Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Алфа Ромео 147

  1. #31
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Според мен jtd-то,е много по издръжливо и дуракоустойчиво от TS-а,но на кой му пука.Тук се коментира Alfa Romeo,не някакъв opel.Че то името е написано с бензин!Само погледнете новата Giulia,и ще се убедите,че това е автомобил за удоволствие от шофирането,а не да се стигне от точка А до точка Б.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  2. #32

    Default

    Бе клатили оборотите, не вървели, харчели, не знам си кво. Защо като карах само на сто октана бензин нито ми заклати оборотите, нито ми глъхне, нито ми харчи над заводския разход? Проблема на бензиновите мотори се нарича газов инжекцион и некадърни майстори. Комбинацията от двете е пагубна за бензиновата Алфа.

  3. #33
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Колега едно въпросче.Колко Дюзи ,маховици и турбини си сменил на твоята кола...
    На моята николко, щото е с атмосферен двигател, не е с директно впръскване и е с едномасов маховик - което е видно и от подписа На други коли, вече колко хвърлени такива съм видял е друга тема. Все едно да те убеждавам, че бензина няма грешка и не трябва да даваш оценка, щото не си сменил нито една запалителна свещ на твоя дизел.

    Не давам категорична оценка, просто казах на човека, който питаше, какви са възможните проблеми, които могат да изнинкат с дизела. Те могат и да не изниканат, ама докато в колата има двумасов маховик и турбина, не е изключено и да изнинкат. Изключено е само на кола дето ги няма Иначе не виждам с кво му помагаме да си избере кола като се говорим кво съм сменил, кво съм видял, кво мисля аз за бензина и дизела, шот темата беше, че човека си търси кола

    Quote Originally Posted by _br4vo_ View Post
    убедил съм се,че проблема на дизела в България са само и единствено майсторите.
    И изключително качествената нафта по бензиностанциите, че нея я забравих.
    Last edited by Sm0k; 02-08-2015 at 04:15.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #34

    Default

    Здравейте отново. Аз се спрях на дизела тъй или иначе..заради цитирам - по-здравия двигател. Дали ще съм сгрешила времето ще покаже.
    Кола още не съм взела..тъкмо харесам и или е купена..или под носа ми я купят. Или няма всички екстри, които искам, или уж перфектна..а на място като ида далеч от перфектно, явно имаме различни критерии за "без забележки" .
    Сега гледам две разлика в цената двойно.
    Едната в моя град, лесно ще организирам огледа при Румен, ако ми хареса..мисля днес да ида да я видя. Но е с две врати , няма кожа също..второто ще го прживея..
    Другата има всичко..мога да ида също да я видя..една година е по-нова ( твърдят две даже в обявата било сбъркано, но не съм видяла още документите), не е в моя град и ще трябва ако ми хареса да я карат с пътна помощ до тук, за да я погледнат в сервиз. Изглежда супер..Има кожа, мултифункционален волан..4 врати и била без забележки..леко жулнато над ауспуха само казаха..по снимки изглежда страхотно.
    Първата е 150к.с. втората 210к.с. тия 210 дали няма да се пребия се чудя хахаха. И двете са дизел..сега остава да се претегли заслужават ли си двойно пари за втората.
    От друга страна щом е толкова скъпа може би наистина е в идеално състояние.

  5. #35

    Default

    Имай в предвид, че няма 210 фабрично, а само с един ремап не може да се постигне такава мощност, така че трябва доста внимателно да се погледне какво е правено и сменявано по нея. Това нали ако имат с какво да ти докажат, че това е реалната мощност

    Иначе на снимки е супер, задния десен калник е дернат малко. Дреболия е, но не и за тая цена.



  6. #36

    Default

    Колега във форума продава една бяла 147-ца, може и нея да погледнеш.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  7. #37
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by bijju View Post
    Здравейте отново. Аз се спрях на дизела тъй или иначе..заради цитирам - по-здравия двигател. Дали ще съм сгрешила времето ще покаже.
    Кола още не съм взела..тъкмо харесам и или е купена..или под носа ми я купят. Или няма всички екстри, които искам, или уж перфектна..а на място като ида далеч от перфектно, явно имаме различни критерии за "без забележки" .
    Сега гледам две разлика в цената двойно.
    Едната в моя град, лесно ще организирам огледа при Румен, ако ми хареса..мисля днес да ида да я видя. Но е с две врати , няма кожа също..второто ще го прживея..
    Другата има всичко..мога да ида също да я видя..една година е по-нова ( твърдят две даже в обявата било сбъркано, но не съм видяла още документите), не е в моя град и ще трябва ако ми хареса да я карат с пътна помощ до тук, за да я погледнат в сервиз. Изглежда супер..Има кожа, мултифункционален волан..4 врати и била без забележки..леко жулнато над ауспуха само казаха..по снимки изглежда страхотно.
    Първата е 150к.с. втората 210к.с. тия 210 дали няма да се пребия се чудя хахаха. И двете са дизел..сега остава да се претегли заслужават ли си двойно пари за втората.
    От друга страна щом е толкова скъпа може би наистина е в идеално състояние.

    Ах мамицата му http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...4&slink=aesjgk

    явно за таз става на въпрос... вчера бях по дупница , можех да я погледна но закъсня да пишеш само със ден .. нищо звънни на този човек и го разпитай подробно как са постигнати тези коне .. то ще се усети де но за 210 коня на това малко купе , колата буквално трябва да лети и то здраво ... иначе е мн хубава !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  8. #38

    Default

    Лично аз бих бягал надалеч от тази кола. Чипосани пък дошли в България.. не, мерси. Ясно е, че е напъвана до последно, на някой му е писнало и я е заебал. Второ, без да звучи сексистски прецени много добре, дали си способна да се справиш с такава кола. Аз лично не съм убеден за самия себе си, а ако трябва да я дам например на майка ми.. никога! Прецени си много добре и успех с избора!

  9. #39

    Default

    Да за същата. хахаха червената виси на 9400 от доста време..намали ли я били..щял да ми я даде за 8000лв. Отидох, видях я. Изобщо не е без забележки. Казах на какво държа, можеше да не ме разкарва до Дупница. Имаше ожулен целия ръб на купето при задна лява врата..ожулено от нокти на всички дръжки. скоростен лост и копчета поизтъркани. Предна дясна седалка кожата раздрана откъм гредата иначе кожения салон хубав. имаше по броните доста ожулвания..и напукано в средата на предната от подпиране..имаше на средата на шофьорската врата жулнато от други врати..както и по ръба и ощърбено от удрянето и в други коли. Изобщо нямаше детайл без ожулено..имаше леко разминаване между преден десен калник и предната част на врата..сякаш е имало удар..правено, но не достатъчно добре..незная..каза че незнаел защо е така..но на другата врата не беше така..категорично в дясно е имало нещо свързано или с вратата или с калника. Била съм капризна каза.хахаха. Аз смятам че не съм глупачка. Неможе да искаш 8000 за кола 2007 (щото като попитах за тая 2008г дето я твърдеше по тел, каза че трябвало да види в документите неможел да ми гарантира ) като тя е за цялостна боя!!! те ще ми отидат 1500лв само за това . Ма да съм погледнела мотора какъв звук имал..все ми е тая..не държа да е 200к.с. не съм 25г младеж, дето иска да впечатлява ученичките по улиците. Ще си возя децата с нея. Устройват ме и 120к.с. Харесала съм модела заради визията. И типично като жена държа на външния вид..като казвам искам да е без външни забележки и разпитвам, да ме разбират буквално..не да ми обясняват как било нормално за 10годишна кола..хахаха. За техническото състояние ще си я закарам на майстор. Разочарована съм от 90% по автокъщите и механизма им на предлагане..недопостумо е да те питат конкретно там издрано ли е..и пр..да кажеш не, няма нищо..и на място - друг път. Е какъв човек трябва да си, като съм звъняла за един ден 6-7 пъти да разпитвам за различни детайли.. дали не държа на тях?!..и защо си мислят че като я видя и не отговаря на това което са ми казали ще се примиря и ще я купя..естествено че ще си тръгна! Тогава идва въпроса защо ми губят излишно времето да ходя..на ясните ми въпроси ако са честни..ще спестим и мое и тяхно време да не ходя.
    Започвам да гледам основно на частни лица коли..те поне не са "търговци" и си казват забележките. Извинявам се дълъг станал поста..но много ме ядосаха вчера.

    ---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Имай в предвид, че няма 210 фабрично, а само с един ремап не може да се постигне такава мощност, така че трябва доста внимателно да се погледне какво е правено и сменявано по нея. Това нали ако имат с какво да ти докажат, че това е реалната мощност

    Иначе на снимки е супер, задния десен калник е дернат малко. Дреболия е, но не и за тая цена.
    То само това да беше да го прежалиш



    Харесах вчера вечерта една друга , още не съм ходила да я видя..човека описа всички забележки и ми прати детайлни сними. Не е нов внос. Карана е тук. На първо четене изглежда екстра. Правени са и разни подобрения. Махнато и е гърнето, за да е с два ауспуха..дали това е проблем..иначе катализатор си имала..била малко по-шумна..чудя се ще ме спират ли полицаи..доколко е проблем това с гърнето?
    Last edited by bijju; 25-08-2015 at 11:22.

  10. #40

    Default

    Тази червената е удряна отпред и някой много некадърно я е събрал обратно, тъй че имай едно на ум.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by bat_bobi View Post
    Тази червената е удряна отпред и някой много некадърно я е събрал обратно, тъй че имай едно на ум.
    Тая червената отпадна още като я видях..и за 6000 да ми я даваха нямаше да я взема..а те и искат 8000.. ахаха..и го казват сякаш ти правят подарък..

  12. #42
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    колежке , погледни тая
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=89030
    и поговори със собственика , за това което е правено по нея , колата е без пари и поне и се знае историята
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •