Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: лед на стоповете на 166 ?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default лед на стоповете на 166 ?

    здравейте колеги искам да попитам някой правил ли го е това http://kachisnimka.com/image.php?di=FPID и какво оветително тяло е ползвано според вас май не е лента защото ми се вижда много плътен цвят за да е лента
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  2. #2
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Изглеждат добре колега ,но имаш ли снимки от по голямо разстояние да се добие представа каква е цялостната картинка .

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by simvola View Post
    Изглеждат добре колега ,но имаш ли снимки от по голямо разстояние да се добие представа каква е цялостната картинка .
    имам колега http://kachisnimka.com/image.php?di=V30K ако някой знае как да го направим да каже според мен не е лед лента това
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  4. #4
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Много идейно е направено ,ще питам в един сервиз да видим те какво ще кажат .

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by simvola View Post
    Много идейно е направено ,ще питам в един сервиз да видим те какво ще кажат .
    питай колега и кажи какво са казали
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Хммм готино изглежда,ако някой може да го направи бройте и мен и ме дръжте в течение как вървят нещата.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Хммм готино изглежда,ако някой може да го направи бройте и мен и ме дръжте в течение как вървят нещата.
    ок боби няма пр.
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  8. #8
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Имам познат който се занимава в такива неща и от известно време си мислех подобрен вариант.Ще го питам да видим какво ще каже като цена и ще пиша тук и аз.

  9. #9
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Имам си две идеи в главата. Ще се опитам скоро да ги реализирам и ще издам тайната. Просто не ми остава време за разходки по магазините за щори....
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  10. #10
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Това предполагам са диодни ленти :tear Eyas

    ---------- Post added at 11:43 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

    Цената им върви от 59 -89 лева в комплекта са две ленти по 60 см .остава само да се намери вариант да се монтират .Самите ленти може да се окъсяват и един комплект може да се ползва за габаритната секция .

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Освен в естетическа посока, по отношение на третия стоп може да се понаправи това-онова и във функционална посока. Примерно бягащи или мигащи светлини, които да зависят от начина на спиране. Едва ли някой ще седне да се занимава с това, освен ако няма бол свободно време, но все пак е повод за размисъл


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Освен в естетическа посока, по отношение на третия стоп може да се понаправи това-онова и във функционална посока. Примерно бягащи или мигащи светлини, които да зависят от начина на спиране. Едва ли някой ще седне да се занимава с това, освен ако няма бол свободно време, но все пак е повод за размисъл
    Почти съм сигурен че си го измислил
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Почти съм сигурен че си го измислил
    Почти позна

    Чакам само ентусиазма на някой колега, за да преминем към финализиране на идеята и практическата реализация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Това са диодните светлини които може да се ползват за проекта ,ползват се основно за дневни светлини като имат и втора светлина ( жълта) за мигача .

  15. #15
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    А не е ли по-интересно за се действа самостоятелно - не да се търсят готови решения?

    Има 3 варианта по които аз ще работя - само да ми остане малко време

    1. пръчка силикон за пистолет за горещо запояване - мека, гъвкава, матова. Няма да има нужда от дифузери и т.н. Диоди свързани успоредно със смд резистори по 600 ома с отсечени лупи или направо дифузни диоди наредени един по друг близо.

    2. Плексигласова матирана пръчка - продават се в Баумакс - Враждебна - 2 броя по 1.50 метра за 11 лева - в събота си купих. Матиране, нагряване във фурната, огъване на горещо при 220 градуса във фурната за 5 минути като е предварително загрята - дупчи се леко и се редят по невидимата й страна близо един до друг примерно 25 диода. В зависимост от това к`ви точно диоди сте си купили (щот има и на 12 волта) ковете резистори, на общия им вход забивате един 7812 стабилизатор и ... ВОАЛА!

    3. Купувате си диодна лента 3014 - 120 LED/m ( 12V - 12W / m ) и си мотаете и си правите каквото искате - дали ще го залеете с топъл или студен силикон по форма, дали ще излеете пластвасова отливка по форма, която вие ще изберете или ще си купите и изрежете формите по ваше желание - въпрос на фантазия.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •