Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Евентуална смяна на ЕКУ

  1. #1
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default Евентуална смяна на ЕКУ

    Здравейте колеги! Алфата е 1.4 ТС 99г. Така.. след диагностики,смяна на дебитомер,датчици и незнам още какво и 2 седмици в "Бокса" се оказва че ЕКУ-то ми е заминало!! Въпроса ми е,може ли да се сложи ЕКУ от 1.6 ТС например и въобще кажете как нещата да минат по безболезнено и какви варианти имам!! Не за друго ами колата вече ми трябва спешно за работа!!

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Колега, просто като съвет провери колата и на друго място.
    Това с ECU-тата за смяна съм го чувал трвърде често от "майстори", а не съм чувал наистина някой да се е налагало да го сменя.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3

    Default

    Какъв е проблема с Еку то колега и майстора гарантира ли, че ако му занесеш Еку и ще се оправи колата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    Колеги , снощи бях при майстора - той ми обясни следното.. закача я и при проверката се установяват грешки в температурни и топлинни датчици ..тоест не отчита въобще никакви датчици и колата постоянно се дави при опит за запалване защото си впръсквала много бензин и когато си иска,а не последователно както трябва да е..както казах сменяхме дебитомера свалихме датчиците от неговата алфа и същата работа проверил е също за прекъснати кабели и по пътя на изключването остава да е ЕКУ-то ... не знам кажете вашите мнения

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Според мен трябва да идеш и на други места за диагностика...Трябва ти човек,който не само има софтуер,но и да може да работи с него.Щото досега си вадил пари и си сменял,а проблема си е останал..

    Имам проблем с колата и от два месеца никой,нищо не може да направи.В това число и в Ауто Италия(!).В единия от сервизите в които ходих,компютъра показа някаква грешка,а "майстора" не знаеше каква е...Пълен смях.Разпитвай и си намери сериозен човек.

  6. #6
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    Ами... колата е при един от препоръчваните от форума майстори в Пловдив.. така че мисля да опитаме.. последно да прежаля пари и ако стане стане.. това е че колата ми трябва а нямам време за моткане (както казах 2 седмици е в сервиза) .. а по принцип смяната на екуто като време и настройки колко отнема.. и евентуално от 1.6 дали ще стане.. гледам че един колега продава на сгодна цена

  7. #7
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Дюзите проверихте ли ги,нещата по горивната система,свещи кабели,и друго нещо как така не отчита никакви датчици,дава грешка от някакъв датчик или какво,проверихте ли да не смуче въздух от някъде?Какво сменихте защото ако си сменил всички датчици и дебитомер итн. и работата не се е оправила смени маистора по колата.Свети ли ти нещо по таблото.Ламбда сонда.Ако смениш и ЕКУ-то и работата не се оправи какво правим след това.Кои ти е майстора от Пловдив?МОЛЯ Сподели!Какви грешки записва ЕКУ-то,тук мисля има хора които могат да кажат какво означават грешките които е записало.
    Last edited by BillyBoy`; 13-08-2014 at 12:53.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #8
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    Датчик не отчита ..все едно го няма закачен..грешки не съм бил до него за да знам какви точно,но каза че температурния датчик го няма буквално(не го отчита) .. а датчика на термостата отчитал - 40 градуса..Свещи преди 5000 км.сменени и свалени за преглед след угасването,при което се вижда че капе бензин от тях .. бензиновата помпа е здрава и си помпи.. просто колата наистина се давеше при опит да запали и миришеше много на бензин..ПРИпалва за кратко и до там.. майстора е в жк.Тракия

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by donticiano View Post
    Датчик не отчита ..все едно го няма закачен..грешки не съм бил до него за да знам какви точно,но каза че температурния датчик го няма буквално(не го отчита) .. а датчика на термостата отчитал - 40 градуса..Свещи преди 5000 км.сменени и свалени за преглед след угасването,при което се вижда че капе бензин от тях .. бензиновата помпа е здрава и си помпи.. просто колата наистина се давеше при опит да запали и миришеше много на бензин..ПРИпалва за кратко и до там.. майстора е в жк.Тракия
    Докопвате се до "компютъра" на колата и с един прост мултицет с дълги кабели пипате дирекно м-у клемата му и клемата на някои неработещ датчик! В аутодатата има пин по пин кое за какво е! Гледам сега и примерно пин B1 е обща маса за температурен сензор, мотор за празен ход и още нещо си там, та само това е достатъчно да прекъсне и тея 3 неща ги няма.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by donticiano View Post
    Датчик не отчита ..все едно го няма закачен..грешки не съм бил до него за да знам какви точно,но каза че температурния датчик го няма буквално(не го отчита) .. а датчика на термостата отчитал - 40 градуса..Свещи преди 5000 км.сменени и свалени за преглед след угасването,при което се вижда че капе бензин от тях .. бензиновата помпа е здрава и си помпи.. просто колата наистина се давеше при опит да запали и миришеше много на бензин..ПРИпалва за кратко и до там.. майстора е в жк.Тракия
    Температърния датчик и този на термостата са едно и също нещо


    A ot 1.6 еку няма нищо общо с Еку от 1,4, дебитомер различен, глава много различна, тоест хардуера на колата е различен отвсякъде и т.н.
    Last edited by thecleaner; 13-08-2014 at 23:21.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    Явно аз не съм доразбрал .. все си мислех че има и датчик за външна температура но явно греша..ми лошо щом не става от 1.6?!?! Не знам вече пуши ми чайника!!!

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by donticiano View Post
    Явно аз не съм доразбрал .. все си мислех че има и датчик за външна температура но явно греша..ми лошо щом не става от 1.6?!?! Не знам вече пуши ми чайника!!!
    Ако ти е 99та година колата както пише в подписа ти датчика за входяш въздух ако имаш него в предвид, трябва да е в дебитомера.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    да 99 е! имам предвид датчик който мери температурата на околната среда.. все пак тая кола тряя да знае вън дали е -10 или е 40 градуса.. или аз греша?

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by donticiano View Post
    да 99 е! имам предвид датчик който мери температурата на околната среда.. все пак тая кола тряя да знае вън дали е -10 или е 40 градуса.. или аз греша?
    По-скоро я интересува колко е температурата на въздуха който постъпва в нея
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Чистача е прав ако е преди 99-и е със алуминиевия капак датчика които мери входящия въздух и най отпред преди дебитомера.Ако си сигурен че проблема ти е от датчици или дебитомер ако си от втория вид,този които е на термостата не е скъп и другия не е скъп ако си със алуминиевия капак,какви свещи сложи?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •