Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с палене, вървене, десен фар.

  1. #1
    Младши алфист ivan3217's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default Проблем с палене, вървене, десен фар.

    Здравейте колеги. Новата ми придобивка 156 Спортвагон 1.9 JTD 110к.с. днес отказа да запали. По някаква интуиция вдигнах капака, размърдах чиптунинга /купих я с него и не знам какъв е/ и запали. След това 3-4 паления добре, после пак отказа. Накрая го махнах и запали, обаче нямаше мощност и над 3000 оборота не искаше да вдигне. Закачих го пак и го оставих върху казанчето за антифриза, запалих я всичко наред, реших да го преместя, вдигнах го и двигателя притресе и изгасна. След това и с него и без него не искаше да запали. Поразмърдах пак кабела, сложих чипа и запали пак. Върви, ама по странно от преди това и ми свети едно червено двигателче на оборотомера. Някакви идеи, може ли нещо на кабела към чипа да се е прекъснало някое жило?
    Другия проблем, слагали са и ксенон допълнително, нямам лупи на фаровете и като превключвам от къси на дълги по някои път десния ксенон изгасва, трябва да изключа дългите, да изключа и включа пак фаровете за да светне. Неприятно при нощно каране.
    Някакви идеи, че почнах да се отчайвам нещо. Преди седмица смених съединител и термостат. Иначе е много запазена и стегната.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD 110 к.с.

  2. #2
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    Здравей, това което описваш за чипа , най вероятно е така наречения power box ,по -добре го изключи преди да ти се е скапала колата , отиди на диагностика ,и ако всичко е наред по колата тогава намери някой да ти направи качествен ремап , а за ксенона най вероятно проблема ти е в баласта , най евтините китайчета правят така
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  3. #3
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Разкарай ксенона, сложи си хубави лампи и си гледай кефа! И "чипа" го хвърли в Дунава ...

  4. #4
    Младши алфист ivan3217's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    За ксенона и аз си мислех да го сменя с нещо от рода на OSRAM NIGHTBRAKE, а това за чипа, добре още сутринта го махам, обаче понеже до сега не съм имал дизел или алфа, ще ми кажете ли какво е ремап и къде ако знаете в Русе може да се направи. А вариант ли е да намеря друг power box по качествен от някъде и да заменя този, ще стане ли? Извинявам се ако съм написал някоя глупост, но до сега карах бензин на газ и не съм запознат с тези неща.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD 110 к.с.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ivan3217 View Post
    За ксенона и аз си мислех да го сменя с нещо от рода на OSRAM NIGHTBRAKE, а това за чипа, добре още сутринта го махам, обаче понеже до сега не съм имал дизел или алфа, ще ми кажете ли какво е ремап и къде ако знаете в Русе може да се направи. А вариант ли е да намеря друг power box по качествен от някъде и да заменя този, ще стане ли? Извинявам се ако съм написал някоя глупост, но до сега карах бензин на газ и не съм запознат с тези неща.
    Т. Нар Power Box не прави нищо друго, освен да залъгва компа за температурата на двигателя. Стой далеч от тоя боклук и не си харчи парите за глупости

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Най-добре наистина махни ксенона, иначе доста хора ще те псуват даже и през деня - ксенон на рефлекторен фар само да заслепява другите.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7
    Младши алфист ivan3217's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Намерих в нета едно сервизче в Русе и мисля още утре да го посетя. Четох позитивни мнения за него, но няма да ми е излишно още някое мнение или препоръка. А за ксенона още от както я купих ме дразни, ама все не мога да стигна да го разкарам покрай другите харчове.
    Last edited by ivan3217; 12-08-2014 at 21:36.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD 110 к.с.

  8. #8
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    За качествен ремап най-близо ти е колегата oem. Свържи се с него на лични ...

  9. #9
    Младши алфист ivan3217's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Благодаря за мненията колеги, ще пиша като реша проблема от какво е било точно и след като направя ремап впечатления.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD 110 к.с.

  10. #10
    Младши алфист ivan3217's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Ходих днес в един сервиз тук в Русе, направиха ми диагностика и всичко по колата е наред. Причината да не пали била, че тези power box-и полудявали от време на време. След първоначалната диагностика ми премахнаха power box-а и чипнаха колата както трябва, софтуерно. Сега върви по-добре и е малко по-пъргава на ниските обороти. Като посъбера малко повече впечатления за разход, вървене и надеждност от този метод ще пиша отново.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD 110 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •