Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Много странен проблем с прегряване на колата , моля помогнете

  1. #31
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:14.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    А задай си въпроса защо е избил радиатора и ще си отговориш какво и е на колата.

  3. #33
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:14.

  4. #34
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Е кво и е,то козата си иска пръч.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  5. #35

    Default

    А защо всички се отказахте от това, че проблема може да е в ЕГР а ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #36

    Default

    Нов ъпдейт :
    Колата изобще не иска да прегрее , но вече не пуска перка . Сега пък след 30мин работа на двигателя изхвърли водата през казанчето , стрелката не мърда от 90 а перка така не се и включи . И снощи като карах не се включи изобщо.

  7. #37
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:15.

  8. #38

    Default

    Ами колкото и тъпо да звучи не съм си спестил нищо , а всичко случващо се по колата е толкова противоречиво както за вас, така и за който и да е механик с който разговарях.
    А проблема вече е -не включва перка , май спука радиатора , изхвърля от казанчето . А белият пушек на студен и топъл двигател пак си излиза ( все едно свободно тлееща цигара ) . А и да отида пак в сервиза , за тях имам за правене глава или цилиндър - това показва тяхната течност . Като добавим и многото други сервизи , които въобще не искат да погледнат Алфа , аз оставам без почти никакви опции .
    И благодаря на всички , че никой не се навири да ме опреква колко невеж съм по колите и колко глупав да си взема проблемна кола , въпреки непонятието ми от коли . Отсега нататък едиснтсвената ми цел е да си минимизирам загубите и някак си да успея да я закрепя за пред някоя явтокъща с цел размяна за друга ( но не Алфа впредвид колко "лесно " е да намеря сервиз ) . Имам и друга кола същата година , сеат толедо за него ремонт на главата ми е 380 паудна , за Алфата 1000-1500 .....

  9. #39

    Default

    Значи все пак е прегряла щом е изхвърлила антифриза. Или е повреден клапана на капачката. Или си забравил да я стегнеш?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:15.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какво значи "май спука радиатора"? Има ли видим теч на антифриз от радиатора? Относно белия пушек - Много е важно да се установи, дали го има веднага след палене на студено (в първите секунди). Ако го има тогава, няма на какво друго да се дължи освен на преход на газове към охладителната система. Ако се появява след няколко минути работа, може да се дължи на нормалното изпарение заради загряването.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42

    Default

    Така , значи белият пушек тръгваше на секундата , в която се запали колата (дори на студен двигател) . Днес отново я запалих , поработи , но трябваше да свърша една работа и я изгасих. Връщам се , двигателя студен , паля - няма пушек . Явно течността за запушване на течове от вчера е подействала . А радиатора , казах май е спукан понеже като изби стана нещо като мини фонтанче , даже локва се образува отдолу. вторият път изби от капачката само , а на радиатора се вижда на питата едно ъгълче мокро , но не виждам теч .Сега ще изчакам понеделник за да купя капачката и да видя дали ще даде някакъв проблем , ако не съм директно в някоя автокъща .

  13. #43
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Сега и радиатора ще трябва да сменяш, ако термостата ти е забил на затворено положение поне при 155-ца си загряваше доста бързо лятото още в града. Слагането на друг двигател е по-добрата оферта според мене.
    No one 'needs' an Alfa, like no one needs a car with more than 60 hp!
    Алфа Ромео 155 1.7 8v (много реве )
    e46 328Ci (чорбаджийска кола)

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by raven_1 View Post
    Ами колкото и тъпо да звучи не съм си спестил нищо , а всичко случващо се по колата е толкова противоречиво както за вас, така и за който и да е механик с който разговарях.
    А проблема вече е -не включва перка , май спука радиатора , изхвърля от казанчето . А белият пушек на студен и топъл двигател пак си излиза ( все едно свободно тлееща цигара ) . А и да отида пак в сервиза , за тях имам за правене глава или цилиндър - това показва тяхната течност . Като добавим и многото други сервизи , които въобще не искат да погледнат Алфа , аз оставам без почти никакви опции .
    И благодаря на всички , че никой не се навири да ме опреква колко невеж съм по колите и колко глупав да си взема проблемна кола , въпреки непонятието ми от коли . Отсега нататък едиснтсвената ми цел е да си минимизирам загубите и някак си да успея да я закрепя за пред някоя явтокъща с цел размяна за друга ( но не Алфа впредвид колко "лесно " е да намеря сервиз ) . Имам и друга кола същата година , сеат толедо за него ремонт на главата ми е 380 паудна , за Алфата 1000-1500 .....
    Аз имам същият проблем като описанието само че колата ми е Алфа 145 Турбо Дизел

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •