Results 1 to 7 of 7

Thread: Малко въпроси от един новак

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    гр.София
    Age
    30
    Posts
    3

    Default Малко въпроси от един новак

    Здравейте Колеги! Нека първо се представя , Йоан се казвам , от голямото село София . От 2 седмици съм горд собственик на красивата АР 147-ца 1.9 JTD 116 к.с. (чипната - 146 к.с) , в перфектно техническо състояние (главната причина да я купя) , та да си дойдем на въпроса имам няколко дребни , но дълбаещи ме въпроса , който се надявам да ми поясните . Първият и можеби единствен като дефект , е че се чува заден ляв лагер, респективно за смяна е , и ще се радвам да ме насочите към разбиращ си от работата човек , както и поне друба идея като пари колко ще ми излезе (доколкото съм запознат е с главина) . Другите неща са по дребни , от време на време при палене , ми излиза удивителна , за "Rear Fog light нещо си ..." , в случая , че не работи , но всички светлинио за налице и работят .. хм... , другите неща са козметични и ще се радвам ако ме насочите къде да си ги търся - Отлепило се е на Айрбега до водача капачето , кръглата врътка на едната от задните врати липсва , и СД-то (фабричното) ми дава СД-еррор на някой дискове , при което съответно ходих на "майстори" който само усилиха лъча (четеца) , но уви йок, та по добре ли да си взема друго сд от друга алфа понеже не възнамерявам да развалям визията и. Малко съм невеж , за което се извинявам , първа кола ми е , знам за по слабото окачване на алфите (уж) и я пазя от до , та всякакви съвети приемам и съм благодарен всекиму ! FOR THE ALFA !

    ---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:34 ----------


  2. #2
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Ето ти ориентировъчна цена! Най-вероятно може да се намери и за по-малко пари.
    За ЦД-то това би трябвало да ти реши проблема!

  3. #3
    започва да се пристрастява gioganotti's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    82

    Default

    Отлепило се е на Айрбега до водача капачето
    Купуваш две щипки (по спомени бяха около 9 лв. едната). Отваряш отдолу нагоре, сменяваш и се радваш на визията.

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v (115hp) /04
    opel kadett E 1.3 karavan - ex

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    гр.София
    Age
    30
    Posts
    3

    Default

    Лека насока от къде и веднага работя по въпроса

  5. #5
    започва да се пристрастява gioganotti's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    82

    Default

    Съжалявам, не помня от къде ги взех. Знам, че са различни от тези за корите на вратите. Мисля, че един колега ги откри в нета.

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v (115hp) /04
    opel kadett E 1.3 karavan - ex

  6. #6
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Провери дали е главината ,да не се окажат накладките,че ти скърцат в завой (при мен се беше случило така) !

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    гр.София
    Age
    30
    Posts
    3

    Default

    Ходих в крайна сметка до сервиз, в който се оказа че работи един мой познат, точно лагера ми се оказа , за час без напрежение го смени и по живо и здраво , останаха ми дреболийките с дръжката за стъклото , разбрах се вече с един колега за капак на айр-бега , та дръжка и с времето ако намеря читаво фабрично СД и съм фул пакет !

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •