Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Въпрос за смяна на акумулатор

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Всичко най-лошо в една 156-ца е Бош,не е нужно да добавяш още лошотии.
    ++++++++++++++++ вярно си е Молл или Berga Power-Block - класи над Ексайд (макар, че оригиналния на колата ми беше Ексайд с лого на алфа ромео - смених го на 12-тата година от монтажа ну на колата)
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    От моя личен скромен опит мога да кажа - вземи този с най-голяма гаранция. Аз преди 3 години взех Berga - нито ги бях чувал, нито виждал и до момента не е мръднал. Не съм го отварял да го дозареждам защото беше с 40 месеца гаранция, тоест още 4-5 месеца. Тогава исках да взема Fiamm, но попитах продавача какво той би ми препоръчал и така. Иначе имам колеги които с Монбат примерно карат 4та/5та година. С правилна експлоатация няма голяма разлика какъв ще вземеш, все пак технологията е една и съща, различна е пластмасата отвън и формата на клетките.

  3. #18
    започва да се пристрастява keel's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Varna
    Posts
    78

    Default

    +1 за голяма гаранция
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD `98 ex


  4. #19

    Default

    Преди да взема акумулатора утре, нещо ме притеснява, че не е само и от акумулатора.Аз естествено съм много бос в тези работи.Днес сутринта ми подадоха ток и запалих.И я покарах 10 км преди да отида на работа да позареди да мога да се прибера.Паркирам гася, въртя ключа и няма никой капка ток няма да завърти.Ходих да ми замерят от алтернатора тока към акумулатора и показа нещо от рода на 14.Х.Дали просто акумулатора тотално е сдал багажа или и другаде да търсим проблема.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Е самият акумулатор , не го ли замериха с мултицет и вилка ?

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Или акумулаторът е сдал багажа или имаш утечка, която го яде.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    ++++++++++++++++ вярно си е Молл или Berga Power-Block - класи над Ексайд (макар, че оригиналния на колата ми беше Ексайд с лого на алфа ромео - смених го на 12-тата година от монтажа ну на колата)
    е що пишеш тогава, макар , че ексайд са № 1 вземи другото - за алеята на славата е този бисер
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #23
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    е що пишеш тогава, макар , че ексайд са № 1 вземи другото - за алеята на славата е този бисер
    Щот между акумулатор за оригинално вграждане и афтърче има разлика голяма.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    Е самият акумулатор , не го ли замериха с мултицет и вилка ?
    Мда замерваха го и за отечка показа 0.01 и динамото(алтернатора) зарежда над 14.Днеска с кеф ще го изхвърля в кофата стария който между другото е 45 ah ...

    П.П С риск да изляза глупак, че не ви послушах за Ексайд ще взема Бош силвър защото никъде го няма под 220 лева, а на мен ми изкочи от вносител за България на смешни пари и просто няма как да я откажа тази оферта.
    Last edited by Subsense; 27-09-2014 at 08:06.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  10. #25
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Мда замерваха го и за отечка показа 0.01 и динамото(алтернатора) зарежда над 14.Днеска с кеф ще го изхвърля в кофата стария който между другото е 45 ah ...

    П.П С риск да изляза глупак, че не ви послушах за Ексайд ще взема Бош силвър защото никъде го няма под 220 лева, а на мен ми изкочи от вносител за България на смешни пари и просто няма как да я откажа тази оферта.
    Щом е на добра цена защо пък не,в наше село казваме ''Бой да е,аванта да е!".
    Дремети ти кой,кво казва,за много хора си се пре..ал още като си взел Алфа,много важно.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Едва ли има по зле представяща се марка от последните 10-15 години от Бош, лежат на стари лаври, ръсят яко кинти за маркетинг и реклама, а иначе качестото е сведено до като на най-долнопробни китайски алтернативи. Визирам по контретно различни електрически инструменти както от хоби, така и от професионалната им серия - това от личен опит и споделен такъв от колеги и приятели. Възможно най- лошото съотношение цена/качество.

    Alfa 156 2,4 JTD '99


  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Едва ли има по зле представяща се марка от последните 10-15 години от Бош, лежат на стари лаври, ръсят яко кинти за маркетинг и реклама, а иначе качестото е сведено до като на най-долнопробни китайски алтернативи. Визирам по контретно различни електрически инструменти както от хоби, така и от професионалната им серия - това от личен опит и споделен такъв от колеги и приятели. Възможно най- лошото съотношение цена/качество.

    Зависи от кой подред прекупвач закупуваш стоката . Бош всеки го знае и всеки иска да го продава точно заради това.Нали се сещаш, че почти всичко което си купуваме на известни марки като тази е минало поне през 5 ръце.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  13. #28
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    ето евтин ексайд със 3 години гранция преди месец и нещо си купих от тях само че 72 ампера
    http://maxcar.bg/en/batteries/641-ex...ah-640a-r.html
    Last edited by sole_moe; 28-09-2014 at 21:09.
    156 SW 1.9JTD 110ph

  14. #29
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    миналата година Декември си взех Ексайд Премиум 77ач 770А от представител на 12В сайта в Бургас за 180 лв,като върнах стария акумулатор.

    http://www.12v.bg/product/117/akumul...m-77-ah-r.html (и тая година пак така изглежда)
    2002 1.9JTD 115

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote:
    Originally Posted by Zeppelinist
    Едва ли има по зле представяща се марка от последните 10-15 години от Бош, лежат на стари лаври, ръсят яко кинти за маркетинг и реклама, а иначе качестото е сведено до като на най-долнопробни китайски алтернативи. Визирам по контретно различни електрически инструменти както от хоби, така и от професионалната им серия - това от личен опит и споделен такъв от колеги и приятели. Възможно най- лошото съотношение цена/качество.



    Зависи от кой подред прекупвач закупуваш стоката . Бош всеки го знае и всеки иска да го продава точно заради това.Нали се сещаш, че почти всичко което си купуваме на известни марки като тази е минало поне през 5 ръце."


    Все за търговци 1-ва ръка иде реч, дали в страната или от една голяма европейска държава. Дори в изпълненията за белия западен свят се наблюдава рязко понижение на качеството при аналогични уреди отпреди 15-20 г., за нашия пазар се предвиждат явно шитните, за които вече писах по горе...и това не само при тази марка, абе темата е доста дълга и не ми се ще да я чопля нататък.

    п.п. Да не се разбира дано като реклама, ама има една зелена марка ел. инструменти в Лидъл, за хоби цели ми идват повече от перфектни, накупих си 5-6 различни парчета за последните година-две.

    Поздрави,
    Alfa 156 2,4 JTD '99


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •