Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Много странен проблем с прегряване на колата , моля помогнете

  1. #1

    Default Много странен проблем с прегряване на колата , моля помогнете

    Здравейте , имам много странен проблем , който вече събра десетки мнения на разбирачи.Колата - Алфа ГТ дизел , 2004 година . Търся още мнения , та поне да намеря 5-6 дето съвпадат .
    Колата прегрява на извънградско и на баир (стрелката се вдига със същата бързина , с която и стрелката на оборотомера ) , за 5 или 6 скорост не мога и да си помисля. На градско няма проблеми , не минава 90 градуса ( Старият собственик я е карал така 12+ месеца) . Перката се включва , уж различавам 2 скорости . Не губи мощност , няма бял пушек отзад , няма вода в маслото , няма пяна на капачката на маслото . Няма загуба на охладителна течност . Няма балончета от антифриза , при отваряне на капачката се чува свистене . Има утайки от масло в казанчето на антифриза и най-важното - при палене на студен двигател и отворена капачка на антифриза веднага започва да излиза бял пушек , който така и не спира . Водната помпа и ангренажа са сменени преди 2 седмици ( от стария собственик)
    Та какви са вашите мнения , до сега мнения на майстори , стария собственик , шофьори (по професия ) , шофьори ( аматьори , но пък парили ):

    - Глава x 3
    - термостат x 3
    -ЕГР клапан x 2
    -Катализатор x 1

    Изключително важно ми е някой по-запознат или изпатил да сподели опита си . Причината е , че съм в чужбина и повечето гаражи като чуят алфа направо затварят телефона , а другите дето са заинтересовани са официални дилъри ( а аз нямам пари или желание да одесеторя разходите си за 10 годишна кола ) . Благодаря много на отзовалите се .

  2. #2

    Default

    Термостат- да. Катализатор- може би. Лош топлообмен на водния радиатор. Концентрацията на антифриза, да не е само с чист антифриз. Проблем с датчици.
    Last edited by lordliness; 30-09-2014 at 21:47.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:11.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Според мен има нещо нередно в описанието на този проблем, нещо, което не е както трябва. По мое мнение е абсурдно при градско каране колата винаги да е ОК, а при извънградско и на баир като с магическа пръчка винаги да прегрява, и то така, че "стрелката да се вдига със същата бързина, с която и стрелката на оборотомера".
    Товари се двигателя. Една от колите лятото на магистралата при горещо време стигаше до 100 гр при скорост 150. Като намаля скоростта и се охлаждаше. При нормално каране стои на 90
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Колеги , нищо не съм си спестил от обяснението , всичко което казвам е това , което съм видял за 150мили извънградско и 25мили градско каране . Извънградското беше в един ден на два отделни пробега , градското 3 отделни пробега .Та не е да кажеш еднократно появяване.Друг проблем (който едва ли има нещо общо ) е надпис вода в горивния филтър , който се появява всеки път като запаля колата.Също така на на таблото показва , че нивото на маслото е една чертичка под максимума , не ми свети червената лампичка при вдигната ръчна и има една крушка за смяна - това е всичко , което се вижда на таблото на колата. Хидравличната течност беше под минимума , май тече от свръзката на маркуча с хидр. казанче . Та така , успях да озадача много хора , което ме плаши , понеже тук майсторите са от тези дето компютъра трябва да им каже какво да правят .

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:11.

  7. #7

    Default

    Ами аз не смея да я карам , понеже не зная какво и е . Ако е това ще е супер , но каква връзка има с белия пушек излизащ от казанчето и наслояванията от масло в казанчето

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:11.

  9. #9

    Default

    В Кембридж съм ,но то щом е така , тя колата изобщо не си струва да се прави. Все пак както казах стария собственик я е карал 12+месеца така . Така я е купил , кой знае преди тва кво е било. Но все пак , ако някой има познат майстор тук (или в Лондон ) ще съм благодарен ако ме насочи.
    Иначе интересно ми е как колата се охлади веднага щом влязох градско , всмисъл извънградско я карах около 75мили загряваше постоянно (но да кажем от въздушната струя сам се е охлаждал) , влязох в града и се изгубих , докато намеря къде да ида , да кажем карал съм 7-8мили , но на предварително прерял двигател , та там в града температурата си падна на 90 и се закотви там.

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:12.

  11. #11

    Default

    Благодаря за бързите отговори , значи се насочвам към смяна на гарнитура и термостат (евентуално , зависи колко ще ми искат ) Иначе за да не изглеждам тотален идиот с покупката си , само ще кажа , че я взех на половин цена отколкото бяха всички останали , с уговорката , че прегрява и е термостат . Но аз понеже нищо не разбира от коли нямаше какво да гледам , пък и не съм си у нас да има кой да взема с мен да погледне . Другата ми кола (Толедо ) я взех пак на половин цена , заради неработещи стопове и ел.стъкло - неща , които сам оправих за 15 паунда . А Алфа винаги съм искал , но никога не съм могъл да събера пари накуп за читава .

  12. #12

    Default

    Любопитното е че и тук повечето сервизи отказват ремонт на алфи
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:13.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by raven_1 View Post
    Здравейте , имам много странен проблем , който вече събра десетки мнения на разбирачи.Колата - Алфа ГТ дизел , 2004 година . Търся още мнения , та поне да намеря 5-6 дето съвпадат .
    Колата прегрява на извънградско и на баир (стрелката се вдига със същата бързина , с която и стрелката на оборотомера ) , за 5 или 6 скорост не мога и да си помисля. На градско няма проблеми , не минава 90 градуса ( Старият собственик я е карал така 12+ месеца) . Перката се включва , уж различавам 2 скорости . Не губи мощност , няма бял пушек отзад , няма вода в маслото , няма пяна на капачката на маслото . Няма загуба на охладителна течност . Няма балончета от антифриза , при отваряне на капачката се чува свистене . Има утайки от масло в казанчето на антифриза и най-важното - при палене на студен двигател и отворена капачка на антифриза веднага започва да излиза бял пушек , който така и не спира . Водната помпа и ангренажа са сменени преди 2 седмици ( от стария собственик)
    Та какви са вашите мнения , до сега мнения на майстори , стария собственик , шофьори (по професия ) , шофьори ( аматьори , но пък парили ):

    - Глава x 3
    - термостат x 3
    -ЕГР клапан x 2
    -Катализатор x 1

    Изключително важно ми е някой по-запознат или изпатил да сподели опита си . Причината е , че съм в чужбина и повечето гаражи като чуят алфа направо затварят телефона , а другите дето са заинтересовани са официални дилъри ( а аз нямам пари или желание да одесеторя разходите си за 10 годишна кола ) . Благодаря много на отзовалите се .
    Спукана глава или пробив в гарнитурата на главата. Кое от двете, би могло да се разбере едва след свалянето на главата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:13.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •