Page 26 of 109 FirstFirst ... 1624252627283676 ... LastLast
Results 376 to 390 of 1626

Thread: Новата Alfa Romeo Giulia - продължение

  1. #376
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Мога да ви гарантирам, че хората масово ще се обръщат след разминаване с тази кола. Това, че на някой хора им се струва, че имало черти от Хюндай, БМВ, Ауди и т.н. не означава, че тези марки правят лош дизайн и е грозно. При всички марки се срещат интересни идеи в дизайна и не трябва да ги отричаме, просто щото не са ги измислили от Алфа...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  2. #377

    Default

    Абе, хора, каква предница ви притеснява?!?! Вие Мито вижали ли сте?!?! От марка, която продава погрознени фиатчета се връщаме в дълбокото! Не ви разбирам, честно...

  3. #378
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Само на мен ли ми става пи*ката като гледам колата ?
    Просто е жестока красавица Не я плюйте , а се радвайте .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #379
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Абе, хора, каква предница ви притеснява?!?! Вие Мито вижали ли сте?!?! От марка, която продава погрознени фиатчета се връщаме в дълбокото! Не ви разбирам, честно...
    GTV, 156, 159 които са пак фиати повече от 50%, но когато са представени са предизвиквали сърцебиене и треперене с дизайн, който няма аналог на никои други! Мито и Жужа бяха последен опит с нищо да се направи нещо. Аз не разбирам какво не разбираш като всеки има право на лично мнение отностно дизайн! А в движение където е показана на официалният клип е страхотна, много агресивна и наистина забележителна, затова по-назад писах, че на живо колата ще изглежда още по-добре. Самата композиция на детайлите ми харесва много! Просто не ми хареса единствено, че се е заложило на модерното, но както спомеха и други целят се високи продажби. Явно не могат да рискуват с нещо коренно различно и уникално, което вместо привличане на нови клиенти може да се окаже обратното.
    Дано по-скоро е видим и тук в България!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #380
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Страхотна е! Адски много ми харесва!!! След онези фиатски недоразумения Мито и Джулита това е вече истински автомобил!!! Нааааайс! Ще я чакаме на живо!
    Ти остави че ти харесва.. Ами и червена... и с турбо....

    Най сетне правилната кола, с правилното предаване, правилния мотор, бактън от тия предняци с GM-ски шестаци вътре. Че и да видиш чудо ще има и Q4 опция
    145 1.7 16V Boxer


  6. #381

  7. #382
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Това, че на някой хора им се струва, че имало черти от Хюндай, БМВ, Ауди и т.н. не означава, че тези марки правят лош дизайн и е грозно.
    Така е, само че ключовите елементи от този тип дизайн са (в голяма степен) измислени, използвани, изконсумирани и изоставени от Алфа, след което стават масовка при другите, които от своя страна също вече са изхабили този подход и ще се лифтнат. А Джулия тепърва ще пробва да продава тия краставици, като дори още не са й направили истински интериор, да не говорим за качване на конвейер.
    Сега може все още да й се радвате, но след 2-3 години...?
    В тойотата, която pla-y-men показа, този стил е изведен несравнимо по-последователно, отколкото в алфата.

    На някои им се струва дребнаво заяждане това с надписа Джулия, но той е симптом на всички други дивотии по външността на тази кола - всеки с минимално познание и/или усет за типография определя този шрифт като откровено неграмотен (изобщо не говорим за субективна красота тук).

    И "плюя", щото ме е неимоверно яд от набутването на страхотно звучаща техническа част в някакъв тевтонски бидон.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #383
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Ще се гонят продажби, затова прилича на тевтонски бидон. Много яко определение, BTW.
    Ако я бяха направили с някакъв изчанчен дизайн, щяха да я купят 5 човека върли фенове, а това няма да е добре, ако искаме Alfa Romeo да изплува.
    И аз бих предпочел да е уникална като дизайн, въпреки че и така ми харесва, но нямаше да е добре за продажбите, Маркионе не иска да рискува.
    Поне аз така си ги обяснявам нещата.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #384
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Много яко определение, BTW.
    Не е изцяло мое, но и аз го намерих за изключително точно, та го възприех - заслугата е на Business Insider, където всъщност е употребено с положителен уклон, със съвсеееееемм лека доза ирония

    It maintains the company's trademark front grille, but the rest of the car is more Teutonic muscle sedan than Italian Autostrada cruiser

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #385
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Кой каквото да казва,никога не е имало такава Алфа,за простите фенове като нас,особено QV-то,не че то ще ни е по джоба,дори и след 7-8 г. производство !!!!!! Иновациите в тази кола,са типични за Алфа от преди 30 г.,нещо което истинските фенове са забравили.Дизайна не е уникален,но според мен след 156/159 е трудно да изкараш нещо по-добро.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #386
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    По принцип е много лесно :

    - не те кефи - сменяш марката или караш стария казан

    - кефи те - купуваш

    А и още нещо, което е важно : тези 510 кавала една камара гении и инженерчета са мислили какъв дизайн и каква аеродинамика и прочее ще ги удържат на пътя. Така, че формите и визията на този "тевтонски бидон" със сигурност са съобразени с динамичните му показатели.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #387

    Default

    Просто ако бяха по-сплескани и с права линия фаровете и стоповете,никой нямаше да намери забележки..........е и антената,която ми бърка да не казвам къде....но вече я преглътнах.....зяпам колата от 6:00 сутринта......хубава е,пък си е и наша
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #388
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Колата е БРУТААЛНА, няма да коментирам грозните ни коли особено 159 най-грозната от всички. Перформанс, някой колега беше дал 5.5/6, не знам какво повече може да се иска, карбон-керамични спирачки, Ферари разработка мотор, брутална визия, която мяза на други коли, които не са толкова красиви колкото нея... Силно се надявам поведението да е подобаващо, конкуренцията е сериозна и не на последно място качество на изработка на интериора да е като хората.. Успех с продажбите им пожелавам и дано скоро някой колега да се похвали!!

  14. #389

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Абе, хора, каква предница ви притеснява?!?! Вие Мито вижали ли сте?!?! От марка, която продава погрознени фиатчета се връщаме в дълбокото! Не ви разбирам, честно...
    Виждали сме и аз лично мисля, че Мито е една от най-красивите градски колички в своя клас. Същото важи и за Джулиетата която е много по-красива от всеки Голф и Хюндай в своя клас.

  15. #390
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Така, че формите и визията на този "тевтонски бидон" със сигурност са съобразени с динамичните му показатели.
    Преди малко тъкмо това мислех да кажа - че този екстериор все едно от инженери е правен, ама реших да не пренатягам гайката
    Формата безусловно трябва да следва функцията, но разликата между добрия/функционалния и страхотния дизайн се прави от едни дребни нещица, за които си трябва специалист, усет и опит.
    Примерно 155 и Темпра не се различават чак драматично по динамични и пътни характеристики, така че почти едни и същи технически изисквания се удовлетворяват от два различни дизайна. Но колко различни!

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 26 of 109 FirstFirst ... 1624252627283676 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •