Page 79 of 109 FirstFirst ... 2969777879808189 ... LastLast
Results 1,171 to 1,185 of 1626

Thread: Новата Alfa Romeo Giulia - продължение

  1. #1171
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Четири години карам спряла кола на предно, нормално е да ми се ще нещо по-така вече. Дизела не е опция за мен, бензин под 200 коня на кола тон и половина не става за стегнато каране по двулентов път. Особено пък при повече хора в колата или багаж. Та това, че са ти смотани критериите за динамика на автомобил си е твой проблем.
    Нали знаеш, че мерака се храни с пари, а?
    Аз не летя във въздуха и да си мечтая някой ден какво ще направя. Иначе може да започнеш да събираш пари от сега, за да вземеш една 200 коньова кола след 10-на години, пък белкем си начешеш критерия за уникален автомобил.

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Дай средна цена по чуждите сайтове...
    Ако ми помогнеш от къде и как, ще го направя.
    Давам това, което знам и мога от мобиле.бг.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #1172
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Дай ми линк за 159 - 2009-та за 9к лв.

  3. #1173

  4. #1174
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    Такааа, след като се върнах от Женева и след като видях(или се опитах, пълна лудница) новата Алфа, съм с доста смесени чувства. Нещо на снимките ми харесваше повече, отколкото на живо. Quadrifoglio версията си е още яка, ама според мен направиха грешка, че я показаха първа, просто стандартната версия изглежда някак прекалено обикновено.

    Също така липсата на ребра на решетката ми изглежда странно. Представих си я с тях и ми изглеждаше по-добре. Лично мнение е, че 159 изглежда по-добре, макар и да е дизайн на 10+ години. Почти като Астина Мартин е, като постигнеш съвършенство е трудно да надградиш.

    Разбира се инетериора е уникум, даже и през прозорчетата се вижда, че е място, в което искаш да седиш. Стига да са се постарали да е с качествени материали и не са се изхитрилили да използват елементи от кашона с части от FCA семейство, както е при някой елементи в Мазерати, всичко ще е префе.

    И накрая двигателите, като човек следящ автомоблиния бизнес свят (не говорим за ентусасти, там е fuck yeah) ми е супер странен изборът. И тук не говоря само за нас в Европа или България. 1 дизел с варианти, като единият прави толкова коне, колкото 1.9JTD 16V от началото на века, с повечко N·m, но и по-голяма кубатура?! Един обикновен бензин с 2 версии?! По-маломощата е почти 200 коня?! БМВ, Мерцедес и Ауди не печелят много пара от entry версиите като 316i или C180, но ги има, защото е пълно с хора, които имат желанието да притежват дадена марка, заради много фактори и са готови да си хвърлят парите. ОК, Алфа може би имат по-друга политика, но ако искат да са конкурент, а не да си останат като нишов/ексклузивен автомобил, ала Мазерати, тряба и по-обикновени двигатели.

    И това е само за Европа, американския вкус е цяла друга палитра, а Алфа не е продавана като мейнстрийм бранд от над 25 години.

    Ако трябва да бъде честен, не съм сигурен какво се опритва да направи Маркиони с Алфа Ромео като бранд. В момента изглежда повече като конкурен на Мазерати в семейството, отколкото на борец с немците.
    Last edited by SnapLackOfTraction; 07-03-2016 at 23:01.
    '05 Alfa 147 1.9JTD 115hp

  5. #1175

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Нали знаеш, че мерака се храни с пари, а?
    Аз не летя във въздуха и да си мечтая някой ден какво ще направя. Иначе може да започнеш да събираш пари от сега, за да вземеш една 200 коньова кола след 10-на години, пък белкем си начешеш критерия за уникален автомобил.
    Аз по всяко време мога да си взема кола над 200 коня и с 4х4 предаване, която ще ти надживее кОпела с много. Не е нужно да мечтая за нищо. Просто в момента кола карам само зимата и почти само градско, иначе отдавна да съм взел нещо по-вълнуващо от фАфлата.

  6. #1176
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    SnapLackOfTraction, напълно съм съгласен с твоето мнение. Особено в частта с позиционирането ѝ на пазара. И за мен това е много грешен ход, ама ще доживеем и ще видим.
    Виж, че винаги има надъхани хора, които си мечтаят да притежават 200 коня кола. Лошото е, че обикновено едно е на думи, друго е да отидеш и да си дадеш парите.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #1177

    Default

    BO, ти си абсолютен трол. Ти и всичките като теб. Алфа като изкараха 159 мрънкахте че е тежка, с предно, има слаби бензинови мотори и посредствени характеристики. Сега имаме Алфа на задно и 4х4, 50:50 разпределение на теглото, потентни мотори даже в базовия вариант и пак мрънкате. Като искаш слаб двигател си купуваш Хюндай/Опел/Киа и подобните ширпотреби за хора мразещи шофирането и се кефиш. От както следя темата все мрънкаш за нещо - защо била толкова лека, защо и били толкова мощни мотори, защо била червена, защо има четири колела...

  8. #1178

    Default

    1.Да се произвеждат по-малко двигатели е по-евтино
    2.Това ме прави песимист за интериора, макар да ми харесва повече от на 159
    3.Маркионе се интересува повече от кариерата си и от комисионнните които ще получи при сливане с GM, отколкото от бъдещето на АР...

    ОСВЕН ТОВА, за външния дизайн на Giulia изцяло е виновен Маркионе-той сам връща 3-4 пъти дизайна на Джулията за доработване...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #1179
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    Като се има предвид, че сме във форума на дадената марка е разбираемо, че сме ентусиасти и искаме най-добрия пърформърнс и тнт. Трябва обаче, да се разбера, че болшинството от пазара не е от ентусиасти, а точно обратното от хора, които в много случаи не им пука какво карат. Да, АР не е насочена към такъв тип хора, но пък като луксозен бранд е насочена, към хора, тип сноби, дето избиват комплекси с колата си. Те ще карат най-постното възможно БМВ, но разправят на всеки, че карат БМВ.

    Guliа трябва да е мейнстриим кола и АР трябва да е конкуренция на немците, такава е идеята. Реализацията за сега не е обаче такава. Може би в бъдеще ще се появят още опции. Тука става въпрос чисто и просто за бизнес. И преди някой да каже, че го разбирам повече бизнеса от Сержио и що не съм на негово място, той-не е доказал с нищо, че е някъв невероятен бизнесмен, просто е хитра лисица. От една камара брандове на компанията, наистина печеливши са Ферари, което не е изненада, но вече уж не са част от компанията, Jeep и RAM, всичко друго е по-малки или по-големи дупки в които се хвърлят пари, които не е ясно дали ще се изплаят.
    Last edited by SnapLackOfTraction; 08-03-2016 at 09:23.
    '05 Alfa 147 1.9JTD 115hp

  10. #1180
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    BO, ти си абсолютен трол. Ти и всичките като теб. Алфа като изкараха 159 мрънкахте че е тежка, с предно, има слаби бензинови мотори и посредствени характеристики. Сега имаме Алфа на задно и 4х4, 50:50 разпределение на теглото, потентни мотори даже в базовия вариант и пак мрънкате. Като искаш слаб двигател си купуваш Хюндай/Опел/Киа и подобните ширпотреби за хора мразещи шофирането и се кефиш. От както следя темата все мрънкаш за нещо - защо била толкова лека, защо и били толкова мощни мотори, защо била червена, защо има четири колела...
    Просто не си заравям главата в пясъка, а гледам глобално на нещата.
    Не съм ентусиаст като теб, който си мечтае за 200 кс кола, ама ще си я купи когато стане стара, защото не става иначе. Ама пропускаш един факт, че да я купиш ти на 10 години, то трябва преди теб някой да е отишъл до магазина и да се е бръкнал дълбоко в джоба. А да пуснеш автомобил, който има двигатели по 150кс, ама дизели, то пак не е файда. При избора на нов автомобил има много фактори, а с дизелов двигател и 200кс бензинови, това филтрира огромна част от потребителите, заради данъчни налози.
    Ама карай, важното е да си мечтаем за 200кс и да чакаме с лига на устата да минат 10-на години, обичащи шофирането ентусиасти, като теб.
    Пожелавам ти мама и тати да ти дават достатъчно пари за закуска, от които да си спестиш достатъчно, защото очевидно ти липсва финансова култура.
    Last edited by BO; 08-03-2016 at 09:35.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #1181

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Просто не си заравям главата в пясъка, а гледам глобално на нещата.
    Не съм ентусиаст като теб, който си мечтае за 200 кс кола, ама ще си я купи когато стане стара, защото не става иначе. Ама пропускаш един факт, че да я купиш ти на 10 години, то трябва преди теб някой да е отишъл до магазина и да се е бръкнал дълбоко в джоба. А да пуснеш автомобил, който има двигатели по 150кс, ама дизели, то пак не е файда. При избора на нов автомобил има много фактори, а с дизелов двигател и 200кс бензинови, това филтрира огромна част от потребителите, заради данъчни налози.
    Ама карай, важното е да си мечтаем за 200кс и да чакаме с лига на устата да минат 10-на години, обичащи шофирането ентусиасти, като теб.
    Пожелавам ти мама и тати да ти дават достатъчно пари за закуска, от които да си спестиш достатъчно, защото очевидно ти липсва финансова култура.
    Няма да чакам 10 години, ще изчакам 2-3 и ще я купя от някой с висока финансова култура като теб, който не е могъл да си плати лизинга и са му я взели.

  12. #1182
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Bo - стига си хвалил инсигнията.
    Че е по скъпа от алфата по скъпа е (втора употреба).
    Че алфата е по кола - надявам се ще се убедиш и сам.
    Все пак сме в един гараж и ще покараш и моята.
    Само Румен да се изкаже че може да се кара и да не я счупим, че вчера я взех и я пробвах набързо до 4-та ...
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  13. #1183
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Bottata View Post
    Че алфата е по кола - надявам се ще се убедиш и сам.
    ...
    Само Румен да се изкаже че може да се кара и да не я счупим...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #1184
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ако някой иска да си купи брошура : http://www.ebay.com/itm/ALFA-ROMEO-G...cAAOSw7FRWULsV
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  15. #1185
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    М-даа, докато чакаме желязото, ще се радваме на хартия
    Правя каквото трябва, пък да става каквото ще...

Page 79 of 109 FirstFirst ... 2969777879808189 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •