Page 104 of 109 FirstFirst ... 45494102103104105106 ... LastLast
Results 1,546 to 1,560 of 1626

Thread: Новата Alfa Romeo Giulia - продължение

  1. #1546
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Хора всякакви. И аз бих взел бензина разбира се, ама това са си наши теории.

  2. #1547

    Default

    Има хора които ще си купят дизела.За по-големи разстояния.

    Разликата не е голяма в цената на горивото, но има хора които по два пъти в месеца или всяка седмица пътуват по 200-280-350 км в едната посока да си видят децата.

    Лично съм чел за 159-ката в английски форум, един англичанин казваше, че мног иска 1.75 tbi, но е купил 1.9 jtdm заради това, че всяка седмица ходи да види децата си на 280км разстояние в едната посока, плаща издръжка, трябва да има пари и през седмицата да си ходи до работно място, да си заплати ток, храна и т.н.

    Иначе и аз съм за 280 коня бензин, а най-вече за 507 коня бенз.

    Ама това съм си аз.

    Отделно не бих сменил 5 цилиндрова дизелова 159-ка за 4 цилиндрова дизелова Джулия, или поне такава "смяна" ми се струва изключително нелепа.

    Така или иначе сме в края на една ера на истинските автомобили, на мириса на бензин и Джулията ще е от последните истински автомобили и точно затова най-правилният избор е 507(или 510- не зная точно колко е) коня.Всичко останало е компромис, защото след нея идват електрокарчетата ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #1548

    Default

    Mдаа, и тва го има.
    Аз дизел не съм се засилил да си купувам, но малко ме е яд сякаш, че в Джулията не е петак.

    4цил дизел е най-обикновеното нещо в автомобилния свят, всяко пежо и рено имат някое 1.9/2.0 хди да трака, да гори 5/100 и да те рита в гърба с някакви измислени нютони и да си мислиш че върви....

    Но петака е друго, звука, вибрациите са други дори, много по-премиум се усеща.
    А нали затова си купуваме алфи. Щото са нещо по-различно, ексклузивно, има тръпка, емоция... Обикновен 4 цил дизел не се вписва в тая картинка.

    Трябваше да е петак...

  4. #1549
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Абе всеки си преценява сам за себе си , какво ще му върши най-добра работа .. Но лично мое мнение .. Тази кола най и тича бенза .. Даже бих казал че всичко освен QVто е компромис
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  5. #1550
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    +1 .. купуваш си Егати и колата с дизел и то 180 коня .. зимаш или Велосето или QV-то ..

    За тези които ще кажат бенза по скъп .. ее дал си 30 евра за кола , не вярвам да нямаш още 5 за бенза и т.н
    Е, че то Велочето си е и дизел бре.
    И това дали ги имаш или не парите не означава, че не трябва да си правиш сметката.

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Отделно не бих сменил 5 цилиндрова дизелова 159-ка за 4 цилиндрова дизелова Джулия, или поне такава "смяна" ми се струва изключително нелепа.
    И какво му е на този петак сложен в 159-ка? Харчи като ненормален, върви също толкова зле, само където на звук го докарва, горе долу.
    Все едно да си вземеш 150кс дизел в Джулия, само където ще даваш приблизително половината пари за гориво. Аз лично не виждам една причина да ме накара да остана на 2.4-ка.

    п.п. Да видим как ще продължи тая Джулия, че започва с лек фалстарт. За сега около 15к бройки за една година, като 159-ката, която не се хвалеше с някакви продажби, първата година направи почти 3 пъти повече продажби. Ама нормално де, с тая цена...
    Last edited by BO; 07-06-2017 at 01:08.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #1551
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Какво и е на цената? Цената е близка до тази на преките и конкуренти, които Джулия видимо превъзхожда и това не е само мое мнение, а и на доста голяма част от автомобилните критици, журналисти и т.н.

  7. #1552
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Дали превъзхожда или не конкурентите мисля, че няма смисъл да навлизаме в тази дискусия.
    Ама ако си новобранец на един пазар, за да привлечеш клиенти от вече утвърдени играчи на пазара, цената трябва да е доста привлекателна, първоначално.
    Това се учи още във втори курс по икономика, ако имаш някакви познания.
    Ако не, то се радваш на интерес, но без идея да навлизаш на пазара и да взимаш някакъв пай от от него.
    Отделно, че само като видиш, че бензиновия двигател започва от 200 коня, а данъчните основи разчиташ да ги бориш с дизелови предложения, на които се налагат в момента доста ограничения в тази насока, това си е чисто показателно изразено и в продажбите до този момент.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #1553
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Цената си е доста привлекателна и примамлива ... , и изгодна .. , но става въпрос за цена по "белите" държави. Тук при нас са с по 20 бона отгоре цените на въпросния модел. .. Не случайно постнах линк към обява на дизелова нова Суперка - аналогична в представителство в Германия с отстъпка слиза под 60 хиляди лв - уравнено от евро и това го казвам и твърдя щото съм го видял с очите си. Жалко, че не съобразих да снимам и офертата.

    Ето и цена за 200 коньова бензин - автомат

    http://www.fever-auto.de/auto-alfa-r...a-x__17756.php

    Дилъра дава бонус 7,769 Евра ... и цената слиза под 60 хиляди лева. И такива оферти има още една камара ..
    Ама Ауто Италия 15 бона бонус ще направят ли !?

    Ама то нормално - ние в БГ сме по-заможни от германците
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #1554

    Default

    АутоИталия са по бедни от италианският дилър и затова бонуси не правят/дават отстъпки
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #1555
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Това с немските оферти изглежда доста интересно. Аз лично съм се насочил към 2.0 турбо бензин Veloce, 280 коня. Ако беше шестак, доста щеше да надделее над финансовата част, която ме спира за момента
    А и като звук щеше да е по-хубава, ама...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  11. #1556
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Има един шестак, с детелинка е и пише едни букви дето трудно се четат - куадриформаджио ли беше ???? А... и звукът му бил хубав!!! Ха ха
    Last edited by m1lk4; 10-06-2017 at 18:08.
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  12. #1557
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dogeWarrior View Post
    Това с немските оферти изглежда доста интересно. Аз лично съм се насочил към 2.0 турбо бензин Veloce, 280 коня. Ако беше шестак, доста щеше да надделее над финансовата част, която ме спира за момента
    А и като звук щеше да е по-хубава, ама...
    Карах 2 пъти въпросната версия, много е приятна, ма разхода си е твърдо 10+, при това при средна скорост по трип 60 - 65 км/ч. Дизел 180 к.с. е на 6,8/100 градско в София, изводът се налага от само себе си... Скоро ще се обзавеждам с 2,2 дизел, 210 к.с. Q4 Велоче, та ще мога да споделя данни за разхода. При моите 40 000 км/годишно бензиновата просто не е вариант.

    ---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

    п.п. И от Ауто Италия можете да си вземете евтина Джулия, но ще е ръчка, задно, платнени седалки и прочее... Хубавото оборудване си се заплаща допълнително, както при немците - тва е.

    ---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:29 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post

    Дилъра дава бонус 7,769 Евра ... и цената слиза под 60 хиляди лева. И такива оферти има още една камара ..
    Ама Ауто Италия 15 бона бонус ще направят ли !?

    Ама то нормално - ние в БГ сме по-заможни от германците
    На мен ми дадоха около 7 000 лв. отстъпка, не е лошо предвид оборудването.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #1558
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Каква е окончателната цена тогава ?
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #1559
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Каква е окончателната цена тогава ?
    От 98 на 91 к.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #1560
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    От 98 на 91 к.
    За Ауто Италия ли става въпрос? Иначе честито за колата
    Аз правя около 10-12к годишно, така че не мисля, че има смисъл от дизел. В момента съм със 159 1.9 и при текущата ситуация бих заложил на бензин за следващата.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

Page 104 of 109 FirstFirst ... 45494102103104105106 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •