Page 78 of 109 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast
Results 1,156 to 1,170 of 1626

Thread: Новата Alfa Romeo Giulia - продължение

  1. #1156
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    проблемът е в това, че на Опел са променили картера и маслото преминава през проста гумичка, която с времето заминава. Сега май са го променили вече, но много мотори заминаха....
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  2. #1157
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Инсигнията е добра кола, ама във вариант OPC. Всичко друго е пълна щета.
    Естествено. Защото всички по принцип тук сте свикнали да карате само М3, RS4-ки и всякакви от този род. И ако видите обикновена кола, то за нищо не става.
    Точно за това като излезе Джулия, само QV-та ще накупувате, защото и тя няма да става с някакъв обикновен двигател.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #1158

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Инсигнията е добра кола, ама във вариант OPC. Всичко друго е пълна щета.
    По-голяма глупост не бях чувал напоследък. Това е все едно да кажеш, че за 156-ца освен GTA-модификацията всичко останало е пълна щета. Абе, аланкоолу, колко хора в България карат GTA? Я има 10-ина човека, я няма. Отделно, на OPC и GTA версиите редовия Болгар задължително ще монтира АГУ, защото трябва да е рацер и да се вози на тънкана, демек няма пари за бензин, защото е мизерник с претенции. Просто приемете горчивата истина - Джулията е кола, която не е по джоба на истинският Алфа Ромео-фен.

  4. #1159
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    ...Просто приемете горчивата истина - Джулията е кола, която не е по джоба на истинският Алфа Ромео-фен.
    И защо? Кола като кола. Ще излезе на пазара, ще започне да се обезценява и след някоя друга година ще започне да се появява някой друг екземпляр във форума.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #1160

    Default

    Все пак говоря за нова Джулия. Разбира се, че след време ще я видим в Мобилето, нов внос - качваш се и караш.

  6. #1161
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Колегата може би има предвид двигателите, както и при 159 всички бензинови са пълна щета, затова така се е изразил.
    А предивид, че 159 и Инсигния имат 4 години разлика, екземплярите от 2008г държат еднакви цени и на двата модела. Защо ли?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #1162
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Колегата може би има предвид двигателите, както и при 159 всички бензинови са пълна щета, затова така се е изразил.
    А предивид, че 159 и Инсигния имат 4 години разлика, екземплярите от 2008г държат еднакви цени и на двата модела. Защо ли?
    Конкретно:

    Модел: Insignia
    Година: 2009
    Двигател: Дизелов
    Ск.кутия: Ръчна
    Средна цена: 15719 лв.

    Модел: 159
    Година: 2009
    Двигател: Дизелов
    Ск.кутия: Ръчна
    Средна цена: 9900 лв.

    Иначе това не са ти БМВ или Мерцедес, че да държат цени. Това е Опел и Алфа. Обезценка до небесата. Ако я нямаше тази обезценка, то нямаше и ти да караш Алфи.
    Last edited by BO; 07-03-2016 at 13:03.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #1163

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    По-голяма глупост не бях чувал напоследък. Това е все едно да кажеш, че за 156-ца освен GTA-модификацията всичко останало е пълна щета. Абе, аланкоолу, колко хора в България карат GTA? Я има 10-ина човека, я няма. Отделно, на OPC и GTA версиите редовия Болгар задължително ще монтира АГУ, защото трябва да е рацер и да се вози на тънкана, демек няма пари за бензин, защото е мизерник с претенции. Просто приемете горчивата истина - Джулията е кола, която не е по джоба на истинският Алфа Ромео-фен.
    Точно така е, всичко без GTA е пълна щета. Вече няма съвременен автомобил от този клас под 200 коня, просто вече стандартите а и теглото на автомобилите са други. Аз и Panamera да си взема, пак ще и сложа ГИ. Не защото съм мизерник, а защото си ценя парите и нямам предразсъдъци.

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Естествено. Защото всички по принцип тук сте свикнали да карате само М3, RS4-ки и всякакви от този род. И ако видите обикновена кола, то за нищо не става.
    Точно за това като излезе Джулия, само QV-та ще накупувате, защото и тя няма да става с някакъв обикновен двигател.
    Не е нужно, базова Джулия бензин е 200 коня и прави 0-100 за 6.6 секунди. Повече от това не ми трябва.

  9. #1164
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Уточнявайте, че става въпрос за цените на БГ пазара. То на мене това ми е ясно де .. ама на некой друг може и да не му е ясно. Иначе Инсигнии в Италия по 4500-5000 еврака има дори 2010. Сега в кво състояние са не е ясно, но е факт от това, което аз съм виждал, че палят, тръгват, спират и завиват

    В БГ нормално 159-ката да държи по-ниска цена - нема да се обесянаваме - на всички ни е ясно що е така.

    Аз лично Инсигнията я харесвам, винаги съм я харесвал и нема да спре да ми харесва. На дъртия такава беше колата преди да си вземе секънд хенд Мергел и я взе чисто нова от Стефанов Мотърс още куги излезна модела - Турър 160 коня кюмур. Изкара си лизинга и я продаде .. не се е оплаквал, ма ми споделя ежедневно дето се вика, че с Мергела нема никва база за сравнение. Както и да е .. помна, че имаше некви драми с амортисьорите дето минаха гаранционно .. мрънкаше и нещо за предните накладки, че бързо свършвали па били много скъпи иначе от към поддръжка аз лично съм я водил 4 пъти в сервиза за обслужване и беха съвсем нормални цени.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #1165
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Че то на BG пазара 159 '2009 има три броя, а Insignia '2009 има 3 страници На запад 159 са на доста по-високи цени. Всички знаем какви бройки 159 се внасят у нас и защо са на тези цени. Моята 159 я взех за 8к и знаех че все нещо няма да и е наред за тия пари. Е не беше едно Сложих 3.5к отгоре и си стана кола.
    На мен лично Инсигнията ми харесва на визия. Красивички са. Виж интерира никак не ми допада.
    Но като видях това и щях да припадна:


    Много добре че са направили пода на багажника равен и дупката голема, ама да се отваря половината задница на колата....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Insignia.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  11. #1166
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Точно така е, всичко без GTA е пълна щета. Вече няма съвременен автомобил от този клас под 200 коня, просто вече стандартите а и теглото на автомобилите са други. Аз и Panamera да си взема, пак ще и сложа ГИ. Не защото съм мизерник, а защото си ценя парите и нямам предразсъдъци.



    Не е нужно, базова Джулия бензин е 200 коня и прави 0-100 за 6.6 секунди. Повече от това не ми трябва.
    Разбира се, че няма автомобил от този клас под 200 коня. Никога не се е правил и никога няма да се направи.
    Страшно голям си. Аз се чудя как така 6.6 са ти достатъчни, за да спринтираш до 100.
    Ако бях на твое място, нямаше да се съглася на нищо над 3.0 до 100. Макс до 3.1 0-100. Това би ми стигало на мен. Всичко друго е пълна щета.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #1167

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Точно така е, всичко без GTA е пълна щета. Вече няма съвременен автомобил от този клас под 200 коня, просто вече стандартите а и теглото на автомобилите са други. Аз и Panamera да си взема, пак ще и сложа ГИ. Не защото съм мизерник, а защото си ценя парите и нямам предразсъдъци.
    Колега, хората които си купуват Панамера, Диабло, Коунтач, Куатропорте и т.н. обикновено са хора с пари, които обичат да се наслаждават на автентичният спортния дух на тези автомобили и нямат финансови притеснения относно цената на горивото, нито пък са пропити от екологични чувства, а още повече пък и предразсъдъци. Само в България можеш да видиш премиум клас рацерия с поставена АГУ. Нарича се "снобизъм".

  13. #1168

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Разбира се, че няма автомобил от този клас под 200 коня. Никога не се е правил и никога няма да се направи.
    Страшно голям си. Аз се чудя как така 6.6 са ти достатъчни, за да спринтираш до 100.
    Ако бях на твое място, нямаше да се съглася на нищо над 3.0 до 100. Макс до 3.1 0-100. Това би ми стигало на мен. Всичко друго е пълна щета.

    Четири години карам спряла кола на предно, нормално е да ми се ще нещо по-така вече. Дизела не е опция за мен, бензин под 200 коня на кола тон и половина не става за стегнато каране по двулентов път. Особено пък при повече хора в колата или багаж. Та това, че са ти смотани критериите за динамика на автомобил си е твой проблем.
    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, хората които си купуват Панамера, Диабло, Коунтач, Куатропорте и т.н. обикновено са хора с пари, които обичат да се наслаждават на автентичният спортния дух на тези автомобили и нямат финансови притеснения относно цената на горивото, нито пък са пропити от екологични чувства, а още повече пък и предразсъдъци. Само в България можеш да видиш премиум клас рацерия с поставена АГУ. Нарича се "снобизъм".
    Аз харесвам колите тип МХ5 и такова бих си го карал с кеф без даже да му засичам разхода. Но за ежедневна кола не виждам какъв е проблема в газта, особено ако е направена кадърно системата.
    Last edited by Doomguy; 07-03-2016 at 16:01.

  14. #1169
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Конкретно:
    Дай средна цена по чуждите сайтове...

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, хората които си купуват Панамера, Диабло, Коунтач, Куатропорте и т.н. обикновено са хора с пари, които обичат да се наслаждават на автентичният спортния дух на тези автомобили и нямат финансови притеснения относно цената на горивото, нито пък са пропити от екологични чувства, а още повече пък и предразсъдъци. Само в България можеш да видиш премиум клас рацерия с поставена АГУ. Нарича се "снобизъм".
    Как нареди панамера с диабло, които нямат нищо общо...
    Искаш да кажеш, че няма милионери, които могат да си купят ферари всеки момент и не си правят сметката за гориво на всекидневният си автомобил ли?
    Ай стига глупости... ако минавам по 200-300км да ден с V12 мерджана ми, кво ми пречи да му сложа газова и с тези пари, които спестявам да ги налея в гаража на порша ми, примерно....
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #1170
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Дай средна цена по чуждите сайтове...


    Как нареди панамера с диабло, които нямат нищо общо...
    Искаш да кажеш, че няма милионери, които могат да си купят ферари всеки момент и не си правят сметката за гориво на всекидневният си автомобил ли?
    Ай стига глупости... ако минавам по 200-300км да ден с V12 мерджана ми, кво ми пречи да му сложа газова и с тези пари, които спестявам да ги налея в гаража на порша ми, примерно....
    Ми няма такива милионери в общи линии, на кинтите от наркотици никой не им търси сметка, харчиш там за пички и мерцедеси не му мислиш много много
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

Page 78 of 109 FirstFirst ... 2868767778798088 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •