Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34

Thread: лед на стоповете на 166 ?

  1. #31
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    То Любо го е казал по-горе: то си е стабилизатор един вид, ама по ток. И пак може да се направи със 7812, 15 и квот се сетиш от сорта. Само се свързва малко по-иначе.
    А за бирите - кога идваш ?
    Тони, идеята беше да дадеш идея - какво трябва за направата на този генератор за да не греят. Мисълта ми е всичко да бъде изпитано първо на хартия (демек форума), след това в "лабораторни условия" - на терасата. Не искам да си разлепя стоповете на колата, да ги сложа и да окаже, че греят и пукат като пуканки.
    За това се допитвам до рабиращите електронкаджий, щот има неща, които не са ми ясни.
    А и знам, че такива теми, в които сме ги обсъждали нещата и накрая сме обобщили един точен, ясен и коректен метод на изпълнение - и на други хора им е лесно да си го направят. Все още ми звънят хора за монтажа на темпомата и на никого не съм спестил и думичка от това, което знам.

    За бирите - чи то стана студену! Тез дни ш гътаме едно прасе по музувирско, та ако искаш да ударим едни паржоли с домашна ракийка?





    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Илчо, стабилизатор на ток е удачно да се ползва, когато той захранва серия от няколко последователно-свързани светодиода. 2 или повече светодиода в паралел се свързват само като на всеки един се върже последователно резистор, ако ще и да се ползва златен стабилизатор на ток.

    Прост стабилизатор на ток за захранващо напрежение около 12V може на се направи с един стабилизатор на напрежение 7805 и едно съпротивление.
    Любо, знам са 7805 и резистор - нали така си вързах цифровия приемник в колата, който все още работи между другото. Аз тогава ползвах само че "S" серията (LM78S05), който го лепнах на един алуминиев радиатор от стар процесор и го намазах с термопроводяща паста. От другата страна съм му забил 12V вентилатор с малък термодатчик на 65 градуса да го пали и нямам проблеми.

    Идеята е да избегнем греенето на диодите и да достигнем до максимална светлина.
    Хайде сега, почешете си мозъците и като за хора, дет само могат да държат поялника обяснете - какви елементи да се ползват, каква ще е отделената топлина от стабилизатора при определеното напрежение и как да сметнем резисторите при последователно свързване на диодите след "резистор+стабилизатор"?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ти си ползвал 7805 като стабилизатор на напрежение за тв. тунера. В дискутирания случай той се ползва, като стабилизатор на ток.

    Ето ти схемата:




    Процедирай по следния начин:

    1 - Избираш си светодиоди

    2 - изясняваш от справочните им данни номиналния ток и напрежение в права посока (I led и U пр.п.)

    3 - Изчисляваш стойността на резистора R от горната схема (съпротивлението и мощността му).

    4 - Определяш броя на светодиодите N в серия по горната формула. (колкото с по-ниско напрежение в права посока светодиоди подбереш, толкова повече светодиоди ще можеш да вържеш в една серия.


    Пример:

    избрал съм си такива светодиоди.

    те имат I led = 0,02 A и U пр.п. = 1,65 V

    Определям R = 5/I led = 5/0,02 = 250 ома.

    Определям мощността на R:

    P > 25/R = 0,1 ват

    избирам стандартна стойност от 0,125 W (или с добър запас - 0,25 W)


    Определям броя на светодиодите N в една серия:

    N < 7/U пр.п. = 7/1,65 = 4,2

    N = 4


    Един такъв стабилизатор на ток може да захранва само една серия! Ако са ти необходими повече серии, правиш за всяка една отделен стабилизатор.

    Моят съвет е преди да правиш всичко това, да налепиш няколко светодиода паралелно, с по едно последователно свързано съпротивление към всеки един, както говорих по-рано и ако греят много, чак тогава се впускай в сложнотиите със стабилизаторите на ток.
    Last edited by ecotronic; 08-11-2014 at 13:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Евала Любо Точно тази схема на генератор имах предвид. Перфектно си обяснил всичко.

    Илчо, веднага заместваме бирата с винско
    Иначе да, първо си избери диоди - всичко останало се смята след това. Схемата ти е най-малкия проблем, ще я нарисуваме за норматив.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #34
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Само ще вметна, че за захранване на ЛЕД-ове е по-добре да се ползва генератор на ток вместо стабилизатор. И имайте предвид, че многото ЛЕД-ове + резистори накуп ще греят доста. А топлината е пагубна за тях, трябва да се мисли и за охлаждане евентуално. Във фирмата правим дей-лайтс и задни светлини за няколко марки коли, вкл. новите БМВ. С по 2-3 мощни ЛЕД-а, радиаторите им са доста солидни.
    да трябва си охлаждане - няма как а и Тонка, радиоаторите ги видях доста са масивни
    Tormentvm In Dvm Demens

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •