Бензинката няма БОСЕ , но то това да и е каръка. Иначе е супер като цяло. Аз не съм фен на кожата ама всеки има вкус. Изглежда окей, ама на живо ще си покаже кое как е. Тфа за дизела дето замръзвал не знам как горешават при положение, че бащата имаше Рено Лагуна на времето 2.2 дизел и нито един път не е замръзвала. Има си добавки за дизелака, така че споко За обявата на дизеловата..бягай от тая..гола водя..дет се вика даже климатроник нямаш. Гледай дизели и не го мисли Казва го човек със бензинова алфа! И дори 2005 да е..гледай да е читава и запазена..тя и 2008 може да е ама ако не е гледана ще си във филма Успех с намирането на читава мадама
    Мерси, тая дизел от линка горе няма климатроник, но има парктроник хахаха . Както и да е, дне скато звънях била продадена. Мернах други две , но да не пускам нон стоп линкове тук, ако някой има желание да даде мнение по обява, то ясно че ще мине през сервиз..та мога на лично да пускам линковете на това което харесвам и да казвате измамници ли изглеждат или не..(някои сама ги хващам-като пише че имат мултифункционален волан,пък на снимките го няма хаахах) .. да не ми се карат тук..

    п.п. тая алфа ще я сънувам вече

Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •