Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: 75 за всекидневно каране?

  1. #1

    Default 75 за всекидневно каране?

    Здравейте, Алфисти!
    От доста време искам да се сдобия с 75-ца, но това са си коли на годинки и не всичко за тях се намира в близкия магазин за авточасти. Въпроса ми е до колко тази кола може да се използва за всекидневна употреба? Интересува ме какво мога да очаквам като поддръжка ако минавам 9500-10000км на година. Защото четейки темите на другите колеги във форума оставам с впечатлението, че техните са събота и неделя.

  2. #2
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Винаги е въпрос на това колко си луд и до колко ще я пазиш. Говоря за тип на каране и напъване но все си мисля че една стара кола ако се кара ежедневка никога няма да постигнеш всичко да и е във ред. Все има нещо което излиза , но не трябва да се отчайваш.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #3

    Default

    Проблема е че за мен дупки по пътищата не съществуват през по-големите само стягам ченето да не паднат пломбите

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default

    Две 75-ци за ежедневно каране стават.Една не може - имаче ще ходих пеш доста често.Аз имам една дизел и една газ-бензин и 2 донора.Всичко зависи колко запазена е колата която ще вземеш.
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

  5. #5
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Аз си карам всеки ден моята , но влезе ли в сервиз стои със седмици ,поради трудното намиране на някои части и самите особености на модела . Ако се поддържа при хора които имат представа от колата няма проблем !
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  6. #6
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Стига сте плашили и разубеждавали колегата.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Аз също искам 75-ца даже съм намерил една тук в Петрич с V6 мотор,но ще я взема за пълно реставриране и за кеф през уикендите.
    П.С колата е свалена от регистрация и как стоят нещата в този случей?

  8. #8
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default

    Повече от 10г карам весекидневно 75-ца,всичко зависи колко си луд,както каза колегата,та начини винаги има.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  9. #9
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default

    Аз съм имал 2 75 като първата ми беше временно ежедневка, а втората си беше такава до последно.Ще ти го кажа така - баща ми няма как да кара такава кола. За мен нямаше проблеми.
    . It's not what you drive. It's what drives you.

    75 Turbo -- Miata MX-5 -- Omega Dual Ram Automatic

  10. #10
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Основният въпрос е какво ще вземеш.
    Ако намериш читава кола, нормална поддръжка ще ти е достатъчна. Читави 75ци тук обаче за продажба не са често срещани, а ако намериш цената няма да е 1000лв.

    Особени моменти са ръждата, карета на кардана, втулки на предните носачи, синхронизатори на скоростната кутия.

    Основните части се намират, не е невъзможно. Също можеш да разчиташ и на всички участници във подфорума тук с такива каляски

    Ако ще караш на бензин, 2.0ТС е добър избор харчи добре и върви добре.

    Имал съм 1.8 и на мен не ми стигаше като вървеж.

    За газ не знам, вероятно стават.

    Ако си допаднете с колата ще имаш много весели и не толкова весели моменти

    Успех!
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз съм употребявал за ежедневна кола две 75ци, две 90ки, 33ка и Джулиета. Смея да твърдя, че съм много голям фен. Но стигнах до извода, че 75та трябва да бъде колата която ме чака в гаража, а в ежедневието да ползвам по-съвременно комби с което да си пренасям всички гуми, джанти, скоростни кутии, дори и двигатели.
    75 е колата която ми носи удоволствие, но трябва да имам друга по-функционална за работен кон.
    Ти, колега Йорданчо, защо си решил 75 да ти е ежедневка и колко пари си готов да дадеш за такава?
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Аз съм употребявал за ежедневна кола две 75ци, две 90ки, 33ка и Джулиета. Смея да твърдя, че съм много голям фен. Но стигнах до извода, че 75та трябва да бъде колата която ме чака в гаража, а в ежедневието да ползвам по-съвременно комби с което да си пренасям всички гуми, джанти, скоростни кутии, дори и двигатели.
    75 е колата която ми носи удоволствие, но трябва да имам друга по-функционална за работен кон.
    Ти, колега Йорданчо, защо си решил 75 да ти е ежедневка и колко пари си готов да дадеш за такава?
    Венка ти си влациии,психопат.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #13
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by Yordancho View Post
    Здравейте, Алфисти!
    От доста време искам да се сдобия с 75-ца, но това са си коли на годинки и не всичко за тях се намира в близкия магазин за авточасти. Въпроса ми е до колко тази кола може да се използва за всекидневна употреба? Интересува ме какво мога да очаквам като поддръжка ако минавам 9500-10000км на година. Защото четейки темите на другите колеги във форума оставам с впечатлението, че техните са събота и неделя.
    Карал ли си такава кола досега?
    И имаш ли самоконтрол да я караш внимателно и тържествено-ако е така очаквай до 1000 лв за тези километри които си написал,но само ,ако купиш читав екземпляр.
    НО скочиш ли в джаза и започнеш да я юркаш,първо се сгоди със сестрата на майстора който ще я потяга,ако няма сестра -направо с него.
    Неслучайно в този форум често се използва един лаф-КЕФ ЦЕНА НЯМА.

  14. #14
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    От няколко месеца моята отново ми стана ежедневна кола,понеже сестра ми изкара книжка и и дадох Кромата.Откакто имам автомобила не съм имал сериозни проблеми,но аз и не я юркам,обичам да си пазя.Предишната ми Джулиета съм я карал всеки ден 6 години,също нищо сериозно,но изгни тотално...

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Тези коли са като живи същества. Често пъти като ме ядоса затварям вратата на гаража и чакам една седмица да ми мине. Въпреки всичко няма такъв кеф. Преди малко пак бях в драма с какво да ходя събота сутрин на работа, но довечера съм и намислил нещо.
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •