Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: В купето има миризма на бензин

  1. #16
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Колеги реших да възкреся темата, защото и аз се сблъсках с този проблем и искам да улесня колегите, които тепърва ще борят този теч ! Както знаеме, това е редовен фабричен дефект на Bosch-овските ни помпи...дори и при други марки се случва, като например Волво, и не само...
    Колегата Radiboy е прав, шанса да издържи ако се залепи е минимален, за това ще ви кажа, кой е възможно най-добрият вариант за корекция на проблема, като изключиме покупка на нова помпа...най-добре е, но цената, не на всеки е угодна, особено ако е като мен, след ремонт за 3 бона !
    Първо - не лепете с течен метал ! Матерялът от, който е направена помпата се казва Полиацетал, означениието е POM, и е кажи речи невъзможен за лепене !
    Най-добре според мен е: купувате втора употреба помпа, и там където обикновено пукат, превантивно го подсигурявате с лепене, а лепилото е Loctite 406, като задължително се ползва и праймер, продават го и него навсякъде, където има и въпросното лепило, и тук идва другият проблем - цените...праймера е 50лв а лепилото е 30лв...лично аз купих цялата помпа заедно с горивомера и кошницата за 30лв от колега от форума, така, че....който има желание да лепи, това е начина, като първо задължително се обезмаслява и почиства със шкурка мястото за запълване, лично аз, стресиран от цената, ще опитам да залея слабото място на работещата помпа с прозрачно епоксидно, двукомпонентно лепило, та поне да подпира, надявайки се, че така за в бъдеще ще се спука по-трудно гадината ! Успех колеги ! Прилагам и снимка на мястото където трябва да се залее с лепилото ! Taм където е като кръгче с хикс в него се запълва до горе !

  2. #17

    Default

    а различното разширение и свиване на двата материала?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не знам дали полиуретановия уплътнител (този на саламите) веднъж полимеризирал, се разтваря от бензин, но ако не - това би било идеалното решение. Хем здраво, хем еластично, хем евтино.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Мисля, че не е проблем...един колега залепи течаща така, и да не повярва човек, втора година държи вече

  5. #20

    Default

    Дано не ми се налага да измислям нови методи, но бих опитал да елиминирам спукания участък, ако позволява конструкцията
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Понякога се получава, понякога не....но в повечето случаи е второто, за това аз лепя по-скоро подсигуряващо здрава помпа, не смея да рискувам да лепя моята...за цената на лепилото пък да не говориме.. :Х

  7. #22
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Едно време като имах 156 2.0тс, ми изгоря помпата. Интересното в случая е че самата помпа е различна от тази (в случая от 1.8тс, макар че съм я виждал и на 166 2.0тс). Моята помпа беше с 2 извода, единия беше за излишното гориво, нещо което при този модел липсва, защото клапана за налягане е вграден в капака на кошницата. При мен си отиваха 2 тръби до двигателния отсег, както и оная хуйня в калника дето го играеше резервоар за бензинови пари и съответно излишното минаваше оттам.

    Пс Мисълта ми е че има и 2 варианта на тези помпи, когато си заръчвате отнякъде искайте снимка за да няма излишни разправий после.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #23
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Beretta View Post
    Колеги реших да възкреся темата, защото и аз се сблъсках с този проблем и искам да улесня колегите, които тепърва ще борят този теч ! Както знаеме, това е редовен фабричен дефект на Bosch-овските ни помпи...дори и при други марки се случва, като например Волво, и не само...
    Колегата Radiboy е прав, шанса да издържи ако се залепи е минимален, за това ще ви кажа, кой е възможно най-добрият вариант за корекция на проблема, като изключиме покупка на нова помпа...най-добре е, но цената, не на всеки е угодна, особено ако е като мен, след ремонт за 3 бона !
    Първо - не лепете с течен метал ! Матерялът от, който е направена помпата се казва Полиацетал, означениието е POM, и е кажи речи невъзможен за лепене !
    Най-добре според мен е: купувате втора употреба помпа, и там където обикновено пукат, превантивно го подсигурявате с лепене, а лепилото е Loctite 406, като задължително се ползва и праймер, продават го и него навсякъде, където има и въпросното лепило, и тук идва другият проблем - цените...праймера е 50лв а лепилото е 30лв...лично аз купих цялата помпа заедно с горивомера и кошницата за 30лв от колега от форума, така, че....който има желание да лепи, това е начина, като първо задължително се обезмаслява и почиства със шкурка мястото за запълване, лично аз, стресиран от цената, ще опитам да залея слабото място на работещата помпа с прозрачно епоксидно, двукомпонентно лепило, та поне да подпира, надявайки се, че така за в бъдеще ще се спука по-трудно гадината ! Успех колеги ! Прилагам и снимка на мястото където трябва да се залее с лепилото ! Taм където е като кръгче с хикс в него се запълва до горе !
    Много си прав колега,че капакът на помпата трябва да се залепи преди,а не след като се спука.За 10 години съм сменил 5-6 помпи, и отделно само капаци, и се пукат винаги там.Интересно е,че не съм виждал досега изгоряла помпа.В момента карам с такава,която е залепена предварително,но имам приготвена и още една в гаражаИзползвах две различни лепила от 10-20лв.Но според мен трябва да мине повече от една година за да се каже,че даден метод работи.Преди съм имал успехи от 3 до 6 месеца.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  9. #24

    Default

    Преди 2 седмици залепих с Sun-Fix като запълних до половина дупката, другата половина запълних с силикона за гарнитури на В.Рейнц.......засега държи.......не знам колко......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Преди 2 седмици залепих с Sun-Fix като запълних до половина дупката, другата половина запълних с силикона за гарнитури на В.Рейнц.......засега държи.......не знам колко......
    Дано да имаш успех(малко се съмнявам)! Ако ли пък не,винаги ще ти услужа с една помпа..Бензинът прониква бавно,трудно се спира при това налягане.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #26

    Default

    Същият проблем го имах и Аз!Решението:Нова оригинална бензинова помпа Бош,май беше към 240 лв и работата заспива!Вичко дрго е временно решение!!!!

  12. #27
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Преди 2 седмици залепих с Sun-Fix като запълних до половина дупката, другата половина запълних с силикона за гарнитури на В.Рейнц.......засега държи.......не знам колко......
    Аз моята я залепих преди 7 години с двукомпонентно лепило и все още държи.Да не чуе дявола!
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  13. #28
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Колеги, къде да я търся тая помпа?
    Смърди та се нетрае

    Колата е от подписа
    156/2.0/2001г./sw/бензин и газ
    156 SW 2001 бивша.

  14. #29
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Ако се спреш на втора употреба,дори и да е читава,ти препоръчвам да я залепиш преди монтажа.Със сигурност ще изкара повече време.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    Колеги, къде да я търся тая помпа?
    Смърди та се нетрае

    Колата е от подписа
    156/2.0/2001г./sw/бензин и газ
    Под задната седалка, трябва да я премахнеш. За целта трябва да развиеш два болта, шестограмни, които са от предната част, като се наведеш и ще ги видиш. Седалката се повдига нагоре и се откача от едни куки, които я фиксират към облегалката. След това отстраняваш облегалката (в горната ѝ част има две куки, които я крепят за ламарината на купето, разделяща пасажерите и багажника) и под нея ще видиш един черен тас, който е изпъкнал и е хванат за купето с четири болта. Развиваш ги, отстраняваш таса и под него ще видиш капака на помпата. Има пластмасов пръстен на резба, развиваш го (преди това си откачил куплунга) и си ти.
    Former Alfa owner.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •