Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: 147 съвети при покупка

  1. #1

    Default 147 съвети при покупка

    здравейте колеги искам да попитам при правене на диагностика и стенд дали мога да разбера положението на колата и кои проблеми остават скрити много сам я харесал 147цата дори и има определена кола на която сам се спрял но ме притеснява имам комшии които са много доволни има и един които много си е зел колата ми в моента е алфа 145 боксер много си я обичам 4 години без проблеми освен основни консумативи и окачване (армортисиори и накрайници )но като цяло вече е много стара няма клима гори много и не върви пак и не е на мое име и няма как да се свържа с със собственика.
    алфа ще е следващата няма второ мнение нямам намерение да змема кола и да почна да я правя дори и ако трябва да сам директен с продавача опарих се с първата ми кола фиат пунто тди след една година перфектно каране направо на 1 ден всичко свърши турбина замина имало закрити проблеми при главата не искам пак същия кошмар

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    фиат пунто тди

  3. #3

    Default

    знам 147 дизелите са писани като най-добрите но не искам дизел само газ признавам аз дори ето една конкретна обява на която сам се спрял http://www.cars.bg/c814220 продавача казва че е перфе пак питам ако мине комп и стенд дали ще се разбере положението или ако не някои да ме упъти към сервиз в пловдив които може да направи пален оглед и каквото е нужно там

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by progresstrip View Post
    знам 147 дизелите са писани като най-добрите но не искам дизел само газ признавам аз дори ето една конкретна обява на която сам се спрял http://www.cars.bg/c814220 продавача казва че е перфе пак питам ако мине комп и стенд дали ще се разбере положението или ако не някои да ме упъти към сервиз в пловдив които може да направи пален оглед и каквото е нужно там
    Никога не бих купил тази кола! Алфа за 2600 , с този таван и с газ - 100% проблеми.Така като гледам е вкарана Април месец, не е регистрирана и удар е имала така като гледам...

  5. #5
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Братле, не искам да се заяждам, но аз не можах да ти разбера коментара, за това няма как да ти помогна. Не знам в училище да ли сте учили, какво е точка и запетая, ама не е зле да ги използваш!
    Не се заяждам, просто не мога да разбера, това, което си писал!

  6. #6

    Default

    благодаря за предния пост и аз си мислех че е блъсната пак на учителя мога да му кажа че си избирам кола и това което писа не е по темата значи маи ще е 156 щом 2600 са малко за тази кола благодаря

  7. #7
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by progresstrip View Post
    благодаря за предния пост и аз си мислех че е блъсната пак на учителя мога да му кажа че си избирам кола и това което писа не е по темата значи маи ще е 156 щом 2600 са малко за тази кола благодаря
    Колега,

    ако наистина искаш някой да ти отговори нормално, редно е ти да попиташ нормално.

  8. #8

    Default Търся съвет

    Здравейте колеги Интересувам се от професионалното ви мнение за италанките.
    Хвърлил съм око на една 147-ца, 1.6 бензин ТС 120 к.с. 127 000км. без кой знае какви екстри, 2008 година с газ. За какво да се ослушвам и оглеждам по колата... Диагностика и тест ще си изпрося.... и цена от 5300 лева разумна ли е, по обява всичко е обслужено ( масло, филтри, ремъци, ролки, накладки, водна помпа, носачи и свещи). Благодара предварително.☺
    Аз съм Дани и съм нов във форума, извинете ме ако не пиша в правилната тема или нещо не е както трябва. 😇,

  9. #9
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Не взимай колата, преди да си сигурен, че е в задоволително състояние. По принцип ако търсиш динамика е по-добре да търсиш 1.9jtdm 150 коня. Относно бензиновия мотор - иска по-гъсто масло и смяната му трябва да е на време. Това ако го изпълняваш и моментното му състояние е добро - няма да имаш драми.

    А иначе при огледа обърни внимание за шумове от мотора, нивото на маслото, охладителната течност също я погледни дали е бистра. Виж и за пушеци от ауспуха. Друго нещо, което се сещам е скоростната кутия. Виж дали включва добре скоростите, дали ние вие от някъде и т.н. защото по принцип при по-агресивно каране сдухват доста бързо.

  10. #10

    Default

    Нагледали сме се тук на такива обслужени "перли", така че не се хвърляй без да минеш през качествен сервиз, за да се увериш, че всичко е наред.



  11. #11

    Default

    Благодаря ви за бързите отговори ☺
    Ще обърна внимание на казаното...
    Иначе ето това е хубавицата http://m.mobile.bg/details/11453359880201506

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    5300? за кола 2008 година с ГИ? Много съмнително ми се вижда като сигурно ще я смъкнеш и на 5... Огледай я добре според мен

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by GaTio View Post
    5300? за кола 2008 година с ГИ? Много съмнително ми се вижда като сигурно ще я смъкнеш и на 5... Огледай я добре според мен
    ГИ и всичко сменено? Тая яде масло за да я продават

  14. #14

    Default

    След 2 часа ще видя за какво иде реч

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Danail90 View Post
    След 2 часа ще видя за какво иде реч
    Пиши резултата

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •