Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Смяна на съединител ,но хърка назадна

  1. #1
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default Смяна на съединител ,но хърка на задна

    Здравейте колеги смениха ми съединитела и лагер помпата ,но като я взех колата на задна като превклучвам хърка.
    Моя майстор каза че имало въздух и той със времето ще излезе сам и ще отихне.
    Вече минаха 3 дни ,но няма промяна .
    Особеното е че ,като се раздвижи с помпане и каране се оправя и като истине пак почва да хърка.
    Моля за помощ как ще се оправи това.
    Съединитела е Валео.
    Last edited by alfon156; 06-09-2014 at 22:19.

  2. #2

    Default

    Като има въздух защо не я е обезвъздушил? Все пак си плащаш за качествено свършена работа, не да го черпиш.

  3. #3
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Май нямало как да го изкара. И сега се моля да излезе въздоха като карам

  4. #4

    Default

    Има как, на мен един път ми потъна съединителя и до там беше, но не го обезвъздушавах аз.

    Писано е във форума-> цък!

  5. #5
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    и той със времето ще излезе сам и ще отихне.
    Що не му каза, че ще му платиш труда когато утихне !!!!!
    Само няма да се оправи, потърси си компетентна помощ !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #6
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Май нямало как да го изкара. И сега се моля да излезе въздоха като карам
    Би трябвало да можеш и сам да си го обезвъздушиш. Погледни под акумулатора където ти е скоростната кутия. На нея трябва да има едно малко "прозорче", в което влиза маркучето на хидравликата за съед. Ако имаш цилиндърче като на спирачен апарат за обезвъздушаване е лесно.
    В раздела с важните теми за 156 има тема"Смяна на помпа на педала на съединитела" в края на която съм описал как се прави.
    Дано съм успял да ти помогна
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Здравейте колеги смениха ми съединитела и лагер помпата ,но като я взех колата на задна като превклучвам хърка.
    Моя майстор каза че имало въздух и той със времето ще излезе сам и ще отихне.
    Вече минаха 3 дни ,но няма промяна .
    Особеното е че ,като се раздвижи с помпане и каране се оправя и като истине пак почва да хърка.
    Моля за помощ как ще се оправи това.
    Съединитела е Валео.
    С времето единственото, което ще стане е, че няма вече как да си потърсиш рекламацията. Що си вземате колите направени наполовина, вие наполовина ли плащате? Обезвъздушава се като спирачки - помпиш педала и един пуска отпред - плавно и поне 10-на пъти.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8

    Default

    Смени си майстора, че недай се боже следващия път да не ти сложи масло в двигателя и да ти кажи "то с времето ще утихне, завинаги" големи мизерници има и мързели. Сега по темата: моята беше така със задната след обезвъздушаване всичко заспа. Отивай му носи колата на този псевдо майстор да си оправя колата или да ти върне част от парите!!! Да се научат най-накрая.

  9. #9

    Default

    На времето и на мен ми смениха една от помпите на съединителя, и аз доволен се прибирам в къщи. На другия ден имах път и като се качих в колата забелязах как педала е на пода. Обаждам се на майстора и ония вика "Помпи и ще се вдигне, въздуха ще избяга сам". После през целия път се налагаше на половин час да отбивам и да помпя педала, за да се вдигне от пода. В крайна сметка ходих пак и махнахме въздуха от системата, ама на мен ми е интересно от къде точно ще избяга тоя въздух, като това е затворена система.

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Оттам където се налива, обаче не се получава от само се бе си.Просто ги мързи...идеята е че въздуха е по лек от течността и ще изплува в казанчето ма как ще мине през гумичките в помпата не е ясно.Може да му го демонстрираш с маркуче от медицинска система как мехурчето си стои и не изплува.Повърхностното напрежение между мехурчето и стените на тръбичката е по-голямо от подемната сила на мехурчето.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Колеги проблема ми си остана ходих да обезвъздуши съединитела майстора ми .
    Проблема продължава - хърка на задна като се постопли колата от каране изчезва понякога. Не знам какво да я правим. Моля за идеи ((((((((

  12. #12
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Да не са те оставили без масло в скоростите, или да са ти преплели жилата при монтирането...
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  13. #13
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Колеги като отворих капачето на казанчето за доливане на масло към спирачната система има един бял пуплавак и забелязах че във маслото има утайка като сив метален прах.Това нормално ли е след смяна на съединителя и възможно ли е това да е причина за трудното включване на задна скорост? Ако трябва да се сменя маслото какво е?

  14. #14
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Колеги като отворих капачето на казанчето за доливане на масло към спирачната система има един бял пуплавак и забелязах че във маслото има утайка като сив метален прах.Това нормално ли е след смяна на съединителя и възможно ли е това да е причина за трудното включване на задна скорост? Ако трябва да се сменя маслото какво е?
    Ако феродовия диск е малко по-дебел от колкото трябва,известно време ще включва задна по-трудно и ще прехърква.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  15. #15
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Дано да си прав колега ,че се изръсих 600 лв. за съединител ,лагер помпа и труд и накрая скоростите не включват леко - най вече задната.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •