Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Мнение за Alfa romeo 156 1.9 jtd

  1. #1

    Default Мнение за Alfa romeo 156 1.9 jtd

    Здравейте, мисля да ставам млад шофьор, но се двоумя между 2 коли. Едната е тази http://www.cars.bg/c619508 , но ме притеснява, че свети лампата за аербега, лампата за подгреващите свещи и някаква друга, която незнам каква е. Знам, че когато е запален двигателя не трябва да светят. Другата кола е тази http://www.cars.bg/c805825 , но и тя ме притеснява, защото лампата на аербега свети постоянно и то червено, а при първата е жълто. Изчетох доста за тази кола и за тези лампи, но не нога да намеря отговор. Според вас заслужават ли си.

  2. #2
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Може да помолиш някой колега да дойде с теб и да ти помогне с преглед на колата и диагностика, също в платените обяви има телефоните на сервизи,където може да си запазиш час и да ти огледат колата. Лампата на еърбега може да свети от много работи. Като почнеш от гръмнала възглвница, лоша връзка по буксите на възглавниците, до изгоряла централа. А лампата на свещите може да е от изгоряла свещ или свещи , реле и т.н.. Иначе добре си се ориентирал към ЖТД мотора. Доста е здрав и безпроблемен и същевременно икономичен. Този със 105 коня е с евтина турбина и без променлива геометрия , което е още по-добре , но за сметка на вървежа. Гледай да не трака маховика и да не свири турбото, другото е евтино.Също в раздела ПРОДАВА има доста форумни коли, може да си намериш кола с регистрация и платени данъци,застраховки и т.н. и сменени доста части на добра цена.
    Last edited by zaryto; 03-09-2014 at 01:33.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  3. #3

    Default

    Мерси много. Утре ще ходя да видя и двете коли но мисля да се насоча към втората, ако наистина е обслужена и платено всичко ще е перфектно. За лампата на аербега на втората кола ще има ли някакъв проблем, ако се кара така и по късно да я оправя. Мисля че втората кола ще ми излезне по-добре, ако наистина е обслужена, а пък я дават и с комплект зимни гуми. За първата ми се струва, че не е много добре с тези грешки, може да излезнат и повече от една свещ може и лере както каза и т.н.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма никакъв проблем да се кара с проблем по ербега. Желателно е, разбира се да се оправи при първа възможност.
    При положение, че не се знае на какво точно се дължи алармата, аз бих изключил буксата на централата докато не открия и не отстраня проблема, тъй като има някаква макар и минимална вероятност да се отвори някоя възглавница по грешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Благодаря много. Значи сега забелязвам, че на втората кола над аербега има и някаква друга лампа, която пак свети червено, тя за какво е.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iliqn4o View Post
    Благодаря много. Значи сега забелязвам, че на втората кола над аербега има и някаква друга лампа, която пак свети червено, тя за какво е.
    Ако имаш впредвид тази от снимката, тя не свети в червено а в жълто-оранжево и е за проблем с ABS - а.
    Ако е така, това може да е по-сериозен проблем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Ами аз не говора за снимката от първата обява, а за снимката от врората обява, зелената алфа там аербега е червен.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Че и аз за това говоря.

    За това ли става въпрос?



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Да извинявай не съм погледнал внимателно, защото съм и от телефон. Тази значи тук проблема може да е по сложен, може ли да е от износени накладки.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е от износени накладки. Може да всичко, като се започне от изгорял бушон за ABS-а и сe стигне до повредена централа.
    Докато не се направи диагностика на ABS централата, само може да се предполага.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    На първата даже ми прави впечатление че при запален мотор свети и лампата за подгряването!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  12. #12
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Iliqn4o View Post
    Според вас заслужават ли си.
    Направо ще ти кажа, че от тоя край и котка не бих взел. Внимавай много.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  13. #13
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    и на мен ми светеше лампата за АБС и като смених накладките се оправи най добре варви с някой който разбира не отивай сам
    алфа ромео 156 тс

  14. #14
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    квото и да земеш, от където и да земеш , ще ти трябват поне още 1000 лева минимум за да почнеш да караш
    JTDm 170+

  15. #15
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by Iliqn4o View Post
    Мерси много. Утре ще ходя да видя и двете коли но мисля да се насоча към втората, ако наистина е обслужена и платено всичко ще е перфектно. За лампата на аербега на втората кола ще има ли някакъв проблем, ако се кара така и по късно да я оправя. Мисля че втората кола ще ми излезне по-добре, ако наистина е обслужена, а пък я дават и с комплект зимни гуми. За първата ми се струва, че не е много добре с тези грешки, може да излезнат и повече от една свещ може и лере както каза и т.н.
    Малко късно, но надявам се навреме... Като ходиш до Мездра, свържи се с колегата tonov. Той живее в Мездра. Човекът е мноооого в час. Аз от него взех моята 56-ца и всичко при нея е на 6++
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •