Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Стартера не върти.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default Стартера не върти.

    Значи. Преди 2 седмици паля си колата да отида до бутката да си взема цигари. Всичко точно запали тръгнах отидох. Качвам се от бутката пак в колата да се прибера и ХОП не иска да върти стартера. Пробвах прозорците смъкват се таблото свети всичко точно. Бутнаха ме едни момчета и се прибрах. Сложих акумулатора "Gigawatt G53R" да се зарежда на някакво старо зарядно "казаха , че работи уж" И гледам стрелката седи на 0 "ампераще да е" не е мръднала цяла нощ. Пробвах го тази сутрин пак свети таблото а/у но не пали. Сега пак е на зарядното но смених контактите , защото снощи беше на този на терасата на който му няма много доверие .

    Не знам дали е от акумулатора или пък от нещо друго. Идеи ?
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  2. #2
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by SilentlyLoud View Post
    Значи. Преди 2 седмици паля си колата да отида до бутката да си взема цигари. Всичко точно запали тръгнах отидох. Качвам се от бутката пак в колата да се прибера и ХОП не иска да върти стартера. Пробвах прозорците смъкват се таблото свети всичко точно. Бутнаха ме едни момчета и се прибрах. Сложих акумулатора "Gigawatt G53R" да се зарежда на някакво старо зарядно "казаха , че работи уж" И гледам стрелката седи на 0 "ампераще да е" не е мръднала цяла нощ. Пробвах го тази сутрин пак свети таблото а/у но не пали. Сега пак е на зарядното но смених контактите , защото снощи беше на този на терасата на който му няма много доверие .

    Не знам дали е от акумулатора или пък от нещо друго. Идеи ?
    Пробвай с друг акумулатор. Аз имах такъв проблем с 45-цата след един от големите дъждове. Моя е Exide Excell и по същия начин се държеше. Карана е колата, паркирана, след два дена все едно е паднал акумулатора. Зарядното вика, че всичко е на 6, а като врътнеш ключа и йок стартер. След няколко опита почнало да свети по-слабо и таблото. Подадох ток от 56-цата, запали, поработи и после като я спрях пак "няма никой". В крайна сметка се оказа че една от клетките на акумулатора се е прецакала. Смениха ми го по гаранция и в момента всичко е наред.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Ами нали ти казвам сега пак е на зарядното и стрелката е на 0 . Не знам дали това е добре или не. Но ако до към 6 часа като го сложа пак не запали. Ще звънна в магазина от където го взех , защото и моя е гаранционен и , ще видим дали можем да направим една размяна.
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    А този стартер къде се намира да взема да му ударя 1-2 чука да видим дали , ще се събуди ?
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  5. #5
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Преди да удряш с чук, почисти му клемите на този стартер и пробвай да запалиш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Преди да удряш с чук, почисти му клемите на този стартер и пробвай да запалиш.
    Клеми на стартера? Какво представляват тези работи.
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  7. #7
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Кабелите на стартера, колега! Там, където са закрепени за самия стартер! При мен бяха окислили, не даваха добър контакт и колата не палеше. Зачистих ги и всичко е ок сега.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  8. #8
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by SilentlyLoud View Post
    Ами нали ти казвам сега пак е на зарядното и стрелката е на 0 . Не знам дали това е добре или не. Но ако до към 6 часа като го сложа пак не запали. Ще звънна в магазина от където го взех , защото и моя е гаранционен и , ще видим дали можем да направим една размяна.
    Забравих да напиша, че и при мене зарядното даваше, че акумулатора е пълен. А и индикатора на самия акумулатор("окото") си беше зелен...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Кабелите на стартера, колега! Там, където са закрепени за самия стартер! При мен бяха окислили, не даваха добър контакт и колата не палеше. Зачистих ги и всичко е ок сега.
    То хубаво , но този стартер като не знам на какво прилича . ще ми е трудно да го огледам ^^

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Забравих да напиша, че и при мене зарядното даваше, че акумулатора е пълен. А и индикатора на самия акумулатор("окото") си беше зелен...
    И при мене така. На зарядното отчита , че всичко е 6.
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by SilentlyLoud View Post
    То хубаво , но този стартер като не знам на какво прилича . ще ми е трудно да го огледам
    По-добре не пипай и потърси някой, който е виждал кола

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако е "пробила" някоя клетка акумулатора мисля, че се държи точно по-този начин. Не може да завърти, но иначе си захранва нормално по-малките консуматори. Пробвай с друг акумулатор, иначе във всеки специализиран магазин за акумулатори би трябвало да имат товарна вилка за проба.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #12
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Дори и пробила клетка да има поне ще чукне,ще направи някакъв опит,но след като завъртиш ключа и няма промяна в осветлението на таблото знай,че стартера си е заминал! Казвам ти го от опит от преди две седмици,спрях колата след 30мин.,вече ме бутаха за да запаля,първото нещо което направих е да купя нов акумолатор,но уви стартера е аут,защото като го свалихме първо го пробвахме на акумолатора но без резултат,и сега съм с друг стартер и си свиркам
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  13. #13
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Колега, намери ли причината за проблема?
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Малко ъпдейт. Не съм ходил до ден днешен никъде , пари нямам да я правя. Днес обаче ми се наложи спешно бутнахме я запали си. Като я паркирах пак отстрани на блока. Пак си запали 2 пъти без проблем. Искам да разбера къде е този стартер и на какво прилича , че ако отида някъде и пак не запали да се пробвам да я чукна .
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Още 1 ъпдейт. Днес сутринта слязох да я пробвам и пак не завъртя. А като я паркирах онзи ден си палеше. Странни работи стават мхм.
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •