Results 1 to 13 of 13

Thread: Нужда от информация

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default Нужда от информация

    Здравейте, алфисти горди
    преди някой да каже: "що тоя отваря нова тема за питане, свързано с ремонти на 159, при условие, че такъв раздел вече съществува...", ще споделя, че се изказах в тема "ремонти" и "общи приказки за...", но нямаше файда....а пък съм на зор! И така, моля за няколко мнения по следния въпрос: (159 SW, 06, 2.4)
    ЕГР-затапен; ДПФ-премахнат;ремап..... предстои ми смяна на ангренаж. Според Вас, да махам ли вихровите клапи или само да ги почистя?!? Някой беше споменал, че при затапен ЕГР, няма вече нужда да ги махам, тъй като няма от какво да се образува нагар, а само да ги зачистя и съм ОК! Освен това се вдигал разхода след премахването...
    Предварително благодаря на отзовалите се!

  2. #2
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    До колкото знам,проблема на клапите не е нагара,а това,че се отчупват от осите си и попадат в цилиндъра -> салата. Превантивното им премахване може да спести доста главоболия,а може и нищо да не се случи.

    П.с Имай предвид,че нямам 159 и това, което написах е следствие на изчетеното във форума.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Благодаря, колега.....От това, което аз пък четох точно нагара им пречи да функционират правилно и се получава BIG Problem...Нека още някой да подскаже малко...

  4. #4
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    По-добре ги махни, може да имаш проблеми някой ден.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  5. #5
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Клапите ми блокираха и ги премахнах.Колата стана по тромава при тръгване и в ниските обороти.Разхода на гориво скочи с около 0.6-1 литър за 100 км. в градски условия/ако не те мързи може да изровиш постовете ми преди и след демонтаж на клапите от темата за разход на гориво/.Затапиха ЕГР защото даде фира, ДПФ не съм го пипал. Направих чип тунинг, подобри се но не достатъчно според мен, разхода на гориво не спадна, не се и увеличи но колата стана по пъргава. Сега при следвашата сманя на ремъка/след 5 000 км/ ще монтират колектор с вихрови клапи.Карам в ниските обороти а точно там клапите имат значение.

    Та това е обективно и преживяно, дали ще ги махнете или не си е ваша работа.Лично според мен ако се прегледат, почистят и т.н. няма никакъв смисъл да се изкормят.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Клапите ми блокираха и ги премахнах.Колата стана по тромава при тръгване и в ниските обороти.Разхода на гориво скочи с около 0.6-1 литър за 100 км. в градски условия/ако не те мързи може да изровиш постовете ми преди и след демонтаж на клапите от темата за разход на гориво/.Затапиха ЕГР защото даде фира, ДПФ не съм го пипал. Направих чип тунинг, подобри се но не достатъчно според мен, разхода на гориво не спадна, не се и увеличи но колата стана по пъргава. Сега при следвашата сманя на ремъка/след 5 000 км/ ще монтират колектор с вихрови клапи.Карам в ниските обороти а точно там клапите имат значение.

    Та това е обективно и преживяно, дали ще ги махнете или не си е ваша работа.Лично според мен ако се прегледат, почистят и т.н. няма никакъв смисъл да се изкормят.
    Благодаря ти. Като че ли и аз клоня към почистване и запазване на клапите, ако не са тръгнали да дефектират...

  7. #7

    Default

    Аз честно казано съм все още на принципа, за да е там значи е нужно... като карах паджерото много неща ми обясняваха махай, не ти трябва и единственото за което бяха прави бяха оширителите на калниците. Всичко друго ми рикушира по джоба.

    За моята 159ка много се чудя за ремапа, хем ми се иска хем не. За вихровите клапи знам само че е хубаво периодично да се проверяват и да се почистват ако има пукнатини да се сменят, че ставало зле ако паднат вътре.

    Не слушай кой какво ти казва да направиш. Направи каквото искаш, за да не обвиняваш после някой що ремонта ти е 3 бона че и отгоре
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    Аз честно казано съм все още на принципа, за да е там значи е нужно.
    Просто пример - ЕГР на кола нов внос.

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Махйте пеперудките,защото ще плачете някой ден,тогава ще се питате-защо не послушах хората от форума.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Преди седмица бях в оторизиран сервиз, главния майстор ми каза , че е най добре да се почисти и постави на ново /ще усетиш вървежа на колата по сувсем друг начин/.
    Също спомена ,че 70% от колите са без това нещо.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Преди седмица бях в оторизиран сервиз, главния майстор ми каза , че е най добре да се почисти и постави на ново /ще усетиш вървежа на колата по сувсем друг начин/.
    Също спомена ,че 70% от колите са без това нещо.
    Наскоро ги махнах тези клапи и промяна във вървенето нямаше, или поне не в отрицателен аспект. Сега съм спокоен, че няма да си представям как се чупят и правят боза от пъргавото ми двигателче!
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Преди седмица бях в оторизиран сервиз, главния майстор ми каза , че е най добре да се почисти и постави на ново /ще усетиш вървежа на колата по сувсем друг начин/.
    Също спомена ,че 70% от колите са без това нещо.
    А ако видят че е износен колектора след като го свалят,тогава какво правим,като цената на нов е 1000 лв ????? Стария колектор се износва там където лагеруват самите пепрудки,и започва да изпуска надув оттам !!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А ако видят че е износен колектора след като го свалят,тогава какво правим,като цената на нов е 1000 лв ????? Стария колектор се износва там където лагеруват самите пепрудки,и започва да изпуска надув оттам !!!!!
    Ами слагат им го без вазелин
    И после се хвалят обслужвана е само в аналноризиран сервиз
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •