Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Грешка P0170. Въпрос за специалисти.

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Казваш ,че забелязваш неспокойна работа при обороти,случва се някой инжектор на газовото да не е в час,по-рядко цялата рейка да е за смяна,често се чува да чука яко,понякога проблема може и да е от филтърчето на газта ,ако има такова,баш така се държи мотора,на празен ход е ок,но в движение попридърпва ,като се задръсти с ръжди ептен забива,а някои системи и обръщат автоматично на бензин след десетина секунди на пълна газ.Филтърчето е доста финно и лесно се задръства,по правило на газостанциите имат филтри ,но .... .
    Една диагностика на газовата по време на движение може да помогне.
    Аз бих карал по ред-първо на бензин да работи нормално във всякви режими и после газовата.
    Тъкмо проверих кога съм сменял рейката и филтрите на газта и видях, че съм ги сменял преди 27000 км. като ми е сменял цялата рейка с инжекторите, датчик на инжектори, филтъра за преминаване на газта и филтъра на изпарителя. Не знам кога е редно филтрите да се сменят, но освен утре да го накарам и тях да ми смени, тъй като си нямам идея на какъв период се сменят.



  2. #17
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Ами няма период,когато се скапят-тогава.
    Карал съм с една рейка и над 250 000 км.,сменял съм и на 30 000.Изпарителите най-често издържат около година -две,при мен това са към 100 000 км и после започват да работят нестабилно,но това се корегира от компютърчето доста успешно та сместа си е добре.Филтъра може да се задръсти и от едно зареждане или да се понатрупа графит за няколко хиляди км. когато често се кара до свършване до край на газта .Отделно ,че и бутилката допринася за замърсяването поради корозия с годините.
    Last edited by 546; 06-09-2023 at 21:00.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    27К не е голям пробег дори за бюджетни дюзи. Филтри обикновено се сменят на 10К, но моите наблюдения сочат, че този за газовата фаза може да изкара и 100K а път този за течната може да се задръсти след едно зареждане и така да не изкара и 500 км. Ако той е станал за смяна, това обикновено се усеща, като обръщане на бензин над някакви обороти, при които иначе трябва да работи на газ.
    Най-важното, което следва да се провери е работата на изпарителя и на сензорите на налягане (Р газ и P map).
    Ако всичко е ОК, диференциалното налягане (Pгаз - Pmap) трябва да стои постоянно при различни режими на мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Сетих се и за друг възможен проблем ,два пъти съм го ял дебелия заради прекъснати жици към инжектор за газта,външно изолацията си е наред,но вътре нишките накъсани и от вибрациите прекъсва,супер мизерия,първия път докато открия проблема направо се побърках, над седмица отиде докато захапя кво става.Колата почти нормално си работеше,няма грешки,нищо,само дето от време на време попридърпва и леко качи разхода.Газовото не даваше никъв нишан като го закачаха на място ,голям филм беше.А иначе газовото пристигна от Италия пълен комплект точно за конкретната марка кола и модел мотор,с буксички дето само се щракат с тези по колата,без спойки и изолирбанд,но кабелаците на жабарите се оказаха некачествени.
    Last edited by 546; 06-09-2023 at 23:14.

  5. #20

    Default

    Колеги, оказаха се свещите и едната бобина е подозрителна на първи цилиндър. Бобината е подозрителна защото е леко сцепена при отвора и не знам дали и е проблем. Ще проверя довечера и кабелите дали хвърлят искри в тъмното. Дайте съвет за свещи и кабели (кабели ако се наложи) или да слагам същите и тази бобина мога ли само нея да я сменя и с каква точно или да взема втора употреба някоя.
    Last edited by grenlould; 07-09-2023 at 12:44.



  6. #21
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Колеги, оказаха се свещите и едната бобина е подозрителна на първи цилиндър. Бобината е подозрителна защото е леко сцепена при отвора и не знам дали и е проблем. Ще проверя довечера и кабелите дали хвърлят искри в тъмното. Дайте съвет за свещи и кабели (кабели ако се наложи) или да слагам същите и тази бобина мога ли само нея да я сменя и с каква точно или да взема втора употреба някоя.
    Свещите ти са добър модел,едва ли е от тях,баш тия са може би единствените дето издържат по над 100 000 км..Дори и на маслояд. DENSO IRIDIUM TT са си супер свещи ,не знам дали ще намериш изобщо нещо дето да е по-добро.Има и по-скъпи ,но на практика не предлагат нещо повече като качество,поне не ми се вярва да намериш разлика .
    За кабелите светенето на тъмно я го има ,я не,първо бих разменил кабелите с някой комплект на заем от колега ,а не да се купуват нови,може да са наред.
    Сменяй сцепената бобина,определено нещо става с нея,дори и да работи ,едва ли ще е за дълго.
    Но при проблем със запалителната система най-често дертовете са и на двете горива.Рядко само на газ прави парчета.
    Не ,че не ми се е случвало и това,но колата беше с БРИСК свещи ,а вероятно най-вече проблема ми беше заради шибаните бобинни блокове на екотека.Едва след диагностика със едновремешните стендове ,дето се закачат и на високото напрежение открих ,че едната бобина дава наполовина по-ниско напрежение (винаги го прави първо бобината от страната на буксата,това на вниманието на колегите с опелите с италианска емблема ) и на газ искрата не върши работа.
    Last edited by 546; 07-09-2023 at 18:58.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •