Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 138

Thread: Малко въпроси за 159...

  1. #1
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default Малко въпроси за 159...

    Такаааа,

    след вече две седмици съвместен живот с тролейчето ми изникват няколко въпроса, на които не мога да намеря отговор:

    1. Как по дяволите да накарам климатика като паля да е така както съм го оставил като съм гасил. Искам като е спрян, да си е спрян. В гаража като влизам ми вдига прахоляк и искам да е спрян, така и като излизам. Ама не - той сам си решава....

    2. Как по дяволите да направя така, че като имам флашка забита в медийния плеър да не ми тръгва винаги тя при палене, независимо че съм загасил на радио например. Искам както съм загасил, така да запаля... Не тя да ми пуска нещо.

    3. Как по дяволите да сваля плафончето с осветлението отпред - има вътре някаква пластмаска, която леко подрънква и ме побърква като влезе в резонанс при около 90км/ч... Дърпах предния край, както е при 156, ама тръгва да излиза, но не успява. Страх ме е да не повредя тавана. Доста силно дърпах.

    4. Как по дяволите да накарам баса на Босето да свири по-силно - от настройките е на макс. Звука от колоните е приличен, само солиден бас липсва. Вградената каса работи със сигурност, ама много слабо... Сякаш я няма. Дали няма начин да я поусиля или да си слагам касата и усилвателя от 156цата...


    5. След няколкостотин километра отривам разлика в работата на кутията - дали не взе да се адаптира към моето каране? Превключва на по ниски обороти като карам бавно на градско. Особено втора и трета - много бързо ги нарежда. Не че и аз като я пусна на ръчен режим не ги нареждам така. Дали ръчния режим оказва някакво отношение към обучението?

    Иначе тролейчо вече е с табели - от вчера.
    Въпреки че го поокъсахме здравословно цялото семейство... Ама вече сме добре де.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140917_172852.jpg  
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    4. Има начин, но първо ми кажи като слушаш по-тихо баса чува ли се отчетливо и дали като увеличаваш баса намаля ?

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    4. Има начин, но първо ми кажи като слушаш по-тихо баса чува ли се отчетливо и дали като увеличаваш баса намаля ?
    Като е тихо пуснато е добре - няма масивен бас, но то си е тихо и без това. С усилването обаче си има нужда от бас.

    Не мога да кажа че се чува отчетливо, по скоро е балансирано.

    На 156цата с усилвателя и бас касата си се чуваше отчетливо като се слушаше тихо - имаше си едно такова думкане... Тука не.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #4
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Като е тихо пуснато е добре - няма масивен бас, но то си е тихо и без това. С усилването обаче си има нужда от бас.

    Не мога да кажа че се чува отчетливо, по скоро е балансирано.

    На 156цата с усилвателя и бас касата си се чуваше отчетливо като се слушаше тихо - имаше си едно такова думкане... Тука не.
    На моето BOSE като е изключен loudness-a ефекта е такъв като при теб ... като го включа и баса и показва вече рогата ... пробвай.

    Относно плафона - свалял съм го - и помня, че излизаше от задната си част с яко теглене.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    На моето BOSE като е изключен loudness-a ефекта е такъв като при теб ... като го включа и баса и показва вече рогата ... пробвай.

    Относно плафона - свалял съм го - и помня, че излизаше от задната си част с яко теглене.
    За медия плеъра си отговорих в книжката току-що - има някаква функция AUTOPLAY, трябва да я намеря и да я изключа.

    Loudness-a не намирам начин да го включа, сега ще ровя по книжките пак.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #6
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    1. Климатроника го спирам от "-" като намалям скоростта на вентилатора и когато е на минимум при следващото натискане се изключва, моя е от първата серия, незнам при теб как е, но и на твоята май нямаш бутон за изключване.
    3. Дано помогне картинката за свалянето на плафона. Май дърпане му е майката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Front-Courtesy-Light-guide_resize.jpg  
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  7. #7
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by czd View Post
    1. Климатроника го спирам от "-" като намалям скоростта на вентилатора и когато е на минимум при следващото натискане се изключва, моя е от първата серия, незнам при теб как е, но и на твоята май нямаш бутон за изключване.
    3. Дано помогне картинката за свалянето на плафона. Май дърпане му е майката.

    Не е само дърпане.Трябва плоска тънка отверка също и внимателската.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  8. #8
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Абе то и аз така спирам климатроника, ама на следващото палене си е включил сам...
    Пък аз го искам да си стои изключен, за да не вдига прахоляк с перката в гаража!

    Викам си да не би да има някаква хватка, както на 156 преди фейслифта се въртяха врътките и се даваше контакт и т.н. И климатика спираше да се пуска автоматично при всяко палене.

    На медия плеъра си беше изключен Autoplay, ама той пак си пее по дефолт като има забучена флашка...
    И не мога да намеря как да пусна лауднеса, никъде няма описание на аудио системата, а в менюто го няма. Може и да няма просто.

    Благодаря за снимката за плафона. Ясно - с тънката отверчица отстрани и ще излезе.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #9
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    При мен не се пуска при палене. Може наистина да има някаква скрита настойка.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Вдигни му градусите на 22 и няма да се пуска...при мен се пуска когато навън е топло, и е под 20гр нагласен автоматично...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Относно климатринока пробвай да изключиш функцията AUTO или FULL AUTO. Моят също е от по-старият модел (както на колегата czd), но както го оставя, така си е и при запалване - не се пуска автоматично, освен ако аз не му кажа.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  12. #12
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    като сте подхванали въпросите:
    - автомата сменя винаги около 2к (1750 или 2200) на нормално каране, така ли трябва да е тоя оризник? торка освобождава като падне под 1500 оборота. до там е на моторна спирачка. доста по различен е от ZF-ките. дразнещо е че на 60км с колкото карам в града е на 2000 оборота на 3-та, ако искам да смени на 4-та и да паднат оборотите трябва да карам със 70, или ако искам да съм на 3-та в града и с по-ниски обороти, то тогава трябва да карам с 50!

    - трака ми копчето за отваряне на багажника на плафона, когато съм на паваж. ремонт или друг плафон с управление?

    - скърца ми шофьорската врата. пръсках с бяла грес, смазка, масло, черна грес, всякакви мазила. ще го намажа със свинска мас накрая!

    - Медия плеър стартира винаги, когато флашката е в колата. винаги е рандом и винаги се повтаря една и съща песен, освен ако не е сменя ръчно.

    - как да нулирам малкия километраж (този който отброява до 1000). не че ми трябва, предвид че има трип А, трип Б и можеш да гледаш км на 100 места, но ми е интересно.

    - какви са функциите на гласовата команда и може ли с каката в колата да си говорим на английски, че с тоя италиански, стигам до едно положение и натам нямаме съгласие

    п.с. леле мале, за какви неща питам... доживях да ме вълнуват подобни работи...
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Относно въпроса за малкият километраж - нулира се от копчето "Km", което се намира от дясната страна (там са и копчетата за халогените, задните светлини за мъгла и т.н.). Та това копче се задържа няколко секунди и се нулра километража.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  14. #14
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    сега се чувствам като индианец благодаря !
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  15. #15
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by devil_vas View Post
    като сте подхванали въпросите:
    - автомата сменя винаги около 2к (1750 или 2200) на нормално каране, така ли трябва да е тоя оризник? торка освобождава като падне под 1500 оборота. до там е на моторна спирачка. доста по различен е от ZF-ките. дразнещо е че на 60км с колкото карам в града е на 2000 оборота на 3-та, ако искам да смени на 4-та и да паднат оборотите трябва да карам със 70, или ако искам да съм на 3-та в града и с по-ниски обороти, то тогава трябва да карам с 50!

    - трака ми копчето за отваряне на багажника на плафона, когато съм на паваж. ремонт или друг плафон с управление?

    - скърца ми шофьорската врата. пръсках с бяла грес, смазка, масло, черна грес, всякакви мазила. ще го намажа със свинска мас накрая!

    - Медия плеър стартира винаги, когато флашката е в колата. винаги е рандом и винаги се повтаря една и съща песен, освен ако не е сменя ръчно.

    - как да нулирам малкия километраж (този който отброява до 1000). не че ми трябва, предвид че има трип А, трип Б и можеш да гледаш км на 100 места, но ми е интересно.

    - какви са функциите на гласовата команда и може ли с каката в колата да си говорим на английски, че с тоя италиански, стигам до едно положение и натам нямаме съгласие

    п.с. леле мале, за какви неща питам... доживях да ме вълнуват подобни работи...
    Кутията и при мене сменя така, ама сякаш последните дни май се промени малко, може би се адаптира към мене. Но може и да си въобразявам.
    Плафона и при мен прави тая магария - сега ще го свалям да видя.
    С медия плеъра не мога да се преборя - изключил съм му ауто-плей, продължава да си нахалства.
    Пее ти една и съща песен, защото му е пуснат ЛУУП, ама не си на английски с каката за да и кажеш да го спре.
    Затова влез в менюто, със стрелките нагоре надолу намери MEDIA PLAYER, там вътре има LOOP - сложи го на ОФФ.
    Приказването с каката се решава лесно, сваляш ето това, разархивираш го на флашка, ъпдейтваш системата и проговаря на английски:
    http://www.blueandme.net/resources/d...ge/English.zip

    Ако не можеш да го свалиш от линка, ето го качен в DOX.BG:
    http://dox.bg/files/dw?a=779e21e898 - този линк ще бъде активен само две седмици от днес.

    В архива има инструкции кое къде се слага на флашката - виж ги внимателно, също и как се прави ъпдейта. Чака се малко, имай предвид, не става за секунда.

    Гласовата команда, като я минеш на Английски и като и кажеш HELP, тя ти изброява възможните команди.

    Кажи с коя версия си - с навигация или без, за да знам коя книжка да ти дам. Има и версия без навигация.


    За малката навигация съм намерил и карти за качване на флашка, ама са толкова стари, че просто няма смисъл... Картата на България е няма 2 мегабайта...
    Last edited by Yavor; 19-09-2014 at 11:23.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •