Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: 75 за всекидневно каране?

  1. #16
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default

    Това не е кола бре,това е ALFA 75.
    Колега има само един начин да разбереш дали това е твоята кола,като пробваш,всичко останало е приказки.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  2. #17
    започва да се пристрастява дадин's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    сливен
    Posts
    80

    Default

    здравей колега,незнам дали вече си се спрял на нещо.Ако не си мога а ти предложа една 75ца ТД в Русе,към колата казаха че имало и много резервни части а цената ще е около 1200,1300лв.Не съм ходил да я гледам понеже ще ми трябват поне толкова за да оправя 155цата.Ето ти номера на човека 0888114871 иван.По негови думи колата е била полицейска
    '98 Lancia Delta 2 1.8 16V
    '96 Alfa Romeo 155 1.9 TD


  3. #18
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by дадин View Post
    здравей колега,незнам дали вече си се спрял на нещо.Ако не си мога а ти предложа една 75ца ТД в Русе,към колата казаха че имало и много резервни части а цената ще е около 1200,1300лв.Не съм ходил да я гледам понеже ще ми трябват поне толкова за да оправя 155цата.Ето ти номера на човека 0888114871 иван.По негови думи колата е била полицейска
    Ха, не вярвам по онова време в полицията в Италия да са взимали дизелови коли. В днешно време взимат, но тогава не.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #19
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    За 75 не знам,но дизелови полицейски Алфети съм виждал на снимки

  5. #20
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Колата е доста корава ...Но предразполага за повече издевателства,то и самия дизайн е неспокоен,чуството,като седнеш зад волана е несравнимо с повечето коли,може би това те кара да чустваш всичко на предела,за разлика от безличните коли ,които не могат да те предизвикват,както Тя.И може би от това идва приказка,че били проблемни...ххахаа,я я карайте несъстезателно и тогава кажете дали не е корава кола?Давайте й газ,но без да издевателствате,иначе тя си те кара да полудяваш постоянно

  6. #21
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Кой полудява ? Как полудява ? Аз винаги съм нормален зад волана на 75 . Просто като седна и ставам друг човек .
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #22
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Кой полудява ? Как полудява ? Аз винаги съм нормален зад волана на 75 . Просто като седна и ставам друг човек .
    Демек ставаш извейняк....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #23
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Па шо ми е кат съм извейняк? Във вечери като тази много малко неща ме спират да не извадя от гаража мръсницата... а май трябваше. Така е по-добре за мен. Събирам и няколко дни и после някоя вечер и "давам" всичко.
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #24
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Па шо ми е кат съм извейняк? Във вечери като тази много малко неща ме спират да не извадя от гаража мръсницата... а май трябваше. Така е по-добре за мен. Събирам и няколко дни и после някоя вечер и "давам" всичко.
    Хаха,нишо ти нема бре,ти си извейняк шестак.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Аз съм употребявал за ежедневна кола две 75ци, две 90ки, 33ка и Джулиета. Смея да твърдя, че съм много голям фен. Но стигнах до извода, че 75та трябва да бъде колата която ме чака в гаража, а в ежедневието да ползвам по-съвременно комби с което да си пренасям всички гуми, джанти, скоростни кутии, дори и двигатели.
    75 е колата която ми носи удоволствие, но трябва да имам друга по-функционална за работен кон.
    Ти, колега Йорданчо, защо си решил 75 да ти е ежедневка и колко пари си готов да дадеш за такава?
    Понеже на този етап не мога да си позволя 2 коли.Плановете ми са да си купя 75, по възможност TS, която да използвам за ежедневка докато завърша техническия(още 2 години).След което, с леки модификации, да стане кола за разходки, а за ежедневка да си купя по-практична кола. Относно какви пари съм склонен да дам да кажем до 1700лв. Естествено за тия пари няма да е много кола. Тук там ще има ръжда, но това не ме притеснява. Вуйчо ми е тенекеджия. Притеснява ме механиката защото не познавам човек който да се е занимавал с 75, а аз съм виждал разглобена 75 само на картинка
    П.П. В Младост често виждам сива 75 с ролкейдж и брутален звук

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by 75TwinSpark View Post
    Това не е кола бре,това е ALFA 75.
    Колега има само един начин да разбереш дали това е твоята кола,като пробваш,всичко останало е приказки.
    Подкрепям - трябва да покараш 75 и да разбереш дали ти харесва като усещане, а на всичко останало му се намира цаката.
    Quote Originally Posted by Yordancho View Post
    Понеже на този етап не мога да си позволя 2 коли.Плановете ми са да си купя 75, по възможност TS, която да използвам за ежедневка докато завърша техническия(още 2 години).След което, с леки модификации, да стане кола за разходки, а за ежедневка да си купя по-практична кола. Относно какви пари съм склонен да дам да кажем до 1700лв. Естествено за тия пари няма да е много кола. Тук там ще има ръжда, но това не ме притеснява. Вуйчо ми е тенекеджия. Притеснява ме механиката защото не познавам човек който да се е занимавал с 75, а аз съм виждал разглобена 75 само на картинка
    П.П. В Младост често виждам сива 75 с ролкейдж и брутален звук
    TS е най-препоръчителния избор, макар че моята история и опит е само с шестаци
    Тая в "Младост" (сива ли е, зелена ли е, не мога да преценя и до днес) трябва да е моята...една от моите И макар да се опитвам да съм безшумен и да я търкалям в махалата в режим около празен ход на двигателя, пак бучи пущината

  12. #27
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    ааалелуяяяя още един извейняк -мераклия. та да си кажа и аз .т.спарк е чуден за каране в града и навън също ...при добра направа вдига над 220 но....след много щателни проверки на всичко.става за ежедневна кола само ако попаднеш на добър екземпляр и си хвърлил доста труд по нея след това.карал съм я като ежедневна и се изтрайва трудно да не се врътнеш в некой завой както си требеееее
    покажи на тия ора как се мяташ как си фъргаш.....задницата.
    трябва много мерак и средства финикийски да стане и после да я опазиш.
    колегата т.спарк има най-много опит в дълго каране на такава.икономична е и има детски болести..но това е 75.трудно ще намериш читава такава-ще трябва да се потрудиш доста след покупката.успех.
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  13. #28

    Default

    идеална ежеднежка е . аз я карах на метан газ бензин--демек всичко на нея +пълен багажник с части за 2 години около35000км.после я продадох -и сега си я купих--така че смятаи сам .
    алфа 75 1.8 карбове

  14. #29
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Аз съм за карбураторите...още Жулиета-та,сега тази 75,не съм имал инжекция,но,ако сега бих избирал-с карбураторите,по истинско ми е некак си.

    ---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:47 ----------

    Забравих и за една Алфетта,която притежавах около 2001-ва,за съжаление и тя си замина заради ламарини,отлични автомобили,качествени и много здрави.

  15. #30
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Аз също съм фен на карбураторите.

    Моята Алфета даде разход 7 извънградско/магистрално при последното каране, а кабелите са тръгнали да си заминават и леко прекъсва.

    Проблемът на карбовете е, че вече са стари и човъркани от доста "майстори" като често няма оправия.

    Хората вече специалисти на закачването на букси и сменят пластмасови датчици на кило. Няма кой да ти се занимава с настройка на карбуратори , еле пък 4 .

    За стара кола според мен има едно златно правило - купуваш най-запазената пък ако ще и дизел да е (това ако трябва да разчиташ на нея всеки ден.)
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •