Results 1 to 6 of 6

Thread: Монтаж на CD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default Монтаж на CD

    Здравейте!
    Закупих си афтърмаркет CD player (Blaupunkt Toronto 420BT, който използва същият ISO connector като при фабричното CD) и имам малък проблем със свързването му. Постарах се да прочета всичко по въпроса във форума и намерих доста сходна тема, но е заключена и не мога да задам въпроса си там: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=%ED%EE%E2%EE

    Проблема е, че въпреки идентичните конектори след свързването плеъра не тръгна изобщо. За входа на новото CD всичко е ясно, има си и схема (снимка). При фабричното CD (Blaupunkt Alfa 937) обаче, свърването е малко странно (няма схема). Пиновете с "+" ( 7 ) и "-" ( 8 ) са си на мястото, но останалите три кабела са на позиции 1, 3 и 5, а аз нямам нито автоматична антена нито буфер... ясно е, че са за осветлението и още нещо, но не знам какви са точно. Нито един от тях не е червен (евентуално постоянен плюс). Въпроса ми как да разбера за какво са, за да знам къде да ги преместя в ISO конектора.

    Имам и друг въпрос свързан с визуализацията на слушаното радио или номер на песен от диска върху екрана на борд компютъра. От къде точно се предава този сигнал и възможно ли е моето ново CD да върши тази работа?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG1068.jpg   IMAG1073.jpg   IMAG1075.jpg  

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Схема на свързване на старото CD ще се намери, но кажи за каква кола става въпрос.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Схема на свързване на старото CD ще се намери, но кажи за каква кола става въпрос.
    147 1.9 JTD 2001

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пиновете на въпросната букса ("A") са със следното предназначение:

    1 и 3: CAN шината до боди компютъра.

    2: към BOSE (предполагам че за управление на захранването (Remote))

    5: захранването за антенния усилвател.

    7: +12V (постоянно)

    8: GND (шаси)


    ето я и схемата:




    PS:

    Визуализацията за която питаш би трябвало да се предава по CAN интерфейса. Ако новото ти CD подържа CAN, може и да стане.
    Last edited by ecotronic; 10-09-2014 at 17:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Благодаря за помощта! Ще се занимавам с това в събота като имам повече свободно време и ако има нещо ще пиша. Дано всичко да бъде наред

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    На това CD тръгва ли мултиволана или пак си трябва преходник?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •