Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 173

Thread: Ключ за Алфа Ромео 159

  1. #1
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default Ключ за Алфа Ромео 159

    Накратко...когато купувах колата ми се каза, че е с 2 ключа но втория трябвало да го търси, че не знаел къде го е "забутал". Днес ми каза, че втори ключ няма, колата така е била вкарана, с 1 ключ. Мисля, че изобщо не го е търсил но както и да е...имам картите с кодовете на CD-то и картата с кода за изработка на ключа.
    Какви са вариантите?
    1. Ако намеря ключ от друга 159-ка може ли да се обучи моя имобилайзер да отключва и пали?
    2. Кой и къде може да направи дубликат и картата с кодовете която имам върши ли някаква работа?

    Благодаря предварително!
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Накратко...когато купувах колата ми се каза, че е с 2 ключа но втория трябвало да го търси, че не знаел къде го е "забутал". Днес ми каза, че втори ключ няма, колата така е била вкарана, с 1 ключ. Мисля, че изобщо не го е търсил но както и да е...имам картите с кодовете на CD-то и картата с кода за изработка на ключа.
    Какви са вариантите?
    1. Ако намеря ключ от друга 159-ка може ли да се обучи моя имобилайзер да отключва и пали?
    2. Кой и къде може да направи дубликат и картата с кодовете която имам върши ли някаква работа?

    Благодаря предварително!
    мисля че айто италия правят тази услуга, но се

    приготви за сериозна цифра, така психически
    иначе дали може да се препрограмира, незнам
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Вариантите са 2
    1-нов чип с нов или стар ключ и то само ако става да се смени чипа,че на някой е излят вътре.
    2-да се обучи централното/имобилайзера да разпознава и новия ключ(аз така направих с маздата ми)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Вариантите са 2
    1-нов чип с нов или стар ключ и то само ако става да се смени чипа,че на някой е излят вътре.
    2-да се обучи централното/имобилайзера да разпознава и новия ключ(аз така направих с маздата ми)
    И двата варианта не стават при 159.Трябва или празен ключ за да се обучи,намира се доста трудно.Другият вариант е нов,но цената е плашеща........по спомен беше малко над 600 лв.Когато си купувате кола мислете за тези неща,даже заради тях може да се пазарите,иначе после олеле.Аз като купувахме на бащата Доблото заради това,че беше с един ключ съкнах 200 лв от цената,а неговият ключ при ключарите е 100 кинта.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Вариантите са 2
    1-нов чип с нов или стар ключ и то само ако става да се смени чипа,че на някой е излят вътре.
    2-да се обучи централното/имобилайзера да разпознава и новия ключ(аз така направих с маздата ми)
    Не знам дали правиш разлика между обучение на ремоут ключ с МЕС и програмиране на транспондер.
    Та с МЕС второто не можеш да го направиш.

  6. #6
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    И двата варианта не стават при 159.Трябва или празен ключ за да се обучи,намира се доста трудно.Другият вариант е нов,но цената е плашеща........по спомен беше малко над 600 лв.Когато си купувате кола мислете за тези неща,даже заради тях може да се пазарите,иначе после олеле.Аз като купувахме на бащата Доблото заради това,че беше с един ключ съкнах 200 лв от цената,а неговият ключ при ключарите е 100 кинта.
    Абе аз свалих 3300 и ми каза, че е с 2 ключа но ще търси втория, че за 1 година вече не помнел къде е...както и да е, излъга ме, да се надяваме да не се налага иначе се хващам за палците и си плащам като поп...ключ не съм губил досега но никога не се знае...ако съм разбрал правилно, ако изгубя ключа, автомобила става неизползваем докато не ми изработят друг ключ по кодовете от картата която имам така ли?
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #7
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Накратко...когато купувах колата ми се каза, че е с 2 ключа но втория трябвало да го търси, че не знаел къде го е "забутал". Днес ми каза, че втори ключ няма, колата така е била вкарана, с 1 ключ. Мисля, че изобщо не го е търсил но както и да е...имам картите с кодовете на CD-то и картата с кода за изработка на ключа.
    Какви са вариантите?
    1. Ако намеря ключ от друга 159-ка може ли да се обучи моя имобилайзер да отключва и пали?
    2. Кой и къде може да направи дубликат и картата с кодовете която имам върши ли някаква работа?

    Благодаря предварително!
    Имам човек.който на 100% ще ти свърши работа,но работи във Варна.Ако имаш интерес пиши на л.с. или звънни на 0878191119.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Имам човек.който на 100% ще ти свърши работа,но работи във Варна.Ако имаш интерес пиши на л.с. или звънни на 0878191119.
    Не се кълни в тея 100 %, ключ за 159 не се прави лесно..........много малко хора го могат в Бг,пък и празен ключ се намира трудно.

    ---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Абе аз свалих 3300 и ми каза, че е с 2 ключа но ще търси втория, че за 1 година вече не помнел къде е...както и да е, излъга ме, да се надяваме да не се налага иначе се хващам за палците и си плащам като поп...ключ не съм губил досега но никога не се знае...ако съм разбрал правилно, ако изгубя ключа, автомобила става неизползваем докато не ми изработят друг ключ по кодовете от картата която имам така ли?
    Абсолютно,пък от тея 3300, сега ще дадеш поне 500 за ключ.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    В Ибей ги има сега ще видя дали бяха 20 долара или евра.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    В Ибей ги има сега ще видя дали бяха 20 долара или евра.
    ехее 20 евра, ако бяха, собствениците нямаше да мятат стотици в сервизите.

    на моя мерк къде ключа му е като от врата и ни програмиране му трябва ни нищо е 350 лв.

    та тая гяволия на 159ката хич не ми хваща око да е 20тачка пък ако ще и в лири

    да не се бъркаш с калъфчета, лепенки и имитации?
    Last edited by voododoll; 26-09-2014 at 23:49.
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  11. #11
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    И двата варианта не стават при 159.Трябва или празен ключ за да се обучи,намира се доста трудно.Другият вариант е нов,но цената е плашеща........по спомен беше малко над 600 лв.Когато си купувате кола мислете за тези неща,даже заради тях може да се пазарите,иначе после олеле.Аз като купувахме на бащата Доблото заради това,че беше с един ключ съкнах 200 лв от цената,а неговият ключ при ключарите е 100 кинта.
    Хахха смятай къв фил е при тея 159.. ама и аз го вкарах в някви насоки човека без да искам- сажалявам за което ама не предполагах (а трябваше), че 159 нее кат нормалните коли
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #12
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не се кълни в тея 100 %, ключ за 159 не се прави лесно..........много малко хора го могат в Бг,пък и празен ключ се намира трудно.

    ---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:40 ----------



    Абсолютно,пък от тея 3300, сега ще дадеш поне 500 за ключ.
    Може и да не дам...аз питам какви са вариантите за да си знам
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    В Ибей ги има сега ще видя дали бяха 20 долара или евра.
    20 евра е празна кутийка без платка !!!!!!! Ако твоята е счупена,да си я смениш

    ---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:01 ----------

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Хахха смятай къв фил е при тея 159.. ама и аз го вкарах в някви насоки човека без да искам- сажалявам за което ама не предполагах (а трябваше), че 159 нее кат нормалните коли
    Не брато,по скоро Маздата не е като нормалните коли,що не питаш некой с БМВ,Мерц или ВАГ груп,колко им струват ключвете.Просто новите италианки са направени със сериозна система за защита на колата.

    ---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Може и да не дам...аз питам какви са вариантите за да си знам
    Абе хубаво е да разпиташ тук-там,има сериозни ключари,които ще свършат работа,но не са много.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    [/COLOR]

    Не брато,по скоро Маздата не е като нормалните коли,що не питаш некой с БМВ,Мерц или ВАГ груп,колко им струват ключвете.Просто новите италианки са направени със сериозна система за защита на колата.[COLOR="Silver"]
    Бе може и ти да си прав,ама то ако някой иска да я открадне.. ходи го спри. На маздата и се обучава дистанционното за 20 секунди,ама в него нямачип за Иммо-то а само за централното.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #15
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Колеги имам същата неволя когато купувах 147-цата ми е продадоха с 1 ключ с обяснението че така е вкарана от Италията.Същата ли е цената за нов ключ като при 159?
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •