Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Проблем с горене на масло на Alfa 147

  1. #16
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Може да ти прозвучи странно доливай и карай докато спре а това няма да е толкова скоро ремонта за който говорят по горе e чудесен но скъп a как ще си свършат работата не е ясно.Надали ще караш колата още 7-8 години за да правиш инвестицията и главоболията.Намери си от някаъде наливен Carlub цената му е много добра качеството също.Доливай и си свиркай.

    Никой мъж неси признава че колата му гори масло и че не му става патлака
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  2. #17
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Нека се изкажа и аз по темата.Значи ако има само запекъл маслен сегмент колата ще има компресия,но пак ще си гори масло.Но щом главата е била крива прегряването е било голямо и от там може да са изгорели гумичките на клапаните и ако не са сменяни може да се окаже и от тях,но това е доста голям разход да е само от гумичките.Ремонта е доста скъпичък може и 800лв. да не ти стигнат.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Forza View Post
    Благодаря на всички за отговорите! Проблема е че всеки майстор казва сигменти но не веднъж се е случвало на приятели да им ги сменят и да не е от тях неразполагам с пари да ги дам на вятъра, а продажбата на колата не е решение защото нямам пари да доплатя а за тези пари които ще взема от алфата ще взема същия кошник че може и да е по-зле като цяло непредполагах че проблема може да е толкова сложен но явно е
    Като се сменят сегменти без да има шлайф на цилиндрите пак ще гори понеже циллиндъра вече е на елипса а сегмента не се е сработил.А шлайфа на цилиндрите върви с нови бутала.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Като се сменят сегменти без да има шлайф на цилиндрите пак ще гори понеже циллиндъра вече е на елипса а сегмента не се е сработил.А шлайфа на цилиндрите върви с нови бутала.
    Не е задължитено.
    Не е задължително и да има елипса.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Щом казваш....нямам желание да споря.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #21

    Default

    1500km само градско от последното доливане - не е мръднало грам на щеката. Изляза ли извънградско на по-далеч и почва да го яде.
    Last edited by acho_; 07-12-2014 at 00:32.



  7. #22
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Здравейте колеги вчера отвориха двигателя на Алфата има надраскан колянов вал, крив блок и заминали сигменти колата е била прегрявана явно така съм я купил. Искат ми над 1000 лв за ремонти части труд, чудя се какво да правя със сигурност няма да ремонтирам или ще я махам или ми се иска да си купя друг двигател втора употреба но нито знам от къде нито зням дали и той няма да му има нещо приемам всякъкви мнения и съвети. Колкото и да се кефя на алфа ромео и в частност на този модел май трябва да се разделим с марката завинаги
    Last edited by Forza; 22-12-2014 at 13:31.

  8. #23
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    ако не ти се дават парички - сменяй мотора, ако си го направиш сам ще я караш с години, прецени си според ресурса на колата, ако си набил пари в нея , ако е читава - прави си я , ако е взела-дала ... зарязвай я
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  9. #24
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Търся си двигател колеги но немога да намеря намирам някакви ама в автоморгите нямат идея на колко хиляди километра са а повечето дори ме лъжат само и само да го купя а един ми вика перфектен е само на 200 000 км чудо май ще я давам за скраб макар че е супер запазена алфата просто тва дето се случи с двигателя може да ме накара никога повече да не карам алфа.......

  10. #25

    Default

    Едва ли ще намериш някъде на реални километри. Просто трябва да го види някой който разбира.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by Forza View Post
    може да ме накара никога повече да не карам алфа.......
    това може да се случи с коя да е марка
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Forza View Post
    Търся си двигател колеги но немога да намеря намирам някакви ама в автоморгите нямат идея на колко хиляди километра са а повечето дори ме лъжат само и само да го купя а един ми вика перфектен е само на 200 000 км чудо май ще я давам за скраб макар че е супер запазена алфата просто тва дето се случи с двигателя може да ме накара никога повече да не карам алфа.......
    "Перфектен" и "само на 200К" не са непременно противоречиви понятия. Всичко зависи от това, как е каран и стопанисван мотора.

    Да вземеш мотор от морга на сляпо си е голяма лотария.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Защо не ме послуша да си доливаш и караш а влезна в големят филм какво като ти гори масло нали върви и e запзаена.Събирай мотора наливай това:
    http://www.xadoshop.bg/bg/products/x...stage-p21.html
    и карай докато спре и както ти казах по горе това няма да скоро няма никаква гаранция ако се отървеш от тази че няма да налетиш пак на проблемна дори и друга марка несе разочаровай никой неказва колко се е прецакъл всеки хвали неговото колко е убаво.Мислиш че онези от Бавария,Инголщад или Японците са по добре и те са трагедия даже по голяма понеже са предпочитани повече заради името си
    Last edited by fakirastanly; 26-12-2014 at 19:54.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  14. #29
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    моята е взех на реално 84к и все още по нея е всичко оригинално... но почва да тропа и започвам да сменям малко по малко... ест. след 2 год каране в Б-я

  15. #30
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    "Перфектен" и "само на 200К" не са непременно противоречиви понятия. Всичко зависи от това, как е каран и стопанисван мотора.

    Да вземеш мотор от морга на сляпо си е голяма лотария.
    аз ако намеря кола на 12 години на 200к , веднага бих я купил, ама 200к не на километража , а истински
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •