Results 1 to 4 of 4

Thread: Сваляне на парни/климатик...

  1. #1

    Default Сваляне на парни/климатик...

    Здравейте колеги,
    някой може ли да помогне как да сваля целия модул парно/климатик/мотор...
    Вече съм разглобил цялото табло, отвих всички (видими за мен) болтове, видии и цялото се движи, мисля, че само тръбите го държат.
    Кажете как да разкача тръбите (за парното ги виждам, но не виждам от къде да ги разкача), а за климатика предполагам влизат отделни, тях не ги и виждам и не знам как да се разкачат?
    Не съм много добре с климатичната система, та каквото и да кажете по въпроса ще е полезно.

    Благодаря и лека вечер!

    Прилагам снимки (от упътването на колегата Феникс), като при мен гледката е подобна, алфата е 145 - 96та някъде, боксер 1.3, климатик (обикновен).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ScreenShot2233.jpg   ScreenShot2234.jpg  

  2. #2

    Default

    Добре, леко развитие.
    Успях да откача маркучите за парното от двигателния отсек, но остава проблемът с откачането на алуминиевите тръби за климатика, големите гайки не искат да се развият, а изкривяват тръбата...
    Някой с предложение?

  3. #3
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Личен съвет, не ги пипай или напъвай ако искаш да имаш климатик след това.Разглобил съм доста боксери и в повечето случай или се изронва резбата на тръбите, или се късат тръбите, или се заоблят гайките.При всички положения нещо ще стане и климатика никога повече няма да ти заработи като хората.Начинанието с което си се захванал е страшно трудоемко и без мислено според мен, но всеки си има приоритети.Има още един вариант, да се свали мотора и да се напекат сглобките на тръбите така, че да се отлепят една от друга, но след това алумина става като кашкавал и няма сглобяване наново.
    Искаш съвет, не го пипай, за да си го ползваш за напред.
    Успех

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  4. #4

    Default

    Благодаря за съвета,
    лека вечер!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •