Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 173

Thread: Ключ за Алфа Ромео 159

  1. #91
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	188 
Size:	92.9 KB 
ID:	148865

    Това е вариянт с резервния ключ. Не ми хареса, как стърчи обикновения и понеже намерих само един оригинален в Тайван за 35 долара + митницата около 30 лв, реших да со отлея моя ключ. Утре ще ми направят транспондера и като му видя размера, за да го вградя в едната половина, ще мисля как да вкарам ключът вътре.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  2. #92
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Транспондера е готов срещу 80лв. + 20 лв. за механичния ключ. Транспондерът е Е46. Кодът е скачащ. Честотата май беше 434 Мhz. За всички, които незнаят какво е скачащ код, казвам това, което ми каза ключаря -

    Ключът има две защити - Честота за шасито и скачащ код. Крак главата записва честотата и прихваща в случая за Е46 12x12 крак-а. Там са кодовете примерно 10 000. Всеки път, на случен принцип, имобилайзера си взима един от тези кодове и пали колата.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #93
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Няма нищо случайно при избора на кода.
    Ако беше всичко случайно, то нямаше да може колата да запали още на втория опит.
    При запознаването на ключа с колата то те си обменят ключовете и тяхната последователност на използването им.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #94
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Така де...но става дума, че всеки път пали с различен код, от тези в списъка.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  5. #95
    започва да се пристрастява paparak_ivi's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    57

    Default

    За много години , Момчета-живи и здрави да сте . Имам два ключа на моята 159 но единия е в окаяно състояние четох темата и видях че говорите за кутийки само .От къде мога да си купя само кутийка - и двата ключа иначе си работят искам просто да имам нова кутиика

  6. #96
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Виж в Ибей или Алиекспрес!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  7. #97
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Здравейте , колеги , от известно време 2-я ключ за колата ми прави проблеми , понякога пали , друг път не разпознава електронния ключ. Случайно някой да е срещал такъв проблем и дали е успявал да го отстрани. Също така ми се иска да сменя сребристата част на ключа , защото на единия ключ е счупена , а на другия е вече олющена . Ако някой има идея как да стане това , нека заповяда .
    Също така днес видях един сайт http://www.carelettronica.com/index....duct&id_lang=1 , където имат всички части от оригиналния ключ , но дали ги имат в наличност е отделен въпрос и как се поръчва оттам също е голям Х
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  8. #98

    Default

    Тоя сайт нещо ми е бая съмнителен. Таба с контактите изобщо не се отваря
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  9. #99
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by AHAHu View Post
    Здравейте , колеги , от известно време 2-я ключ за колата ми прави проблеми , понякога пали , друг път не разпознава електронния ключ. Случайно някой да е срещал такъв проблем и дали е успявал да го отстрани. Също така ми се иска да сменя сребристата част на ключа , защото на единия ключ е счупена , а на другия е вече олющена . Ако някой има идея как да стане това , нека заповяда .
    Също така днес видях един сайт http://www.carelettronica.com/index....duct&id_lang=1 , където имат всички части от оригиналния ключ , но дали ги имат в наличност е отделен въпрос и как се поръчва оттам също е голям Х
    Аз преди една година ги гледах в този сайт. Тогава го имаха цената му беше 20 евро, но доставката беше също 20 евро. Дадох им адрес в Италия отново искаха 20 евро и реших, че няма смисъл. Сега като се логнах в сайта пише - "This product is no longer in stock".
    По принцип и аз си търся ще следя темата. Купих си от ebay стар ключ, който на снимките беше като нов, но сребристата част беше пукната точно под бутона.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  10. #100

    Default

    AНАНи защо не му смениш батерията с нова?

    не да я размениш на тази с другият ключ, а с нова.
    ===================================

    Според мен пукнат бутон може да се залепи.Разбира се много внимателно и от човек който знае какво прави, защото ако е близо до платката и лепилото има агресивни компоненти може да стане "бау".

    Моят ел.ключ цяло пране издържа и работи беотказно и без засечка, та едно пукнато ли?И моят има малка отчупена част под металното копче което отделя при натискане механичния ключ(бялата част) от черната част
    Last edited by alfa racer GTA; 07-01-2016 at 17:51.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #101
    започва да се пристрастява paparak_ivi's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    57

    Default

    ако някой има инфо за ключове да споделя

  12. #102

    Default

    Максимално близо до оригиналния ключ:

    http://www.ebay.ie/itm/ALFA-ROMEO-Ge...oe0mgx5HxaqV-A
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #103
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Първоначално публикувано от alfa racer GTA
    AНАНи защо не му смениш батерията с нова?

    не да я размениш на тази с другият ключ, а с нова.
    ===================================

    Според мен пукнат бутон може да се залепи.Разбира се много внимателно и от човек който знае какво прави, защото ако е близо до платката и лепилото има агресивни компоненти може да стане "бау".

    Моят ел.ключ цяло пране издържа и работи беотказно и без засечка, та едно пукнато ли?И моят има малка отчупена част под металното копче което отделя при натискане механичния ключ(бялата част) от черната част


    Батерията е чисто нова , т.е. смених я като почна да прави такива проблеми , но понякога зацепва ключа , другият път не , просто не мога да разбера нещо вътре в електрониката ли е проблема ...

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    А колкото до това , което си дал , всъщност това е КАЛЪФЧЕ за ключа
    Last edited by AHAHu; 07-01-2016 at 18:00.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  14. #104
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    AНАНи защо не му смениш батерията с нова?

    не да я размениш на тази с другият ключ, а с нова.
    ===================================

    Според мен пукнат бутон може да се залепи.Разбира се много внимателно и от човек който знае какво прави, защото ако е близо до платката и лепилото има агресивни компоненти може да стане "бау".

    Моят ел.ключ цяло пране издържа и работи беотказно и без засечка, та едно пукнато ли?И моят има малка отчупена част под металното копче което отделя при натискане механичния ключ(бялата част) от черната част
    Извинявам се грешно съм се изразил. Имах в предвид точно металното копче. Явно там му е слабото място. На втория ми ключ дори го няма и като я купувах колата, ключа беше залепен с черно тиксо.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  15. #105

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Максимално близо до оригиналния ключ:

    http://www.ebay.ie/itm/ALFA-ROMEO-Ge...oe0mgx5HxaqV-A
    Това е калъфче само
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •