Page 54 of 109 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast
Results 796 to 810 of 1626

Thread: Новата Alfa Romeo Giulia - продължение

  1. #796

    Default

    Дето се вика не ми остава много време и гледам да провокирам четящите да споделят повече за Крайслер платформата. Аз знам, че Мазератито си е същото почти с малки разлики. А Алфата е дериват на Мазератито. Е сигурен съм, че ще пръкнат същите Доджове и Крайслери естествено.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #797
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Ясно е, че Тема и 300с са едни и същи ама тва с Джулия си беше празни приказки ...
    И Гиблито е Тема, по тая логическа верига

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Дето се вика не ми остава много време и гледам да провокирам четящите да споделят повече за Крайслер платформата. Аз знам, че Мазератито си е същото почти с малки разлики. А Алфата е дериват на Мазератито. Е сигурен съм, че ще пръкнат същите Доджове и Крайслери естествено.
    По-назад във темата имаше доста дискусия за въпросната платформа, имаше и споделено. Имаше и снимки на гол монокок на Мазерати и Крайслер за сравнение.
    Аз обаче все съм си мислил, че на една платформа можеш да заболтиш разлини окачвания, различни двигатели и доста различни компоненти, плюс че можеш сравнително евтино да я скъсяваш и удължаваш. Но ако тия не ги броим, накрая ше излезе, че колата, която току що би М4 на ринга е всъщност долнопробен Мерцедес очиларка, W211 от 2002
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  3. #798

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    От това, което съм прочел из нета знам, че турбо мотора ще си е Пентастар дериват, мотора за който ти говориш също 6 цилидров (друг) ще се прави в Италия. Както и другите мотори 4 цилиндрови, които към момента вече се правят в Термоли. Рядко пиша празни приказки по сериозни теми. Интересно ми е ти, откъде черпиш информация. Реално всичко за сега е прост Пи Ар и прах в очите за да се избегнат неудобните въпроси. Иначе и аз съм чел, че турбо якия мотор 500+ коня ще е 90 градусов, а примерно друг шестак ще е Пентастар, но да видим. От опита с Алфа нещата винаги после стават такива каквито не трябва.

    http://www.fcagroup.com/en-US/media_...Alfa_Romeo.pdf

    ДА СЕ ПРОЧЕТЕ

    http://www.pentastars.com/engines/future.php

    Ferrari-Maserati-Alfa Romeo Version
    V6 двигателя на Гибли е Пентастар с глава от Ферари с диапазон 300-400кс. Той не се предвижда да се монтира на Алфа! От ~200 до 330 кс ще се използва 4-цил мотор. От 400-510 ще използват 90 гр мотор от Ферари. Същия мотор ще се слага на бъдещото Ферари Дино, но там ще е от порядъка на 600кс. "Стандартното" QV ще е 490кс, а "компетишън пак" ще е 510кс. Платформата на Гибли и Кутропорте е преработена LX платформа на Крайслер. Платформата на Алфа е НОВА! По-лека и най-вече по-евтина. Върху нея ще са базирани всички нови модели на Алфа. От наследник на Жулиета до наследник на 166 + 2 джипа. Нали не си представяш как в/у платформа на Кутропорте има нова Жулиета?! Върху нея ще бъдат и БЪДЕЩИЯ Додж Челенджър и купе/кабриолет Додж Баракуда.

    http://europe.autonews.com/article/2...ay-off-quickly

  4. #799

    Default

    Леле, в какво се е превърнала тая тема...

    Колко от вас ще си купят QV?

    А колко ще я карат с 320 по родните кратери?

    ... 0



  5. #800

    Default

    Това което е писано за пентастар двигателя не съвпада с написаното тук.

    Написали са, че за 2015 година се предвижда да се въведе директно впръскване, а преди това е въведена мултиеър система за двигателя.

    На практика е взето най-доброто от пентастара и италианските двигатели.

    Дали на GIULIA QV e пентастар или ферари предстои да разберем.

  6. #801

    Default

    lamer, благодаря за инфото. Евала.



    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Това което е писано за пентастар двигателя не съвпада с написаното тук.

    Написали са, че за 2015 година се предвижда да се въведе директно впръскване, а преди това е въведена мултиеър система за двигателя.

    На практика е взето най-доброто от пентастара и италианските двигатели.

    Дали на GIULIA QV e пентастар или ферари предстои да разберем.
    Аз от това се опасявам, щото и за 1,9, 2,2 JTS и за 3,2 холдъна така се говореше и накрая мале мале

    Ще видим де. Дано нещата се случат.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #802
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Колко от вас ще си купят QV?
    А колко ще я карат с 320 по родните кратери?
    ... 0
    Ми има във форума колеги, живеят в други страни, може някой да си купи и да я кара с 320 в Германия ве, от къде знаеш
    И даже и да са 0 какво, не можем да си говорим ли?
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  8. #803

    Default

    Новата Алфа Ромео в автоизложението на салона във Франкфурт:http://www.autoblog.com/2015/09/16/2...rankfurt-2015/

    Дерзайте!

  9. #804
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Тук говорят за двигателите, които ще се монтират в колата. Нов двулитров турбо бензин в три версии - 180, 250 и 330 к.с., 2.2 литров турбо дизел - 135, 180 и 210к.с. Ще има и V6 туинтурбо дизел с 340 кончета.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #805
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    24

    Default

    Аз, другари одобрявам. Хубава е колата. Ще си я купя с четирилистна детелина на калника.
    Alfa Romeo 164 super T.SPARK 2.0 1996-ta

  11. #806
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Тук говорят за двигателите, които ще се монтират в колата. Нов двулитров турбо бензин в три версии - 180, 250 и 330 к.с., 2.2 литров турбо дизел - 135, 180 и 210к.с. Ще има и V6 туинтурбо дизел с 340 кончета.

    Дойде ли тоз V6 Турбо дизел тука .. ще се превърне в най-бързия чипосан дизел у назе .. от меднесо разбира се
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #807
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Madnesso имат малко хляб да изядът пред ОЕМ в чипването на италиански кошник !

  13. #808
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Madnesso имат малко хляб да изядът пред ОЕМ в чипването на италиански кошник !

    верно е .. те са у ВАГ клубо предимно ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #809
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default Моето впечатление

    Да споделя моите впечатления от Джулия, която успях да "докопам" на изложението във Франкфурт вчера. Имах удоволствието да я огледам обстойно, като по мое мнение колата е бонбон!! На живо изглежда много, много по-красива според мен. Колелата не изглеждат (чак толкова) изгубени в арките, интериора е превъзходен-аз бях в "Компетиционе" с правилните седалки Мястото на задната седалка е доволно, като за размерите на колата, но имайки предвид междуосието е очаквано. Удобен интериор, всичко изглежда качествено сглобено по мое мнение. Обобщено- изглежда много, много добре. Като забележките ми са тъпи-предния активен лип е супер нисък, но това е разбира се локален проблем, а задния дифузьор е супер пластмасово гаден,особено като за 90 хилки евро... Остава и да е това, което се рекламира на пътя, да пуснат версиите с двоен съединител и задвижване на двата моста и да ми вземат парите Малко снимки, да споделя удоволствието от чудесната и надявам се успешна нова надежда. Качеството е гадно, че хич не съм по фотографиите.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC03661.jpg   DSC03663.jpg   DSC03666.jpg   DSC03667.jpg   DSC03671.jpg  

    DSC03672.jpg   DSC03676.jpg   DSC03678.jpg   DSC03679.jpg   DSC03684.jpg  

    DSC03685.jpg   DSC03687.jpg   DSC03688.jpg   DSC03689.jpg   image-4e9fc13e2a1ca75da2a4e24c7327ebc582e5d2069c6154f24422ca0ab5e8f29b-V.jpg  


  15. #810

    Default

    Quote Originally Posted by me_to_u View Post
    Да споделя моите впечатления от Джулия, която успях да "докопам" на изложението във Франкфурт вчера. Имах удоволствието да я огледам обстойно, като по мое мнение колата е бонбон!! На живо изглежда много, много по-красива според мен. Колелата не изглеждат (чак толкова) изгубени в арките, интериора е превъзходен-аз бях в "Компетиционе" с правилните седалки Мястото на задната седалка е доволно, като за размерите на колата, но имайки предвид междуосието е очаквано. Удобен интериор, всичко изглежда качествено сглобено по мое мнение. Обобщено- изглежда много, много добре. Като забележките ми са тъпи-предния активен лип е супер нисък, но това е разбира се локален проблем, а задния дифузьор е супер пластмасово гаден,особено като за 90 хилки евро... Остава и да е това, което се рекламира на пътя, да пуснат версиите с двоен съединител и задвижване на двата моста и да ми вземат парите Малко снимки, да споделя удоволствието от чудесната и надявам се успешна нова надежда. Качеството е гадно, че хич не съм по фотографиите.
    ИзрУд е тая кола. Колко повече я гледам толко по ми аресва
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 54 of 109 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •