Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Двигателят тресе след палене

  1. #16
    започва да се пристрастява tdy's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Вършец
    Posts
    66

    Default

    Имам абсолютно същия проблем, моята Алфа е 147 1.6T.C 105к.с има и ГАЗ и не мога да разбера от какво е ?
    Alfa 147 1.6 105hp
    Gas Injection System

  2. #17
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    100% e дебитомер

    пробвай първо да го почистиш с един спрей на Liqui Moly (не със спирт и в никакъв случай с памук - не се бара датчика с нищо)
    но ако можеш най-добре смени го с нов

    ....
    имах същия проблем и след диагностика в официалния сервиз тук го смених и се оправи напълно

    ето го
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Varna-20140919-00831.jpg  
    Last edited by tonov; 20-09-2014 at 16:10.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #18

    Default

    Вече намерих проблема

    Мислете логично и ще разберете какъв е проблема
    Last edited by tonov; 20-09-2014 at 16:10.

  4. #19
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    До вчера не мислеше логично, а се молеше и хленчеше като монахиня за кожен кръст.
    Не се прави на интересен, а кажи как си оправил проблема!

  5. #20
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    A така и аз имам същият проблем подкрепям колегата vgp_sas

  6. #21

    Default

    Vgp_sas, не се прави на много остроумен !!! Естествено, че ще ви кажа от къде е проблема

    Проблема идва от запалителните свещи, капризна е от към тях, трябва да си вземете орихиналните свещи NJK R и да си изчистите кабелите с контактен спрей. Всичко това ме наведе на свещите и бях прав.

    Изваждането на буксата на дебитомера ми насочи вниманието. Ако колата ви пали сутрин нормално с откачена букса на дебитомера, значи имате проблем в свещите . Откаченият дебитомер обогатява сместа и колата пали по-лесно дори и със старите и износени не маркови свещи. Сменете си свещите, но в никакъв случай не слагаите измислени свещи, като моите "дензо" купете си NJK R и ще забравите за този проблем, и да не забравите да изчистите с контактен спрей накрайниците на кабелите за свещите . Аз си сложих старите свещи, които си бях запазил,NJK R, така че не е нужно и да са нови .

    Надявам се да съм ви помогнал ! Големите свещи са по 47 лева бройката, а малките по 45 лева.
    Между другото, колата започна да не припуква на студен двигател
    Last edited by tonov; 20-09-2014 at 16:09.

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by haralambo View Post
    Vgp_sas, не се прави на много остроумен !!! Естествено, че ще ви кажа от къде е проблема

    Проблема идва от запалителните свещи, капризна е от към тях, трябва да си вземете орихиналните свещи NJK R и да си изчистите кабелите с контактен спрей. Всичко това ме наведе на свещите и бях прав.

    Изваждането на буксата на дебитомера ми насочи вниманието. Ако колата ви пали сутрин нормално с откачена букса на дебитомера, значи имате проблем в свещите . Откаченият дебитомер обогатява сместа и колата пали по-лесно дори и със старите и износени не маркови свещи. Сменете си свещите, но в никакъв случай не слагаите измислени свещи, като моите "дензо" купете си NJK R и ще забравите за този проблем, и да не забравите да изчистите с контактен спрей накрайниците на кабелите за свещите . Аз си сложих старите свещи, които си бях запазил,NJK R, така че не е нужно и да са нови .

    Надявам се да съм ви помогнал ! Големите свещи са по 47 лева бройката, а малките по 45 лева.
    Между другото, колата започна да не припуква на студен двигател
    След една седмица пак ще пишеш в тази тема със същият проблем. И тогава ще питаш пак но преди да попиташ прочети темата "Сутрин защо от вторият път"
    Проблема не са свещи проблема е неправилна смес при работа на загрял двигател. Проблемите в сместа карат компа на колата да прави корекция на сместа за я натъкми. Щом сместа е натъкмена проблем няма но ако необходимата корекция е извън възможностите на компа за корекция по ламбда обикновено се записват грешки за ламбда регулиращи параметри. При първото студено палене сместа е с корекция както при загрял двигател. В повечето случаи корекциата е заради богата смес т.е. компа ще обедни сместа,което означава че на студено сместа ще дойде бедна и резултата е налице не пали от първия път.
    Причините за лошата смес при коли без газово са много най често е че ламбдата не работи добре.
    При колите с газово най често е от не добре регулирана газова. Уточнение недобре регулирана не означава че колата не върви и гори много на газ.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23

    Default

    Колега, моля те прочети началото на този форум за да разбереш какъв ми е проблема и как го реших. Аз съм я закачал на компютъра си, но грешки нито от ланда сондата, нито от дебитомера, нито в налягането на горивната систена съм имала . Бях се излъгал още при купуването на колата да да и сложа едни свеши и "дензо" и явно от там са ми почнали с течение на времето всичките проблеми. Върнах си оригиналните свещи и проблема от ( има го мина в няма го )Ако на някого съм помогнал с моят проблем бих се хадвал ! Ведниж вече форума ми помогна и на мен, за което съм много благодарен

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by haralambo View Post
    Колега, моля те прочети началото на този форум за да разбереш какъв ми е проблема и как го реших. Аз съм я закачал на компютъра си, но грешки нито от ланда сондата, нито от дебитомера, нито в налягането на горивната систена съм имала . Бях се излъгал още при купуването на колата да да и сложа едни свеши и "дензо" и явно от там са ми почнали с течение на времето всичките проблеми. Върнах си оригиналните свещи и проблема от ( има го мина в няма го )Ако на някого съм помогнал с моят проблем бих се хадвал ! Ведниж вече форума ми помогна и на мен, за което съм много благодарен
    Ако свещите са Denso Iridium power са си точно за тази кола, взаимозаменяеми са с NGK.

  10. #25
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by haralambo View Post
    Аз съм я закачал на компютъра си, но грешки нито от ланда сондата, нито от дебитомера, нито в налягането на горивната систена съм имала .
    Закачал, имала ? Трудно ми е да определя пола, но това е маловажно.

    Като колегата по-горе и аз мисля, че пак ще пишеш в тази тема.

    А дотогава ме интересува налягането на бензина в барове при контакт, при стартер и при ПХ ?

  11. #26

    Default

    Да, моите бяха същите, но това, че на каталога излизат не значи, че ще работят, като оригиналните

    Цената сана си говори

    Това е от мен !
    Last edited by tonov; 20-09-2014 at 22:54.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    И аз съм със същия проблем. Направих друга тема в раздела преди да видя тази.
    Пробвах да откача дебитомера и колата пали от първия път и работи нормално.
    Това са грешките които дава Fiat ECU Scan:

    1: P1177 - Mixture Correction (multiplicative) 1
    The ECU has run out of range in adapting the mixture in reference to the O2 Sensor signal (multiplicative adaptation) and/or in reference to the engine running conditions (additive adaptation).
    Possible causes:
    - Engine Temperature sensor/circuit defective, but the signal still in realistic range.
    - Fuel Pressure incorrect
    - Fuel Injector(s) leaking
    - Fuel Injectors clogged
    - Incomplete combustion (ignition or compression problem, excess O2 in the exhaust)
    - Vacuum leak (lean mixture)
    - Oxygen Sensor defective or contaminated with silica (Voltage change extremely slow)
    - Exhaust system leak upstream of the O2 Sensor (stray air brings extra O2 making the mixture to appear lean)
    - Fuel Evaporation Control system defective
    - vehicle driven out of fuel (tank empty)
    The reason for this fault is that ECU has received very high signal from the sensor. The fault is present now. Take appropriate action to fix this sensor fault. Dashboard warning light was activated for this fault.
    2: P1178 - Mixture 2 strength *(multiplicative)
    No help available
    The reason for this fault is that ECU has received very high signal from the sensor. The fault is present now. Take appropriate action to fix this sensor fault. Dashboard warning light was activated for this fault.
    3: P0150 - Lambda 2 signal above catal.
    No help available
    The reason for this fault is that ECU did not receive signal from the sensor. The fault is not detected now, but it is stored in memory. Clear fault codes, and observe for future appearance of the same fault. Dashboard warning light was activated for this fault.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  13. #28
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    И колата има газ нали. Това е важно уточнение.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Не нямам газ. Смених датчик на вала и свещи. Утре ще почистя кабелите на свещите и сте напръскам с контактен спрей.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  15. #30
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Не нямам газ. Смених датчик на вала и свещи. Утре ще почистя кабелите на свещите и сте напръскам с контактен спрей.
    Така като гледам грешките трябва да се гледат на диагностика какво показват сондите в движение.
    Другото което може да направиш е да огледаш за пропуски на въздух по маркуча след дебитомера, да почистиш дебитомера и да провериш температурният датчик каква температура подава към ЕКУ-то
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •