Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Спортно окачване

  1. #1
    започва да се пристрастява 7171's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    СОФИЯ
    Age
    53
    Posts
    78

    Default Спортно окачване

    Много ми е ниска момчета. Ще заменям спортното за стоково, след морето 23.08 - 31.08. Пишете ако имате интерес.
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTDm '04 NEW
    LANCIA PHEDRA 2.2 Jtd '02 - Older
    ALFA ROMEO 166 2,4 JTD '98 - Older

  2. #2
    започва да се пристрастява Dr Z's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    52

    Default

    имам един странен въпрос, как да разбера дали ми е спортно окачването, салона е момо, окачването е ужасно твърдо )))) все едно карам каруца, или е за смяна )))

  3. #3
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by Dr Z View Post
    имам един странен въпрос, как да разбера дали ми е спортно окачването, салона е момо, окачването е ужасно твърдо )))) все едно карам каруца, или е за смяна )))
    Щом салона ти е МОМО 100% окачването ти е спортно !
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  4. #4

    Default

    Да бе,на 99% от 166 са с момо салон ... и не са със спортно окачване.

  5. #5

    Default

    Колата вози много стегнато и сравнително меко предвид спортната си концепция. Не вози меко колкото Lancia Thesis или Lancia Kappa, но определено не може да бъде описана, като твърда, напротив. Търси си проблемите в разбито окачване!
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  6. #6
    започва да се пристрастява 7171's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    СОФИЯ
    Age
    53
    Posts
    78

    Default Дайте съвет

    Зимата много ли е зле? Ако има някой със спортно да каже? Че иначе вози наистина много стегнато, но проблема ми е че колата почти през цялото време е пълна и просто нямам пропуск по спящите полицаи......Със стоковите колко трябва да е висока?
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTDm '04 NEW
    LANCIA PHEDRA 2.2 Jtd '02 - Older
    ALFA ROMEO 166 2,4 JTD '98 - Older

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by 7171 View Post
    Зимата много ли е зле? Ако има някой със спортно да каже? Че иначе вози наистина много стегнато, но проблема ми е че колата почти през цялото време е пълна и просто нямам пропуск по спящите полицаи......Със стоковите колко трябва да е висока?
    Аз правя следното:
    През легналите полицаи минавам по диагонал- никога не опира.
    Зимата другите карат в коловозите, аз карам върху тях- като по релси. Иначе пода и кората яко се суркат.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз правя следното:
    През легналите полицаи минавам по диагонал- никога не опира.
    Зимата другите карат в коловозите, аз карам върху тях- като по релси. Иначе пода и кората яко се суркат.
    че то и без спортно окачване пак си се сурка тая кора по снега. С тва нащо чистене на сняг....
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  9. #9

    Default

    Че е ниска колата ниска е, но като свикнете как да НЕ паркирате на и до бордюри със задницата и предницата, няма проблеми, зимата е ОК, ако не са дълбоки коловозите, отделно е много стабилна на пътя, честно казано най-стабилната кола от всички, които съм имал (2 пежа, Lancia Kappa и Lancia Lybra).
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  10. #10
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by 7171 View Post
    Зимата много ли е зле? Ако има някой със спортно да каже? Че иначе вози наистина много стегнато, но проблема ми е че колата почти през цялото време е пълна и просто нямам пропуск по спящите полицаи......Със стоковите колко трябва да е висока?
    От калника до гумата(205/55/16) на предните гуми имам малко повече от 4 пръста или горе долу 9-10см, на задницата имам пак толкова. Не опирам никъде, преди няколко дни даже ходих за риба с нея и нямам никакви проблеми по черните пътища. Даже по приказките ви колко е ниска се чудя какво й има на моята...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  11. #11
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Нищо и няма. Просто е със стандартно окачване. И аз нямам проблем с Т.С-ка и стандартното окачване, но на турбото с ниското окачване седне ли човек на задната седалка задължително оставям боя по легналите полицаи. Пътищата ни са мизерни,както и цялата ни държава!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  12. #12
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Нищо и няма. Просто е със стандартно окачване. И аз нямам проблем с Т.С-ка и стандартното окачване, но на турбото с ниското окачване седне ли човек на задната седалка задължително оставям боя по легналите полицаи. Пътищата ни са мизерни,както и цялата ни държава!
    ОК, а какви са разликите м/у двете ? Само пружини или и амортисьори? По какво може да се познае? В епер-а пише ли изрично ако е със спортно окачване?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #13
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Пружините, амортисьорите и буферните тампони са различни. При ниското окачване в Епера има забележка 883. При стандартното не.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #14

    Default

    166 (поне с 2.0 мотора) е прилично висока. Винаги паркирам докато гумите не ударят бордюра и нямам проблем. Единствено понякога закачам задното гърне, обаче то е егати и легена и без това. Спортно окачване обаче бих сложил само на тракдейка, на ежедневен автомобил никога не бих си го причинил. Така или иначе колата има достатъчно твърда возия.
    Last edited by Doomguy; 21-08-2014 at 15:04.

  15. #15
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Значи май не съм със спортно. За 3200 (M19) никъде няма забележка E883, само за версии 2.0v6 и 3.0 има таква.

    Друго интересно за мен: според епер излиза че колата е 3.2, но 220 кс????
    136.103.1.0 - 3.2 V6 24V 225CV 162KW CF4 PROGRESSION-FL.2003
    Engine: * Vehicle: * Prod. date: 7/3/2005
    SPECIAL VERSION NO SPECIAL VERSION (LV0)
    M 3200 V6 24V (M19)
    V FL 03 PROGRESSION (V2)
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •