Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: метално звънтене в двигателя

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default метално звънтене в двигателя

    Здравейте колеги,трети ден ровя във форума и не откривам такава тема,а първо искам да чуя вашиите мнения и чак тогава при "майстор"! Та така от двигателя де чува странен метален звук,не е този мекия нежния звук на дизелов мотор а към него има и един странен метален звук! Колата е 2.4 JTD,136к.с.,този звук е от самото палене до изгасването на мотора и върви еднакво с работата на двигателя,в смисъл като подам газ той се засилва с и е еднакъв с изфорсирания двигател! Никъде нищо не свети,грешки няма,не пуши,мощност има ,но го има и това постоянно звънтене което пак казвам е в синхрон с оборотите на двигателя,и мамка му чува се отвсякъде! Звука е еднакъв при студен и при загрят мотор! Благодаря ви предварително.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2

    Default

    Може би обтегача на пистовия.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:40.

  4. #4

    Default

    Свали пистовия ремък, запали и се ослушай пак.
    Или е маслената помпа. На някои им издава звуци
    Last edited by lordliness; 08-09-2014 at 10:51.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:41.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Цитирал си моя пост, но сигурно това е към колегата - при моята кола всичко е ОК, поне засега.
    дано не се разваля скоро
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:41.

  8. #8
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ами тои този звук се появи след като смених стартера и алтернатора
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Ами тои този звук се появи след като смених стартера и алтернатора
    Да не е от алтернатора, свали пистовия да елиминираш всичко по него и пак пиши.
    Не ми се вярва стартера да стърже по маховика.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Локализирай го с ухо от къде идва при мене така стържеше лагер на алтернатора.
    Алфа 166 2.4 JTD

  11. #11
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Ами той стартера е от 140 коня и нещо третия болт не припасна та нищо чудно и това да е! Този стартер беше различен,беше по малък от моя! Два дена седя в коша с ухо залепено за двигателя,и имам чувството че това звънтене вече идва от всякъде! В началото звънтенето идваше отдолу отляво и отдясно,но като махнах декоративната пластмаса отгоре и те тоо метален звук идва вече от всички страни,и нали Ви казвам Той(звукът),е като втори звук на двигателя,даваш газ и той започва по-бързо отнемаш газта и той забавя,просто си представете звука на работещия двигател и до него едно към едно същия звук но много по-звънлив и метален!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Ами той стартера е от 140 коня и нещо третия болт не припасна та нищо чудно и това да е! Този стартер беше различен,беше по малък от моя! Два дена седя в коша с ухо залепено за двигателя,и имам чувството че това звънтене вече идва от всякъде! В началото звънтенето идваше отдолу отляво и отдясно,но като махнах декоративната пластмаса отгоре и те тоо метален звук идва вече от всички страни,и нали Ви казвам Той(звукът),е като втори звук на двигателя,даваш газ и той започва по-бързо отнемаш газта и той забавя,просто си представете звука на работещия двигател и до него едно към едно същия звук но много по-звънлив и метален!
    Ами без да се сърдиш, ма защо сложи от 140 коня стартер ? От 136 коня стартери бол.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Защото този беше в града,а трябваше вече да пътувам,а и "майстора" първоначално каза че нямало разлика и колко такива бил сменил,а накрая се оказа като му го занесох че не ставал,и че за да се смени трябвало да свали половината предница,и аз изкарах колата от "сервиза",и сменихме стартера пред блока без да сваляме каквото и да било ,за 30 мин.,всичко беше готово и тръгнах на път с колата,та това е историята,а и "майстора"каза че ще му трябват два дни за тази процедура!

    ---------- Post added at 08:31 ---------- Previous post was at 08:26 ----------

    Лошото е че съм на работа от 9 до7ч. вечерта и събота включително,та ми остава една неделя,и то тогава никой и нищо не работи,та за това питам защотов неделя ще набарам някой"майстор"който с удоволствие ще ми каже да сменя още веднъж половината кола,както предишния и по-предния"майстор"
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  14. #14
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Защото този беше в града,а трябваше вече да пътувам,а и "майстора" първоначално каза че нямало разлика и колко такива бил сменил,а накрая се оказа като му го занесох че не ставал,и че за да се смени трябвало да свали половината предница,и аз изкарах колата от "сервиза",и сменихме стартера пред блока без да сваляме каквото и да било ,за 30 мин.,всичко беше готово и тръгнах на път с колата,та това е историята,а и "майстора"каза че ще му трябват два дни за тази процедура!

    ---------- Post added at 08:31 ---------- Previous post was at 08:26 ----------

    Лошото е че съм на работа от 9 до7ч. вечерта и събота включително,та ми остава една неделя,и то тогава никой и нищо не работи,та за това питам защотов неделя ще набарам някой"майстор"който с удоволствие ще ми каже да сменя още веднъж половината кола,както предишния и по-предния"майстор"

    За още 30 минути, поялник и четки за 5 лева можеше да си ремонтираш твоя и да не влизаш в приключения.

    п.п. Внимавайте какви четкодържатели си купувате, че заради "Косер" го свалях 3 пъти в рамките на 1 година.

    30 минути за мен са много за сваляне на стартер дори при топъл автомобил. Така съм се специализирал по неволя...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  15. #15
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Евала братле,ма мен ме стреснаха че ремонта щял да ми излезе по-скъпо от стартера който намерих,иначе за свалянето няма проблем,между другото алтернатора който уж не бачкаше е в перфектно състояние! А" майстора " ми каза,че лагера бил разбит и само не бил запекъл,а накрая се оказа необтегнат ремък,алтернатора няма луфтове,не вие и си е супер,то така е с повечето неща които "майстора"ме накара да взема ,че уж проблемите били от там,и сега незнам какво да предприема,че да разбера аджаба-верига ли е стартер ли бие в маховика,и т.н. Май ще се прави една екскурзия до София при bobo за да знам поне че сервиза е на почит и уважение и че няма да се сменят много излишни неща
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •