Results 1 to 13 of 13

Thread: Плъзгач(държач) на стъкло на 147/window regulator clip

  1. #1

    Default Плъзгач(държач) на стъкло на 147/window regulator clip

    Здравейте колеги,
    Скоро закупих Алфа Ромео 147, 2005г, 4(5) врати, 1.9 JTD, 115кс. Имаше странен шум при отваряне и затваряне на прозорците. Реших се и свалих кората на едната врата. Установих, че щипката/държача/плъзгача на стъклото (моля да ме извините ако не се изказвам правилно, но всичко това го чух от устата на търговците които молех за помощ) се е счупил и на двете врати. Прерових къде ли не из интернет и не мога да намеря ремонтен комплект. Навсякъде предлагат целия комплект с мотора. Убеждават ме, че от модела на Lancia Lybra ставали (били същите). Моля за помощ какво да правя. Има ли ремонтни комплекти за моята 147 и ако не то има ли такива от модели на Lancia и Fiat, които биха станали? Благодаря предварително. Прилагам снимка.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 46751870-979-1-800.jpg  
    Last edited by HellsGrimTyrant; 11-09-2014 at 15:26. Reason: Добавяне на информация

  2. #2
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112
    2002 1.9JTD 115

  3. #3

    Default

    Благодаря за бързия отговор, но това на снимката няма нищо общо с частта която свалих от моята 147. Проверено ли е, че става за заместител? Не че 6лв са много, но...

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:39.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За софиянци - в Горубляне има един магазин (цък и цък), където съм намирал такова нещо за моята кола.
    Last edited by ecotronic; 11-09-2014 at 22:22.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Съвсем скоро имах същия проблем.
    Точно за Алфа 147 не намерих или ако го има в каталога трябва да го чакаш 3-4 дни да дойде от незнамкъде си...
    Повечето държачи се закрепват към водещата лайстна и жилата по един и същ начин, разликата е в диаметъра на "това" дето влиза в отвора на стъклото.
    Аз си взех този дето ми изглеждаше най-еластичен като материал и разликата в диаметъра я компенсирах с обикновен маркуч за гориво.То и оригинално има някаква гума , ама се беше разпаднала и не разбрах точно с каква форма е.
    Дори не погледнах за каква марка кола беше новия държач та да те улесня поне малко.
    Last edited by Ilko Ivanov; 11-09-2014 at 22:37.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  7. #7
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Най-добре си купи цял механизъм колега ,защото като сменяш щипката разхлабваш без да искаш стоманените въжета който влизат в колелото на моторчето там се оплитат и после няма навиване правилно

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Най-добре си купи цял механизъм колега ,защото като сменяш щипката разхлабваш без да искаш стоманените въжета който влизат в колелото на моторчето там се оплитат и после няма навиване правилно
    По тази логика - направо колата да смени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    От личен опит и аз се пробвах да сменя тази щипка след като се счупи - въжето се бе изместило от пистите на колелото в моторчето и пистите се бяха накривили на места и след това няма стабилно намотаване

  10. #10

    Default

    Предприемам риск. От беглите ми познания по италиански, след като разрових форумите им се натъкнах на нещо. Колегите там ползват водач от Lancia Lybra със сериен номер 71730300 и 71730301 съответно за лява и дясна врата. Прилагам някоя друга снимка. Единствената разлика е в начина на захващане на жилата за водача. Пуснах поръчката и дано дойдат утре, че да мога да се захващам уикенда с ремонта. А на колегата писал по-горе ще кажа че имам надежди за мотора - вдига и спуска стъклото, поне засега.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails img4569hy4.jpg   img4570fh8.jpg  

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това, че жилата се скрепват от една или от различни страни не е особен проблем. По-важното е профила на пластмасарията с която тя се води по шината да съответства, както и диаметъра на пъпката, която влиза в стъклото да бъде точен и при необходимост да се уплътни с гума. Прекалено голяма хлабина в този отвор има вероятност да доведе до чупене на пъпката.

    Особено внимание трябва да се обърне и на това, дали въжетата са навити правилно върху макарата. Особено, ако са били разкачени от пластмасовия детайл и е движен механизма, със сигурност са се разместили и се нуждаят от подреждане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by HellsGrimTyrant View Post
    Предприемам риск. От беглите ми познания по италиански, след като разрових форумите им се натъкнах на нещо. Колегите там ползват водач от Lancia Lybra със сериен номер 71730300 и 71730301 съответно за лява и дясна врата. Прилагам някоя друга снимка. Единствената разлика е в начина на захващане на жилата за водача. Пуснах поръчката и дано дойдат утре, че да мога да се захващам уикенда с ремонта. А на колегата писал по-горе ще кажа че имам надежди за мотора - вдига и спуска стъклото, поне засега.
    Моторите са наистина много корави и сигурно няма развалени -единствената слабост на тези механизми са щипките за водач. Възможно е вътре при макарата в моторчето жилото да се е деформирало то да е затегнало и от там да ти се е счупила щипката. За това са ги сложели и пласмасови водачите, ако нещо се обърка тя да се счупи.

  13. #13

    Default

    Здравейте колеги. Успеха ми беше само за около 10-на минути. Първо искам да кажа, че ЩИПКИТЕ ОТ ЛАНЧИЯ ЛИБРА СТАВАТ!!!! Поръчах ги от axm-auto за 9.80 лв бройката. Сега ДРУГ проблем. Едната ролка на релсата на водача се е захабила и оттам жилото излиза! Предполагам и заради това ми се е счупил водача.
    Last edited by HellsGrimTyrant; 14-09-2014 at 01:58.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •