Results 1 to 8 of 8

Thread: Амортисьори за Алфа Ромео 147 1.9ЖТД

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default Амортисьори за Алфа Ромео 147 1.9ЖТД

    Здравейте колеги, вчера видях че заден десен амортисьор е изпуснал масло и малко се усеща на пътя....въпроса ми е така и така трябва да сменям дали това би подобрило колата http://www.ebay.es/itm/ALFA-ROMEO-14...cd41954&_uhb=1 , или да си сменя задните и да не се занимавам. И някакви предложения за марка по сносни?

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Можеш да купиш монро рефлекс, те са по-твърдички и ще се подобри стабилността.
    А може и да ги комбинираш с про кит пружини.

    Тия на линка, кой ги знае , каква марка са.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Значи по-добрия вариант е нощо такова.....http://www.ebay.es/itm/KIT-4-AMMORTI...81e6e87&_uhb=1 ,но със старите пружини ще стане ли или и тях да сменям?

  4. #4
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Стават, возията става една идея по-твърда.
    Ако разликата ти дойде малко - 4 айбаха за 100лв и я сваляш с 30мм и оттам идва и стабилността.

  5. #5

    Default

    Значи аз съм с Айбах пружини и стокови амортисьори и не съм много доволен. В завои стои добре, но явно пружините си искат и спортни амортисьори, защото по разни неравности е много кашкавалена и колата не знае накъде да хване.

    И си помисли дали изобщо искаш да я втвърдяваш. Единствено ако имаш някакви топ-джанти я втвърдявай и смъквай, защото не знам как е стокова 147-ца, но аз дори само с пружини миналия уикенд ми изпадаха пломбите на Хемус. Колата грам не става за извънградско и язък за хубавия разход извън града.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  6. #6
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Значи аз съм с Айбах пружини и стокови амортисьори и не съм много доволен. В завои стои добре, но явно пружините си искат и спортни амортисьори, защото по разни неравности е много кашкавалена и колата не знае накъде да хване.

    И си помисли дали изобщо искаш да я втвърдяваш. Единствено ако имаш някакви топ-джанти я втвърдявай и смъквай, защото не знам как е стокова 147-ца, но аз дори само с пружини миналия уикенд ми изпадаха пломбите на Хемус. Колата грам не става за извънградско и язък за хубавия разход извън града.
    на Хемус , като минаваш топлинните фуги на виадуктите все едно караш през полето, миналата седмица имаше коли с пукнати гуми и в двете посоки
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  7. #7
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Много хора се заблуждават, че само с пружини стават работите.
    До автора на темата : вземи си комплект нормални амортисьори и си караи.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #8

    Default

    ^^^ Това е най-добрия вариант. Не забравяй, че едни чисто нови амортисьори ще бъдат по-твърди от тези, с които си сега, защото са уморени и са умекнали с времето. И може би просто чисто нови амортисьори е това, което търсиш.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •