Page 27 of 109 FirstFirst ... 1725262728293777 ... LastLast
Results 391 to 405 of 1626

Thread: Новата Alfa Romeo Giulia - продължение

  1. #391
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Честно казано, цялото изсипване на определения за тевтонски бидони, сравенения с БМВта, Аудита, Кии и кво ли още, как колата имала немски дизайн и италинаска емблема... начи, има нещо вярно, ама са силно пресилени и в един момент за мен се превръщат в превземки... хора, журналисти, целия интернет се упражнява да демонстрира аристократизъм, вкус за дизайн и т.н.
    А и тва как германците ше се лифтнат... де да знам, там са доста по консервативни а и тоя стил който ползват в момента не е толкова преходен че толкова бързо да го зарежат. Ако някой очаква слеващото БМВ да е с кръгли фарове или следващото Ауди да прилича на Тойота Приус или хилядолетния сокол на Хан Соло, на мен малко амбициозно ми се струва
    Тва че нямала истински интериор... де да знам, четох новини, че скоро започва предварителното производство, все пак трябва да закарат някакви коли във Франкфурт

    Нещата са доста по-прости. Колата е истински красива, просто дизайна й е по-мейнстрийм и по-стандартен в сравнение с минали модели които много повече са се отличавали от наличното на пазара. Това е съвсем умишлено търсен ефект, за да е по-лесно смилаема, сред хората които са клиенти на 3er, A4, C-class и за да се може да се продава на пазари извън Европа. Което не я прави лоша.

    И тва че не приличала на Италиански Аутострада Крузър за мен лично се дължи на факта че наще скъпи италиански приятели искаха от веднъж да уплашат гаргите и показаха направо QV-то. Което с тая тунинг вакханалия от аеродинамични елементи от гол карбон, дупки, отвори и черни елементи там където трябва да има хром е малко прекалено Мисля, че стандартната версия ще изглежда доста по-елегантно и ше допадне повече на феновете на италианския дизайн.
    Аз лично никога не съм харесвал особено тоя род рейсърски напъни върху една иначе шосейна кола - днес гледах GTR Nismo спрян до стандартен GTR и стандартния ми харесва повече. Новата Ц класа в стандартния си вид също ми харесва повече от C63 AMG S. Предполагам и с тая ще е така Сега, когато е умерено, като 159 и 159 ТИ, да ТИ-ката ми харесва много повече. Ама като се почне с огромните карбонови дифузьори и сплитери и черните джанти вече става малко в повече
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  2. #392

    Default

    Тва че нямала истински интериор... де да знам, четох новини, че скоро започва предварителното производство, все пак трябва да закарат някакви коли във Франкфурт
    -------------------------------------------------------------------------------
    А има си интериорче красавицата, ето тук някой я е щракнал през джама http://autoclub.bg/index.php?menu=16&id=26254&m=2#a
    И сега нещо което никога не сте чували... таблото прилича на това на BMW
    Last edited by nikk; 25-06-2015 at 14:46.

  3. #393
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    16

    Default GIULIA

    Вижте доста подробни снимки от BMW форума,особено се чудят на задните дискове какво има http://f80.bimmerpost.com/forums/sho...php?p=18149881
    Alfa 166 2.0 TS 04/2001 EX,Alfa Romeo 156 1.9 JTD 01/2000 105 PS +REMAP Ex;ALFA 155 1.7 TS 06/1995 EX

  4. #394

    Default

    Втория спирачен апарат по всяка вероятност е за ръчната спирачка.

  5. #395
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    По принцип е много лесно :

    - не те кефи - сменяш марката или караш стария казан

    - кефи те - купуваш

    А и още нещо, което е важно : тези 510 кавала една камара гении и инженерчета са мислили какъв дизайн и каква аеродинамика и прочее ще ги удържат на пътя. Така, че формите и визията на този "тевтонски бидон" със сигурност са съобразени с динамичните му показатели.

    Да Нещо много важно и добре казано едно е с 250 коня и да се напиня до 230-40 .... други е с 510 и да бие над 300+ аеродинамиката трябва да е съвсем различна все пак това са двойно повече коне ... нещо трябва да ги държи на пътя !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #396
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by KRASIDOB View Post
    особено се чудят на задните дискове какво има
    Странно, служебните волва и те са с електрическа паркинг спирачка, пък не съм забелязал да имат таквиз неща.

    Снимките са наистина хубави и се вижда освеженото лого отблизо - ето едно нещо, което всъщност много ми харесва.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  7. #397
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Втория спирачен апарат по всяка вероятност е за ръчната спирачка.
    Mхм .. освен за И-Брейка нема за кво друго да е ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #398
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Е очевидно не е пряк. Гиблито от 130 000 лева започва, а на топ версиите като S Q4 и такива със цялото оборудване са над 200 бона
    А при базова цена на БМВ F30 седан от 55-60 хиляди лева, няма как базовата на Алфата да е над 100 бона, предполагам е ясно на всички По-скоро ще се върти около цените на БМВ отколкото около тия на Гибли
    Вероятно цената на Giulia QV ще се доближава до базовата цена на Гибли, но... кола на която най-скъпата версия струва колкото най-евтината на другата... не са на едни пари - видно е че едната е ще е два пъти по евтина от другата
    С други думи хората са направили Мазерати за бедни и пряк конкурент на БМВ 3 - това което обещаха Ся то вътрещноконцернни конкуренции хубаво, различни фенове хубаво, ама всяка марка си се позиционира някъде. Ако имаш над 100 бона за кола, къвто и фен да си трудно някой дилър ше те убеди да вземеш Алфата вместо Мазератито ако са на едни пари. А и бъдете сигурни, че качеството на изработка все пак няма да е чак като на Мазерати, въпреки че изглежда сравнително високо за класа. Дето вика Радко - расов автомобил [/QUOTE]

    Аз лично искрено се надявам да си прав, за да имам шанс някой ден да се докосна до някоя от всите бензинови версии, НО Giulia е на базата на Gibli ползва същите (че и по мощни мотори) до колкото разбрах ще ползва и техните автомати (+ TCT) използвани са повече композитни материали (защото е по лека) и в крайна сметка ще е на половината цена на Gibli?!?!
    Ще кажа само ДАНО си прав!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  9. #399
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Ето и официална новина за интериора, който каза че няма интериор да е жив и здрав, може да се види и в BMW форума към който има линк по горе. Определено тези дни всичко е Giulia новината направо избухна в автомобилните медии и новинарските издания, евала!!!
    145 1.7 16V Boxer


  10. #400
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Странно, служебните волва и те са с електрическа паркинг спирачка, пък не съм забелязал да имат таквиз неща..
    Е те и Полотата вече имат електронни ръчни спирачки, ама няма как да ги сравняваме с коли по 500 коня някак
    Аз съм виждал такива допълнителни задни апаратчета на Аудита РС, ма не помня кой номер от бързите им комбита, но беше с карбонови спирчаки. Вероятно е някаква измислица за ръчна спирачка на Брембо, едва ли има значение да ли се активира копче или ръчка

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Аз лично искрено се надявам да си прав, за да имам шанс някой ден да се докосна до някоя от всите бензинови версии, НО Giulia е на базата на Gibli ползва същите (че и по мощни мотори) до колкото разбрах ще ползва и техните автомати (+ TCT) използвани са повече композитни материали (защото е по лека) и в крайна сметка ще е на половината цена на Gibli?!?!
    Ще кажа само ДАНО си прав!
    Еми цените на М3/М4, RS4/RS5 и C63 AMG/S са около 140-150 хиляди лева по българските ценови листи, а Гиблито от там тепърва започваш да конфигурираш. FCA се целят Джулия QV да се конкурира с тия три коли, а не с Гибли и М5/М6, така че да де знам... Не е логично да я пуснат с 50 бона по-скъпа от пряката конкуренция при положние че влизат като догонващи в гонката А и цените на Мазератито не ги гледай, крайната цена не се определя само от двигателите, трансмисиите и карбона. А, освен това, тая кола е на същата платформа, само че е скъсена спрямо Гибли, така че реално си е един клас по-малка кола.

    Та в тая връзка, най-вероятно и базовите цени ше са някъде около базовите на немците (които пак не са от най-ниските). Иначе просто няма пазарна логика и шанс за продажби... Не знам, поне аз така разсъждавам
    Казано накратко, ако искаш да се класираш за някоя от по-малките бензинови версии, ама да е нещо около 250 коня че да може да се премества на самоход, и да ти останат кинти да си поръчаш спортен пакет, кожа, навигация и някоя друга глезотия, гласи едни 90 бона и си готов Пък ако имаме късмет да я пуснат на по-малки пари от германците, може и за 80 да стане
    Last edited by Sm0k; 25-06-2015 at 19:33.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #401
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    От видяното до тук, FCA се стремят да вземат парче от баницата, главно на BMW. Съответно и за да продават повече цените ще са малко по-ниски от тези на Бимата

  12. #402
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    От видяното до тук, FCA се стремят да вземат парче от баницата, главно на BMW. Съответно и за да продават повече цените ще са малко по-ниски от тези на Бимата
    Е главно, главно, от доста време БМВ ядат баница на една маса с Ауди и Мерцедес. Чат пат в по ниските класове им се пречкат разни японци като Инфинити и Лексус и Cadillac ATS в Америка. В по-високите класове им се пречка по някое Мазерати или Порше. Ама в общи линии в премиум марките в момента БМВ, Ауди и Мерц диктуват модата и като цяло трите се съзтезават за едни и същи клиенти
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #403
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз почетох няколко форума от чужбина на БМВ и колегите приемат автомобила доста позитивно. Щастливи са, че реално вече ще имат "competitor" от този бранд. Относно дизайна повечето я харесват .. да не кажа всички. Дори в нашия БМВ форум има тема, макар и кратка и там има адмирации .. даже изобщо от всички нови модели на Алфа. А като гледам очакват с интерес и предстоящите.

    Ама .. нашиьо форум е известен в цяла България с пословичното ни мрънкане (без покритие), хейтване и сплетни. Което е наистина жалко !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #404
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Нашия форум, май по-зле е само Форд форума. Баси ташунека

  15. #405
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз почетох няколко форума от чужбина на БМВ и колегите приемат автомобила доста позитивно. Щастливи са, че реално вече ще имат "competitor" от този бранд. Относно дизайна повечето я харесват .. да не кажа всички. Дори в нашия БМВ форум има тема, макар и кратка и там има адмирации .. даже изобщо от всички нови модели на Алфа. А като гледам очакват с интерес и предстоящите.

    Ама .. нашиьо форум е известен в цяла България с пословичното ни мрънкане (без покритие), хейтване и сплетни. Което е наистина жалко !
    Нашия форум е ясен, те алфистите от кога от кога избягаха от тука и останаха само тия дето се нещо не им аресва
    Аз между временно в един от американските форуми намерих новата си любима снимка на тая кола. Хромираните джанти си е друго начи

    http://f80.bimmerpost.com/forums/att...1&d=1435227063
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 33.jpg  
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

Page 27 of 109 FirstFirst ... 1725262728293777 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •