Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблемче!!!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    38

    Default Проблемче!!!

    Здравейте колеги! От известно време имам чувството ,че колата ми ще се разглоби отвътре изцяло.Откак я подкарах по софииските улици ,то вратата към шофьора ли не проскърца, таблото и то, абе то да те е страх да я караш тази bella по тези разбити пътища.Прочетох ,че доста от вас са се сблъсквали с подобно нещо, но не намерих някои да е открил лек за тая работа.Та въпросът ми е това често срещан проблем ли е и по вашите коли или нещо с мойта не съм случил,и ако е какви са били проблемите и евентуално как сте се преборили с тях, че сърчицето ми се къса како я слушам как проскърцва от време на време.Благодарности предварително на всички баш алфисти, а пък ако знаете и някой маистор който би се справил с тоя проблем равни няма да имате, защото от големите сервизи не приеха тая идея съвсем присърце, а пък и аз ако се наема да търся сам проблема до никъде няма да я докарам.
    P.S. Ако тази тема ви се види безполезна не я побликуваите
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 '99

  2. #2

    Default

    скърца от горен ляв носач.
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    38

    Default

    Не са носачите и долнте и горните са нови новинички,звука си е някъде от таблото,отпред пред уредите и от вертикалната конзола
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 '99

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Avstria
    Posts
    165

    Default

    колега какво няма да скарца и да хлопа патищата са "морга" не дупки а ями :евил:
    ще доживееме ли да видиме хубави патища и в бг :ролл:
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD juni 00

  5. #5

    Default

    Скърцането от опред ти е от болтовете на носещата греда. Има огромна тема в Alfa156.net. Почти няма оправия!

  6. #6
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by todorer
    Скърцането от опред ти е от болтовете на носещата греда. Има огромна тема в Alfa156.net. Почти няма оправия!
    Да, там има тема точно за този проблем. Оправия има, ама с голям зор -цялото табло се сваля и точно под предното стъкло има болтове, които трябва да се постегнат. При мен го има същият шум - тракане, особено като е студено таблото и карам по паваж, кърпен асвалт и т.н.
    ето я и баш темата:
    http://www.alfa156.net/fr_index.html?/other.html
    след като влезеш в сайта, вляво има меню. кликни на "tips" и ще видиш теми свързани с типични за 156 проблеми, включително шумове по таблото.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    38

    Default

    Благодаря за линка.От това което виждам обаче си мисля ,че ако се наема да го оправям май ще ми отнеме много време, а след това не се знае дали нещо друго няма да проскърца в резултат на моята интервенция . А случайно някой от вас да има същия проблем и с вратата, т.е.при преминаване през неравности и дупки имам чувството че нещо се е развило вътре и похлопва от време на време.Ако сте открили и нещо за това или пък схема как аджаба се разглобява вратата споделете моля.
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 '99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •