Results 1 to 5 of 5

Thread: Alfetta в Добрич

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    98

    Default Alfetta в Добрич

    Здравейте колеги,

    Искам да споделя впечатления от една Алфета, която ходих да гледам в Добрич. Поради липса на време и място за съхранение се отказах от нея, но според мен определено си заслужава да се направи.
    Колата се продава и дори е пусната тук във форума и можете да и видите снимки.
    Тя е на колега от форума с ник Ts iliev, който за съжаление е починал миналата година. Поради тази причина роднините му не знаят много подробности за колата, тъй като той се е занимавал с нея.
    Автомобилът е с 2 литров двигател с инжекцион и е комплектен. Интериора с изключение на тавана е много запазен и няма забележки. Купето има ръжда в задната част около багажника и в долната част на задните калници. Имаше и малко ръжда по пода на багажника. Пода на пасажера до водача има дупка там, където се слага крика. Останалите дъна бяха здрави.
    Сложихме акумулатор - двигателя върти без проблеми и контролните лампи по таблото светнаха. Не можахме да запалим колата, но поне върти без проблем. Може и бензин да е нямала достатъчно, липсваше и един датчик, разположен отпред от пасажерската страна долу, в който влиза букса с два кабела.
    Интересното е, че към автомобила има много резервни части - един двигател, две скоростни кутии, един заден мост, фарове, решетка, седалки, капаци, врати и калници - човекът е бил купил още една Алфета, която е разглобил до голо купе за части.
    Колата е бракувана и трябва да мине Технотест, но хората имат всички документи, за да могат да я прехвърлят нотариално.
    В обявата е записана цена от 2500 лева, но след разговор с бащата на починалия колега го убедих, че реалната цена е не повече 1500 лева, така че на тази цена или близка до нея могат да се вземат и колата и частите. Лошото е, че ако все пак до няколко месеца не се намери купувач е много възможно всичко да отиде на вторични суровини.
    Ето и линк към обявата във форума с малко снимки
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=85989

    Преди време помогнах на колега от форума да вземе една хубава Жулиета, която щяха да връщат на вторични.
    Ще се радвам ако помогна и за спасяването на тази Алфета.
    Поздрави
    Петър

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Колата изглежда изключително добре на фона на всичките гробници, които се продават у нас.

    Комплектна е.
    Аз съм готов да съдействам с части тъй като знам къде има два донора в случай, че се наложи.

    Технотеста не е никакъв проблем стига колата да има спирачки, колани и да не се виждат дупки в ламарината.
    Цените също не са високи (около 200 лева по спомен).

    Дано се намери човек с желание и пари.

    Задният панел, между стоповете, гние много лошо на всички Алфети. На тази изглежда в съвсем начален стадий на гниене.

    Да добавя само, че тази Алфета е от най-младежки изглеждащите седани на Алфа през 80тте.
    С тези 4 кръгли фара изглежда далеч по-специална от доста по-бабешките (на външен вид) версии с правоъгълни фарове.

    В крайна сметка малко хора виждат през цивилната униформа на семеен седан спортната техника, която е заложена отдолу.

    Нейното окачване е изпреварило времето си и колата е чисто удоволствие за шофиране, стига да е изправно. Още един огромен + на 116та серия спрямо бленуваната от цял свят 105та серия е рейката вместо старата кормилна кутия.

    Аз като си купувах стара кола исках да карам стара кола, а то се оказа, че си купих Алфетта, която се кара като съвременен автомобил.

    Пиша го този ферман понеже ми се иска аз да я взема тази Алфета, но нямам възможност в момента хеххе

    Дано някой се похвали скоро!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3

    Default

    Митак, сега е момента за една семейна Алфа с четири врати и червена на цвят
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  4. #4
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Да кажа и аз нещо за тази кола?

    Алфетата е с инжекциона от моята Алфета. 2006-та Цецо купи моята черна Алфета "Quadrifoglio oro" и я закара на ход до Добрич, след което я разглоби за да направи неговата. До последно си спомням, че имаше разни проблеми с датчици, помпи и ... незнам какво. Нещата може и да са оправени.
    Истината е, че се разполага с доста части за колата (аз лично му напълних багажника с части, когато я купи), но незнам какво е останало.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  5. #5

    Default

    Лека му пръст на Цецо , жалко е човек да научи такава новина за познат За да запали тази кола съм провел доста телефонни разговори с него и по спомени му пратих работещо ЕКУ . Наистина бабата изглежда в доста добро здраве и би било добре да попадне в някой фен !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •