Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51

Thread: не разрешен проблем при първо палене алфа ромео 156 1.6

  1. #1
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default не разрешен проблем при първо палене алфа ромео 156 1.6

    Здр отново колеги след консултиране вав форума преди около 2седмици реших да пиша отново за моята алфа ромео 156 1.6. Колата беше закупена с голям мерак през месец януари но преди 20 дена при първото палене ми прави проблем ,вкарвам ключа запалва на момента и гасне така може би 2 или 3 пъти запалва и през целия ден нямам проблеми. Смених свещи проверих налягането на помпата ,но проблема си остана. Имам и газов инжекцион може ли да е от това не се кара на бензин пали само за няколко секунди и обраща на газ или нещо от горивото вече незнам от какво може да е моля помагайте ако се сетите за нещо пишете в темата ще пробвам веднага вашите препоръки и мнения . благодаря ви
    алфа ромео 156 тс

  2. #2

    Default

    Направи ресет на ECU, карай само на бензин и виж как ще е.

  3. #3
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Колега сори ама тва есу какво е и как да направя ресет
    алфа ромео 156 тс

  4. #4

    Default

    ECU е "главният мозък" на колата. Под "ресет" се има предвид откачане на акумулатора за около 15 минути и после закачане.
    Former Alfa owner.

  5. #5
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    ECU е "главният мозък" на колата. Под "ресет" се има предвид откачане на акумулатора за около 15 минути и после закачане.
    Не става само така...

    ---------- Post added at 08:52 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Колега сори ама тва есу какво е и как да направя ресет
    Колега, отиди в сервиза на Алфа Ромео на магистралата. Търси Вихрен. Той е твоя човек.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  6. #6

    Default

    Колега KirilSol, след като "не става само така" се очаква да ме допълниш, след като има и още нещо. Все пак това е форум и компетентните мнения трябва да доминират пред недомлъвките и констатациите, нали?
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Аз го бях откачал акумулатора но преди да предприема да сменям разни неща. Сега когато сам ги сменил пак ли да го откачам или щом един път е откачан няма да има ефект
    алфа ромео 156 тс

  8. #8
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега KirilSol, след като "не става само така" се очаква да ме допълниш, след като има и още нещо. Все пак това е форум и компетентните мнения трябва да доминират пред недомлъвките и констатациите, нали?
    Ами теб точно не искам да те допълвам. Достатъчно глупости си писал из форума.

    На колегата с проблема съм казал къде да отиде във Варна.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  9. #9
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Знам колега че в сервиза на алфа ще ми помогнат но този месец съм дал доста пари и евентуално вече чак септември месец ще отида . питам из форума защото проблема може да е елементарен а ако отида там ще ми отрежат главата
    алфа ромео 156 тс

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Карай на бензин 5 дни без изобщо да обръщаш на газ ако се оправи значи проблема е че газовата иска настройка с комп в движение. Ако не се оправи значи иска сервиз и диагностика.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    А може ли да е в това че не съм я карал на бензин смисал тя си пали на бензин но за 1 мин обраща на газ може ли да е това,а за газовото какъв да му е проблема щом си обраща на газ и варви без проблем

    ---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

    Пиша не за да споря а за да ми стане по ясно

    ---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

    Ако я покарам тая вечер стотина километра далли няма да има ефект защото аз карам само на бензин от вчера но не на дълго а от вкъщи до работа и обратно
    алфа ромео 156 тс

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Ами теб точно не искам да те допълвам. Достатъчно глупости си писал из форума.

    На колегата с проблема съм казал къде да отиде във Варна.
    Всички понякога пишем глупости, кой в по-малка степен, кой в по-голяма, все пак това е форум, а не автосервиз. И нека да не забравяме, че на 99 на 100 от пишещите тук автомонтьорството не е професия, а хоби, Всички мнения относно разрешаване на проблеми са базирани на личен опит, опит на приятели и познати, както и на дочуто и прочетено оттук-оттам. Ти може би си изключението... само един Господ знае. Амин!
    Last edited by dansguardian; 24-08-2014 at 18:01.
    Former Alfa owner.

  13. #13
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    @alfaromeo16vVarna - при толкоз неясноти , не се занимавай сам, а посети сервиз.

    Разкачането на акумулатора не прави нищо, освен да ти нулира малкия километраж.

  14. #14
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Акумулатора беше откачен 1час преди малко почистих и клемите и го сложих

    ---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:12 ----------

    След смяната на свещите ще се оправи ако има нвщо разбира се че ще посетя сервиз прееди това няколко дена ще карам на бензин
    алфа ромео 156 тс

  15. #15
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Най накрая след след смяната на кабелите на свещите колата се оправи благодаря на всички за помоща и отделеното време за коментари и препоръки . сега аз мога да пия една студена бира
    алфа ромео 156 тс

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •